היוצרים הזוכים

היוצרים הזוכים בפרס אופיר לאורך שנות פעילות האקדמיה

2016
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר חיים מקלברג, אסתי יעקב מקלברג, יגאל מוגרבי, ליאון אדרי, משה אדרי, רם יהושע סופת חול
בימוי עילית זקצר סופת חול
תסריט רמה בורשטין לעבור את הקיר
שחקן ראשי מוריס כהן אבינו
שחקנית ראשית נועה קולר לעבור את הקיר
שחקן משנה תומר קאפון שבוע ויום
שחקנית משנה אימר בלאל-עספור סופת חול
צילום  שי גולדמן תיקון
עריכה שירה ארד אבינו
ליהוק לימור שמילה סופת חול
עיצוב אמנותי ניר אדלר סופת חול
עיצוב תלבושות חוה לוי רוזלסקי לעבור את הקיר
איפור כרמית בוזגלו סופת חול
מוסיקה מקורית תאמר נאפר, איתמר ציגלר ג'נקשן 48
פסקול איתי אלוהב, גיל תורן ג'נקשן 48
הסרט התיעודי מעל 60 דק'
הטוב ביותר
מפיקים: לירן עצמור, סטיבן אפקון
בימוי: עידו הר
פרינסס שואו
הסרט התיעודי עד 60 דק'
הטוב ביותר
הפקה ובימוי: טלי שמש, אסף סודרי מוות בבאר שבע
הסרט העלילתי הקצר
הטוב ביותר
הפקה: לאה טוניק, ביה"ס סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה
בימוי: אור סיני
אנה

 

2015
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר דוד זילבר, משה אדרי, לאון אדרי באבא ג'ון
בימוי ארז תדמור ארץ פצועה
תסריט אלעד קידן היורד למעלה
שחקן ראשי רועי אסף ארץ פצועה
שחקנית ראשית מורן רוזנבלט חתונה מנייר
שחקן משנה נורמן עיסא מלחמת 90 הדקות
שחקנית משנה דבורה קידר ציפורי חול
צילום  עפר ינוב באבא ג'ון
עריכה אריק להב ליבוביץ' היורד למעלה
ליהוק נועה אלה באבא ג'ון
עיצוב אמנותי יהודה אקו באבא ג'ון
עיצוב תלבושות קרן איל מלמד חתונה מנייר
איפור אורלי רונן, שירן כהן היימן ארץ פצועה
מוסיקה מקורית אייל סעיד מני באבא ג'ון
פסקול ויטלי גרינשפן, אביב אלדמע היורד למעלה
הסרט התיעודי מעל 60 דק'
הטוב ביותר
מפיקים: דניאל סיון, הילה מדליה, נטע צוובנר
בימוי: מור לושי
שיח לוחמים. הסלילים הגנוזים
הסרט התיעודי עד 60 דק'
הטוב ביותר
מפיקות: דנה עדן, שולה שפיגל
בימוי: ג'ולי שלז
מרוששות
הסרט העלילתי הקצר
הטוב ביותר
מפיק: שקד לוי בימוי: יונתן דקל אחד באפריל

 

2014
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר שלומי אלקבץ גט
בימוי טליה לביא אפס ביחסי אנוש
תסריט טליה לביא אפס ביחסי אנוש
שחקן ראשי זאב רווח מיתה טובה
שחקנית ראשית דאנה איבגי אפס ביחסי אנוש
שחקן משנה ששון גבאי גט
שחקנית משנה דאנה איבגי את לי לילה
צילום  טובי הוכשטיין מיתה טובה
עריכה אריק להב ליבוביץ' אפס ביחסי אנוש
ליהוק אורית אזולאי אפס ביחסי אנוש
עיצוב אמנותי אבי אביבי יונה
עיצוב תלבושות מיכל דור, ענבל רוזנטל יונה
איפור אורלי רונן מיתה טובה
מוסיקה מקורית רן בגנו אפס ביחסי אנוש
פסקול אביב אלדמע מיתה טובה
הסרט התיעודי מעל 60 דק'
הטוב ביותר
מפיקים: נדב שירמן, עמרי עוזרד
בימוי: נדב שירמן
הנסיך הירוק
הסרט התיעודי עד 60 דק'
הטוב ביותר
מפיקות: אסנת טרבלסי, גלית כחלון
בימוי: קרן שעיו
כופר נפש
הסרט העלילתי הקצר
הטוב ביותר
מפיקה: רותם עלימה, בימוי: הדס איילון פריז על המים

