תקנון תחרות הסרט העלילתי הקצר

לפתיחת התקנון בפורמט PDF לחצו כאן

 

 

האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה

האגודה לקידום הקולנוע בישראל ע.ר. 58-015-127-2

 

תקנון בחירת "הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר" במסגרת פרסי אופיר

 

 1. לפרס בקטגוריה הסרט העלילתי הקצר יכול לעמוד לבחירה כל סרט ישראלי עלילתי באורך של עד 40  דק' (כולל כותרות) שאינו סרט סטודנטים ושלא הוגש בעבר לתחרות.

לא מתקבלים בקטגוריה זו פרקים מתוך סדרות טלוויזיה, פיילוט לסדרות טלוויזיה, סרטי פרסום, מייקינג אוף, פריביו, פרומו, סרטי תדמית וסרטי הסברה, אפילו אם הם בעלי אופי עלילתי.

 

 1.  על אף האמור לעיל, סרטי סטודנטים אשר עומדים בשאר קריטריונים שלעיל וגם זכו בפרס ראשון בקטגוריית הסרט הקצר העלילתי, או פרס ראשון לסרט האנימציה הקצר, באחד מהפסטיבלים הבאים: הפסטיבל הבין לאומי בחיפה, הפסטיבל הבינלאומי בירושלים, הפסטיבל הבינלאומי לנשים ברחובות, פסטיבל הסטודנטים הבינלאומי בתל אביב, יכולים להגיש מועמדותם בקטגוריה זו. כמו כן יכולים לעמוד לבחירה סרטי סטודנטים שנבחרו במהלך התקופה הנ"ל להשתתף בתחרות הרשמית באחד מהפסטיבלים הבאים: ברלין, קאן, ונציה, קלרמונט פרנד, לוקרנו, בריסטול, סאנדנס, טרייבקה, או סאן סבסטיאן. ופסטיבלים נוספים ברשימת ה- A-list שמפורסמת ע"י משרד התרבות במבחני התמיכה.

 

 1. הסרט מוגש בסטנדרט המקצועי המקובל.

 

 1. תהליך הבחירה:

 

 • שלב א' כל הסרטים המוגשים לתחרות בקטגורית הסרט הקצר ונמצאו עומדים בדרישות תקנון האקדמיה נבחנים על ידי ועדת מיון בלתי תלויה שמורכבת ממתנדבים שהנם חברי אקדמיה מן המניין ולהם רצף ותק כחברי אקדמיה בן שנתיים או יותר.

 

 • ועדת המיון כוללת 7 חברים לכל הפחות ומספר החברים בה הוא בכל מקרה, אי-זוגי. את הועדה מרכז חבר ועדת הביקורת של האקדמיה. למרכז הוועדה אין זכות בחירה. הסרטים נבחנים על בסיס מקוריות, איכות הפקה וחווית הצפייה ללא קשר לעלות ההפקה והנושא.

 

 • כל חברי הוועדה מתחייבים לצפות בכל הסרטים.

 

 • חברי הוועדה מדרגים את 15 הסרטים הטובים ביותר בעיניהם ורושמים את הדירוג על גבי טפסים אחידים. טפסים אלו מועברים למרכז הוועדה שמגיש להנהלת האקדמיה את התוצאות המסכמות. החלטת הוועדה הינה סופית ובלתי ניתנת לערעור.

 

 • שלב ב': 15 הסרטים שנבחרים על ידי הוועדה מתוך כלל הסרטים יעלו באחריות המפיק לאתר הסטרימינג של האקדמיה ויהיו זמינים לצפייה של חברי האקדמיה.

 

 • שלב ג': 5 הסרטים שזוכים במירב הקולות בהצבעת חברי האקדמיה (הצבעת חברים סבב א') מוקרנים יחד עם כל המועמדים הסופיים לגמר בתחרות פרסי אופיר (החמישיות), בפני חברי האקדמיה ולשיפוטם.

 

 • פרס הסרט ניתן למפיק, הבמאי והתסריטאי במשותף (במידה ומוענק פרס כספי גם הוא מחולק באותו אופן).