 

 

2013
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר טליה קלינהנדלר בית לחם
בימוי יובל אדלר בית לחם
תסריט יובל אדלר, עלי ואקד בית לחם
שחקן ראשי מכרם חורי הבן של אלוהים
שחקנית ראשית סיון לוי שש פעמים
שחקן משנה צחי הלוי בית לחם
שחקנית משנה ליאורה ריבלין ההיא שחוזרת הביתה
צילום  גיורא ביח מי מפחד מהזאב הרע
עריכה רון עומר בית לחם
ליהוק לירון זהר, נעמה זלצמן בית לחם
עיצוב אמנותי ערד שאואט מי מפחד מהזאב הרע
עיצוב תלבושות לי אלמביק מפריח היונים
איפור אלינור גיגי אדוני, דקלה שרעבי מי מפחד מהזאב הרע
מוסיקה מקורית פרנק חיים אילפמן מי מפחד מהזאב הרע
פסקול דניאל שטרית, רונן נגל, לי זוהר, אוני אלבר מי מפחד מהזאב הרע
הסרט התיעודי הטוב ביותר  דרור מורה, פיליפה קוברסקי שומרי הסף
הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר מפיקים הלל רוזמן, יעל אבקסיס, פבלו מלר
בימוי עודד בן בון, מיכל ברזיס
איה

 

 

2012
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר אסף אמיר למלא את החלל
בימוי רמה בורשטיין למלא את החלל
תסריט רמה בורשטיין למלא את החלל
שחקן ראשי רועי אסף  המשגיחים
שחקנית ראשית הדס ירון למלא את החלל
שחקן משנה גל פרידמן המשגיחים
שחקנית משנה עירית שלג למלא את החלל
צילום  אסף סודרי למלא את החלל
עריכה יצחק צחייק רוק בקסבה
ליהוק אורית אזולאי העולם מצחיק
עיצוב אמנותי אייל אלחדד בלדה לאביב הבוכה
עיצוב תלבושות דבורה אוחנה בלדה לאביב הבוכה
איפור אתי בן-נון למלא את החלל
מוסיקה מקורית מארק אליהו בלדה לאביב הבוכה
פסקול דוד ליס, גיל תורן בלדה לאביב הבוכה
הסרט התיעודי הטוב ביותר תמר טל, ברק הימן הצלמניה

 

 

2011
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר דוד מנדיל, משה אדרי, לאון אדרי הערת שוליים
בימוי יוסף סידר הערת שוליים
תסריט יוסף סידר הערת שוליים
שחקן ראשי שלמה בראבא הערת שוליים
שחקנית ראשית אוולין הגואל אחותי היפה
שחקן משנה ליאור אשכנזי הערת שוליים
שחקנית משנה ריימונד אמסלם אחותי היפה
צילום  ירון שרף הערת שוליים
עריכה עינת גלזר-זרחין הערת שוליים
עיצוב אמנותי ערד שאואט הערת שוליים
עיצוב תלבושות רונה דורון הרקיע החמישי
איפור אתי בן-נון כלבת
מוסיקה מקורית אבי בללי בוקר טוב אדון פידלמן
פסקול תולי חן, אלכס קלוד, ישראל דוד הערת שוליים
הסרט התיעודי הטוב ביותר ארנון גולדפינגר הדירה

 

 

2010
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר חיים מקלברג, אסתי יעקב-מקלברג, משה אדרי, לאון אדרי, טליה קלינהנדלר, יגאל מוגרבי שליחותו של הממונה על משאבי אנוש
בימוי ערן ריקליס שליחותו של הממונה על משאבי אנוש
תסריט נח סטולמן שליחותו של הממונה על משאבי אנוש
שחקן ראשי אדיר מילר פעם הייתי
שחקנית ראשית מאיה דגן פעם הייתי
שחקן משנה מיכאל מושונוב שליחותו של הממונה על משאבי אנוש
שחקנית משנה רוזינה קמבוס שליחותו של הממונה על משאבי אנוש
צילום  אמנון סלומון התגנבות יחידים
עריכה עמי טיר, מאור קשת המדריך למהפכה
עיצוב אמנותי אבי אביבי זוהי סדום
עיצוב תלבושות לאורה שיים, הילה ברגיאל זוהי סדום
מוסיקה מקורית אבי בללי המדריך למהפכה
פסקול אשי מילוא, גיל תורן הערת שוליים
הסרט התיעודי הטוב ביותר שלומי אלדר, אהוד בלייברג, יואב זאבי חיים יקרים

 

 
2009
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר מוש דנון, טליה קלינהנדלר עג'מי
בימוי סכנדר קובטי, ירון שני עג'מי
תסריט סכנדר קובטי, ירון שני עג'מי
שחקן ראשי סשה אגרונוב הבודדים
שחקנית ראשית עירית קפלן סיפור גדול
שחקן משנה זהר שטראוס לבנון
שחקנית משנה לבנה פינקלשטיין סיפור גדול
צילום  גיורא ביח לבנון
עריכה סכנדר קובטי, ירון שני עג'מי
עיצוב אמנותי אריאל רושקו לבנון
עיצוב תלבושות ענבל שוקי סיפור גדול
מוסיקה מקורית רביע בוכארי עג'מי
פסקול דוד ליס, אלכס קלוד לבנון
הסרט התיעודי הטוב ביותר אילן עבודי, מיקי רוזנטל, שרון קרני שיטת השקשוקה

 

 
2008
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר ארי פולמן, יעל נחליאלי ואלס עם באשיר
בימוי ארי פולמן ואלס עם באשיר
תסריט ארי פולמן ואלס עם באשיר
שחקן ראשי מיכאל מושונוב איים אבודים
שחקנית ראשית היאם עבאס עץ לימון
שחקן משנה שמיל בן ארי איים אבודים
שחקנית משנה אוולין הגואל שבעה
צילום  ירון שרף שבעה
עריכה נילי פלר ואלס עם באשיר
עיצוב אמנותי דוד פולונסקי ואלס עם באשיר
עיצוב תלבושות רונה דורון איים אבודים
מוסיקה מקורית אסף אמדורסקי איים אבודים
פסקול אביב אלדמע ואלס עם באשיר
הסרט התיעודי הטוב ביותר רן טל, אמיר הראל, איילת קייט ילדי השמש
 

 

 

 
2007
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר אילון רצ'קובסקי, אהוד בלייברג, יוסי עוזרד,
קובי גל-רדאי
ביקור התזמורת
בימוי ערן קולירין ביקור התזמורת
תסריט ערן קולירין ביקור התזמורת
שחקן ראשי ששון גבאי ביקור התזמורת
שחקנית ראשית רונית אלקבץ ביקור התזמורת
שחקן משנה סאלח בכרי ביקור התזמורת
שחקנית משנה ענת וקסמן נודל
צילום  עופר ינוב בופור
עריכה זוהר סלע בופור
עיצוב אמנותי מיגל מרקין בופור
עיצוב תלבושות דורון אשכנזי ביקור התזמורת
מוסיקה מקורית חביב שחאדה חנא ביקור התזמורת
פסקול אשי מילוא, אלכס קלוד, ישראל דוד בופור
הסרט התיעודי הטוב ביותר נדב שירמן, אילון רצ'קובסקי, קובי גל-רדאי מרגל השמפניה

 

 

 
2006
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר איתן אבן אביבה אהובתי
הסרט הטוב ביותר שרון שמיר, דרור שאול, פיליפה קוברסקי, אדגר טנמבאום אדמה משוגעת
בימוי שמי זרחין אביבה אהובתי
תסריט שמי זרחין אביבה אהובתי
שחקן ראשי אסי דיין הדברים שמאחורי השמש
שחקנית ראשית אסי לוי אביבה אהובתי
שחקן משנה צחי גראד מישהו לרוץ איתו
שחקנית משנה רותם אבוהב אביבה אהובתי
צילום  שי גולדמן שלוש אמהות
עריכה עינת גלזר-זרחין אביבה אהובתי
עיצוב אמנותי אבישי אביבי אדמה משוגעת
עיצוב תלבושות רונה דורון שלוש אמהות
מוסיקה מקורית צוף פילוסוף, עדי רנרט אדמה משוגעת
פסקול אלי ירקוני, יואב שריג אדמה משוגעת
הסרט התיעודי הטוב ביותר שרון שמיר, שחר כהן, חליל אפרת סובנירים

 

 
2005
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר אסף אמיר, יואב רועה  איזה מקום נפלא
בימוי דני סירקין למראית עין
תסריט איל חלפון איזה מקום נפלא
שחקן ראשי אורי גבריאל איזה מקום נפלא
שחקנית ראשית סיגלית פוקס מוכרחים להיות שמח
שחקן משנה אסי דיין בקרוב יקרה לך משהו טוב
שחקנית משנה רבקה מיכאלי מוכרחים להיות שמח
צילום  גיורא ביח למראית עין
עריכה עינת גלזר-זרחין איזה מקום נפלא
עיצוב אמנותי עידו דולב מוכרחים להיות שמח
עיצוב תלבושות נתן אלקנוביץ' מוכרחים להיות שמח
מוסיקה מקורית צוף פילוסוף, עדי רנרט אדמה משוגעת
פסקול איתי אלוהב, אביב אלדמע, ישראל דוד קרוב לבית
הסרט התיעודי הטוב ביותר דני מנקין 18 קילו של אהבה

 

 

 
2004
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר דוד מנדיל, אייל שיראי מדורת השבט
בימוי יוסף סידר מדורת השבט
תסריט יוסף סידר מדורת השבט
שחקן ראשי שולי רנד אושפיזין
שחקנית ראשית דנה איבגי אור
שחקן משנה משה איבגי מטאליק בלוז
שחקנית משנה חני פירסטנברג מדורת השבט
צילום  אסף סודרי עטאש-צימאון
עריכה עינת גלזר-זרחין מדורת השבט
עיצוב אמנותי יורם שייר סוף העולם שמאלה
עיצוב תלבושות רונה דורון סוף העולם שמאלה
מוסיקה מקורית עברי לידר ללכת על המים
פסקול איתי אלוהב, גיל תורן, רונן נגל, אילנה גרושקא,
ישראל דוד
ללכת על המים
פסקול דוד ליס,רונן נגל,ג'ון פרסל,גיל תורן וישראל דוד שנת אפס
הסרט התיעודי הטוב ביותר אילאיל אלכסנדר את שאהבה נפשי

 

 

 
2003
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר ענת אסולין, שבי גביזון  האסונות של נינה
בימוי שבי גביזון האסונות של נינה
תסריט שבי גביזון האסונות של נינה
שחקן ראשי אריה אליאס מסעות ג'יימס בארץ הקודש
שחקנית ראשית איילת זורר האסונות של נינה
שחקן משנה אלון אבוטבול האסונות של נינה
שחקנית משנה ענת וקסמן האסונות של נינה
צילום  דוד גורפינקל האסונות של נינה
עריכה טלי הלטר-שנקר האסונות של נינה
עיצוב אמנותי שחר בר-אדון האסונות של נינה
עיצוב תלבושות ציפי אינגלישיר האסונות של נינה
מוסיקה מקורית אהוד בנאי, גיל סמטנה, נועם הלוי מסעות ג'יימס בארץ הקודש
פסקול דוד ליס, גיל תורן, ישראל דוד האסונות של נינה
הסרט התיעודי הטוב ביותר דני מנקין 18 קילו של אהבה

 

 

 
2002
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר אסף אמיר כנפיים שבורות
בימוי ניר ברגמן כנפיים שבורות
תסריט ניר ברגמן כנפיים שבורות
שחקן ראשי זאב רווח בית"ר פרובנס
שחקנית ראשית אורלי זילברשץ-בנאי כנפיים שבורות
שחקן משנה איתי תורג'מן בית"ר פרובנס
שחקנית משנה מאיה מרון כנפיים שבורות
צילום  ולנטין בלונוגוב כנפיים שבורות
עריכה עינת גלזר-זרחין כנפיים שבורות
עיצוב אמנותי עידו דולב כנפיים שבורות
עיצוב תלבושות לאורה שיים קדמה
מוסיקה מקורית שם טוב-לוי בית"ר פרובנס
פסקול דוד ליס, גיל תורן, ישראל דוד כנפיים שבורות
הסרט התיעודי הטוב ביותר ארז לאופר, דליה מגדל, בועז פייפר מייק ברנט – לס מואה ט'מה

 

 

 
2001
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר מרק רוזנבאום חתונה מאוחרת 
בימוי דובר קוסאשווילי חתונה מאוחרת 
תסריט דובר קוסאשווילי חתונה מאוחרת 
שחקן ראשי ליאור אשכנזי חתונה מאוחרת 
שחקנית ראשית רונית אלקבץ חתונה מאוחרת 
שחקן משנה מוני מושונוב חתונה מאוחרת 
שחקנית משנה לילי קוסאשווילי חתונה מאוחרת 
צילום  איציק פורטל MADE IN ISRAEL
עריכה יעל פרלוב חתונה מאוחרת 
עיצוב אמנותי יורם שייר איש החשמל
עיצוב תלבושות רקפת לוי איש החשמל
מוסיקה מקורית ברי סחרוף MADE IN ISRAEL
פסקול אולג קייסרמן, אלכס קלוד חתונה מאוחרת
הסרט התיעודי הטוב ביותר תומר היימן, חגי לוי תומר והשרוטים
דרמה לטלוויזיה סלבה צ'פלין, לינה צ'פלין, ריקי שלח חצוצרה בוואדי
סדרת דרמה ינקול גולדווסר, רוני ניניו, אסף אמיר לתפוס את השמיים

 

 
 
2000
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר אייל שיראי, דוד מנדיל  ההסדר
בימוי בני תורתי כיכר החלומות (כיכר המיואשים)
תסריט יוסף סידר ההסדר
שחקן ראשי אקי אבני ההסדר
שחקנית ראשית טינקרבל (רוית רוזן) ההסדר
שחקן משנה יוסף שילוח כיכר החלומות (כיכר המיואשים)
שחקנית משנה דלית קהן מרס תורכי
צילום  עפר ינוב ההסדר
עריכה טובה אשר ההסדר
עיצוב אמנותי דלית ענבר, אלחנן תורתי כיכר החלומות (כיכר המיואשים)
עיצוב תלבושות דלית ענבר, בתיה רוזנטל כיכר החלומות (כיכר המיואשים)
מוסיקה מקורית שם טוב-לוי כיכר החלומות (כיכר המיואשים)
פסקול אלי ירקוני, אלכס קלוד, גיל תורן כיפור
הסרט התיעודי הטוב ביותר דוד פישר, יהלי גת רשימת אהבה
דרמה לטלוויזיה עודד רסקין, אורי סבג, עינת ביקל הקרב על תל-חי

 

 

 
1999
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר אורי סבג, עינת ביקל, מרק רוזנבאום, משה לוינסון החברים של יאנה
בימוי אריק קפלון החברים של יאנה
תסריט אריק קפלון החברים של יאנה
שחקן ראשי ניר לוי החברים של יאנה
שחקנית ראשית אוולין קפלון החברים של יאנה
שחקן משנה מוסקו אלקלעי החברים של יאנה
שחקנית משנה דליה פרידלנד החברים של יאנה
צילום  ולנטין בלונוגוב החברים של יאנה
עריכה טלי הלטר-שנקר, עינת גלזר-זרחין החברים של יאנה
עיצוב אמנותי אריאל רושקו החברים של יאנה
עיצוב תלבושות ענבל שוקי צומת וולקן
מוסיקה מקורית קיטש יחיאל אמסלם, אמיר בן דוד, קובי רכט,
חיים רומנו, טל יניב
צומת וולקן
פסקול אולג קייסרמן ,ג'ון פרסל, ישראל דוד צומת וולקן
הסרט התיעודי הטוב ביותר ארנון גולדפינר, אמיר הראל הקומדיאנטים
דרמה לטלוויזיה דרור שאול, אורי סבג, עינת ביקל מבצע סבתא

 

 

 
1998
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר מרק רוזנבאום, אורי סבג, עינת ביקל, חיים שריר קרקס פלשתינה
בימוי שמי זרחין מסוכנת
תסריט איל חלפון קרקס פלשתינה
שחקן ראשי יורם חטב קרקס פלשתינה
שחקנית ראשית דפנה רכטר קשר עיר
שחקן משנה עמוס לביא קרקס פלשתינה
שחקנית משנה אסי לוי קשר עיר
צילום  דוד גורפינקל מסוכנת
עריכה עינת גלזר-זרחין מסוכנת
עיצוב אמנותי אריאל רושקו מסוכנת
עיצוב תלבושות רקפת לוי, דור מרדכי מסוכנת
מוסיקה מקורית עדי כהן מסוכנת
מוסיקה מקורית שלמה גרוניך קרקס פלשתינה
פסקול אלי ירקוני, ג'ון פורסל, ישראל דוד מסוכנת
הסרט התיעודי הטוב ביותר שחר סגל, רות לב-ארי, סשה קליין יומן ראש הממשלה

 

 

 
1997
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר אסף אמיל עפולה אקספרס
בימוי ג'ולי שלז עפולה אקספרס
תסריט אסי דיין מר באום
שחקן ראשי אסי דיין מר באום
שחקנית ראשית אסתי זקהיים עפולה אקספרס
שחקן משנה אריה מוסקונה עפולה אקספרס
שחקנית משנה אורלי פרל עפולה אקספרס
צילום  מנו קדוש הדיבוק (אהבה אסורה)
עריכה דב שטויר הדיבוק (אהבה אסורה)
עיצוב אמנותי יעקב תורג'מן הדיבוק (אהבה אסורה)
עיצוב תלבושות לאורה דינולסקו הדיבוק (אהבה אסורה)
מוסיקה מקורית יובל שפריר עפולה אקספרס
פסקול יואב שריג, דב שטויר הדיבוק (אהבה אסורה)
הסרט התיעודי הטוב ביותר רן כרמלי, מיכה שגריר האולימפיאדה הראשונה של אמא
דרמה לטלוויזיה דורון צברי, שרון שמיר, חגי לוי הבחור של שולי
סדרת דרמה לטלוויזיה יפה אורנשטיין, חיים בוזגלו, ירון זליג, דודי זילבר,
מיקי רבינוביץ'
מרחב ירקון  (מחלק הנוער)

 

 

1996
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר אורי סבג, מרק רוזנבאום קלרה הקדושה
בימוי אורי סיון, ארי פולמן קלרה הקדושה
תסריט יגאל בורשטיין אושר ללא גבול
שחקן ראשי עמוס לביא נשים
שחקנית ראשית לוסי דובינצ'ק קלרה הקדושה
שחקן משנה יגאל נאור קלרה הקדושה
שחקנית משנה דנה רז כלבים לא נובחים בירוק
צילום  אבי קרפיק מרקו פולו – הפרק האחרון
עריכה דב שטויר קלרה הקדושה
עיצוב אמנותי יעקב תורג'מן מרקו פולו – הפרק האחרון
עיצוב תלבושות רונה דורון מרקו פולו – הפרק האחרון
מוסיקה מקורית ברי סחרוף קלרה הקדושה
פסקול אלי ירקוני, חן הרפז מרקו פולו – הפרק האחרון
הסרט התיעודי הטוב ביותר דורון צברי, רינו צרור בית שאן – סרט מלחמה
דרמה לטלוויזיה רן טל, אתגר קרת, חגי לוי, גלעד שניידר מלכה לב-אדום

 

 

1995
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר ענת אסולין, שבי גביזון חולה אהבה בשיכון ג' 
בימוי שבי גביזון חולה אהבה בשיכון ג' 
תסריט שבי גביזון חולה אהבה בשיכון ג' 
שחקן ראשי משה איבגי חולה אהבה בשיכון ג' 
שחקנית ראשית חנה אזולאי-הספרי חולה אהבה בשיכון ג' 
שחקן משנה שמוליק סגל שחקנים
שחקנית משנה אסתי זקהיים לילסדה
צילום  דוד גורפינקל עץ הדומים תפוס
עריכה טלי הלטר-שנקר חולה אהבה בשיכון ג' 
עיצוב אמנותי איתן לוי עץ הדומים תפוס
עיצוב תלבושות רונה דורון עץ הדומים תפוס
מוסיקה מקורית אהוד בנאי חולה אהבה בשיכון ג' 
פסקול דוד ליס, ציון אברהמיאן, דוד אוז'כוב חולה אהבה בשיכון ג' 
הסרט התיעודי הטוב ביותר ג'ולי שלז, עמית ברויאר באבה לובה
דרמה לטלוויזיה דוד אופק, יוסי מדמוני, מיכה שגריר בת-ים - ניו-יורק

 

 

\

1994
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר יורם כסלו שחור
בימוי שמואל הספרי שחור
תסריט אסי דיין שמיכה חשמלית ושמה משה
שחקן ראשי שמיל בן ארי שמיכה חשמלית ושמה משה
שחקנית ראשית רונית אלקבץ שחור
שחקן משנה עמוס לביא שחור
שחקנית משנה אורלי זילברשץ שירת הסירנה
צילום  דוד גורפינקל שחור
עריכה ערה לפיד צלקת
עיצוב אמנותי יעקב תורג'מן שחור
עיצוב תלבושות רותה שאודינסקי צלקת
מוסיקה מקורית ארכדי דוכין צלקת
פסקול אלי ירקוני וישראל דור צלקת
הסרט התיעודי הטוב ביותר אשר טללים אל תגעו לי בשואה
דרמה לטלוויזיה אורי ברבש משפט קסטנר

 

 

 

 

 
1993
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר סרג'יו דיזנהויז, ענת אסולין נקמתו של איציק פינקלשטיין
בימוי אנריקה רוטנברג נקמתו של איציק פינקלשטיין
תסריט אנריקה רוטנברג, אסטבן גוטפריד נקמתו של איציק פינקלשטיין
שחקן ראשי שאול מזרחי זוהר
שחקנית ראשית חגית דסברג גולם במעגל
שחקן משנה אסטבן גוטפריד נקמתו של איציק פינקלשטיין
שחקנית משנה דבורה קידר נקמתו של איציק פינקלשטיין
צילום  יואב קוש הירושה
עריכה טלי הלטר-שנקר נקמתו של איציק פינקלשטיין
עיצוב אמנותי אריאל רושקו הירושה
עיצוב תלבושות רקפת לוי, ליאורה דינולסקו הירושה
מוסיקה מקורית שלמה יידוב נקמתו של איציק פינקלשטיין
פסקול ישראל דור, רבקה יוגב זוהר
הסרט התיעודי הטוב ביותר ג'ולי שלז, עמית ברויאר סנג'ין
 
 
 
 
1992
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר יורם כסלו, רפי בוקאי  החיים עפ"י אגפא 
בימוי אסי דיין החיים עפ"י אגפא 
תסריט אסי דיין החיים עפ"י אגפא 
שחקן ראשי שולי רנד החיים עפ"י אגפא 
שחקנית ראשית ענת וקסמן סיפורי תל אביב
שחקן משנה שרון אלכסנדר החיים עפ"י אגפא 
שחקנית משנה אביטל דיקר החיים עפ"י אגפא 
צילום  יואב קוש החיים עפ"י אגפא 
עריכה אילת מנחמי סיפורי תל אביב
עיצוב אמנותי אוה גרונוביץ, איתמר נוימן, אריאל גלזר סיפורי תל אביב
עיצוב תלבושות שירה ברויאר, נטע רמון סיפורי תל אביב
מוסיקה מקורית נפתלי אלטר החיים עפ"י אגפא 
פסקול דוד ליס, דוד אוז'כוב החיים עפ"י אגפא 
הסרט התיעודי הטוב ביותר עמית גורן שנת 66 היתה טובה לתיירות

 

 

 
1991
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר מרק רוזנבאום, רון אקרמן  מעבר לים
בימוי ינקול גולדווסר מעבר לים
תסריט חיים מרין מעבר לים
שחקן ראשי אריה מוסקונה מעבר לים
שחקנית ראשית דפנה רכטר מעבר לים
שחקן משנה ששון גבאי עונת הדובדבנים
שחקנית משנה מילי אביטל מעבר לים
צילום  אורן שמוקלר עונת הדובדבנים
עריכה ענת לוברסקי מעבר לים
עיצוב אמנותי עמנואל עמרמי מעבר לים
מוסיקה מקורית שלמה גרוניך מעבר לים
פסקול דוד ליס, ערה לפיד, דוד אוז'כוב עונת הדובדבנים
הסרט התיעודי הטוב ביותר אורי סיון, ארי פולמן שאנן שיא

 

 

 
1990
קטגורית פרס שם הזוכה שם הסרט
הסרט הטוב ביותר יונתן ארוך, יוחנן רביב שורו
בימוי שבי גביזון שורו
תסריט שבי גביזון, יונתן ארוך, יוחנן רביב שורו
שחקן ראשי משה איבגי שורו
שחקנית ראשית ריטה זוהר לורה אדלר
צילום  אילן רוזנברג המיועד
עריכה טלי הלטר-שנקר שורו
עיצוב אמנותי אבי אביבי, ענת אביבי המיועד
מוסיקה מקורית שם טוב-לוי לורה אדלר
פסקול אלי טרגן שורו