מסלול עלילתי ארוך - תחרות אופיר 2019

15 שנה

בגיל 42, ליואב יש הכל. הוא נאה, כריזמטי ומוכשר ויש לו מערכת יחסים מוצלחת לכאורה עם דן, עו״ד צעיר ממנו. כשחברתו הקרובה נכנסת להריון במפתיע, משהו בעולם של יואב מתחיל להתערער ולא ברור לו מה זה, אבל לאט לאט כל מגדל הקלפים של חייו המוצלחים לכאורה מתחיל להתמוטט עד שהוא מוצא שכל תכונותיו הטובות הופכות עד מהרה לתכונות הרסניות, שאט אט מפרקות את כל חייו כפי שהכיר אותם עד כה. רק כשהוא מבין שאין יותר לאן להידרדר, הוא מתחיל להבין מה מניע אותו, אך לא בטוח שיש דרך חזרה משם. תמונה: אוריאל סיני.

 

אישה עובדת

החיים במקום העבודה של אורנה הופכים בלתי נסבלים. הבוס שלה בחברת הנדל"ן, בני, מעריך ומקדם אותה, אך בה בעת מנסה לפתותה ומציק לה. במקביל, המסעדה החדשה שפתח בעלה לא מתרוממת, ואורנה הופכת למפרנסת העיקרית של שלושת ילדיהם. כשעולמה מתנפץ, היא נאלצת לאסוף את השברים ולהילחם על עבודתה ועל ערכה העצמי.

 

בוקר טוב ילד

אהבתה של המשפחה היא האושר הגדול והנסתר של חיינו. עומרי, לוחם צנחנים נפצע ושוכב חסר הכרה. אמו, אביו ואחותו, מתלכדים סביבו. מערכת היחסים ביניהם מתוחה ומלאת קונפליקטים אבל אהבתם הגדולה לעומרי ומאבקם להחזירו לחיים, חושפת את עוצמתו של הקשר המשפחתי. חבריו של עומרי ליחידה הופכים לחלק מהמשפחה וכולם יחד עוברים רגעים מרגשים, מצחיקים ואופטימיים. כוח אהבתה של המשפחה מאפשר התמודדות עם המשבר ומעניק תקווה חדשה.

 

בזמק (לשעבר "שלושה צעדים למיליון")

לאחר שנקלעה לחובות, נטע נאלצת לצאת למסע מטורף עם שלישית אנשים מוזרים שהיא ממש שונאת, בעקבות כסף שהשאיר להם חבר משותף, לפני שמת. גדי הוא סטלן שבקושי זוכר מה הוא אמר לפני עשר דקות, דוד הוא אידיוט גמור ויוסף הוא קמצן כרוני עם פיוז קצר מדי. היא מוכרחה להתגבר על השנאה שלה אליהם ולעבוד יחד איתם כדי להתמודד עם כל המכשולים שעומדים בדרכם. בכיכובם של גדי וילצ‘רסקי, מיטל גל סויסה, אורי יניב, יוסי צברי, מוריס כהן, דני גבע, משה פרסטר ואחרים.

 

בלי דם

מאני, מורה לכתיבה בן 35, נקלע בטעות למעקב אחרי אדם אחר ונתפס בעדשת מצלמה משטרתית. הוא נקרא לבירור, שככל הנראה מנקה אותו ממעורבות, אבל מערער אותו וגורם לו להטיל ספק בסביבתו הקרובה. ניסיונותיו להחזיר את הסדר על כנו, גורמים לו דווקא להתגלגל עמוק יותר פנימה והוא נסחף לחציית גבולות החברות, גבולות האהבה, גבולות המדינה, אולי גם גבולות הסביר. את המסלול יוצא הדופן של מאני מלווים מרחוק, או מקרוב - שתי המפלצות הישראליות הגדולות: "בטחון המדינה" ו"הטלוויזיה".

 

ברזיל אהובתי

רוברטו (40) גרוש בעל עסק כושל, בנו איתי (11), שמתנער ממנו ומתעב כדורגל, והסב סמואל (76), משוגע על כדורגל שמגלה שימיו ספורים, יוצאים מישראל בהחלטה של רגע למשחקי המונדיאל שמתקיימים בארץ מולדתו של הסב- ברזיל. הנסיעה הלא מתוכננת הופכת למסע מרגש שמשנה את שלושתם מן הקצה לקצה.

 

בשורות טובות

לירן וטלי, זוג בשנות השלושים לחייהם, החולמים להביא יחד ילד לעולם, מתבשרים יום אחד שיצטרכו לשם כך לעבור טיפולי פוריות. מה שנראה בתחילה פשוט, הופך למורכב מאד והם מגלים שכדי להיות אבא ואמא לילד, יצטרכו לעבור מסע ארוך מלא בתלאות, עם כל הקשיים הפיזיים והנפשיים הנלווים לכך, הלחצים המשפחתיים וכמובן גם האתגר שהדבר מעמיד בפני הזוגיות של השניים. האם האהבה שלהם תחזיק מעמד?

 

גאולה

מני, סולן כריזמאטי של להקת רוק בעברו, הוא היום חוזר בתשובה שחתך מעולם המוסיקה, אבא לילדה בת 6, גאולה. על מנת לממן טיפול חדשני ויקר למחלתה, הוא פונה לחברי הלהקה מעברו, ומבקש שינגנו אתו בחתונות חרדיות. כל אחד מהם נמצא היום בפינה אחרת של החיים, אבל הוא צריך אותם. לאחר מסע שכנוע הם נענים לו, שמים על עצמם כיפות שחורות וחולצות לבנות ומתחילים לנגן בחתונות. הנגינה איתם לוקחת את מני למקום ממנו הוא הכי מפחד ואותו הוא הכי רוצה – המוסיקה שלו. הוא מבין שבלי חיבור לעבר ולמוסיקה שלו הוא לא ימצא לעצמו גאולה.

 

הבלתי רשמיים

שלושה חברים בירושלים של שנות ה80 מקימים רשימה מזרחית שתרוץ בבחירות לעיריה. אין לכנופיה הזאת הבנה בפוליטיקה, ואין להם כסף. אבל יש להם ראש של אנשי רחוב ותשוקה אמיתית לשינוי והם זוכים בכל הקופה. ההצלחה המפתיעה של הרשימה, מטלטלת אותם ובוחנת את החברות שלהם. בהשראת סיפור אמיתי.

 

הגולם

צעירה משתמשת בטקסט קבלי סודי ועתיק כדי לזמן ישות עוצמתית שתגן עליה ועל חבריה, אך היצור שמגיע חזק והרסני מכפי שהייתה יכולה להעלות על הדעת.

 

היום שאחרי לכתי

אב חד הורי בגיל העמידה, מתמודד עם רצונה של בתו המתבגרת לשים קץ לחייה.

 

הצלילה

הימים ימי מלחמה. לאחר שנה של נתק ממשפחתו חוזר יואב לקיבוץ ילדותו שעל גבול לבנון הבוער כדי לקבור את אביו, שנפטר שנה קודם לכן ותרם את גופתו למדע. כאשר אחיו הצעיר, חייל בסדיר שאמור להתגייס לחזית הלבנונית, מגלה סימני חרדה מדאיגים, איתי, האח הבכור והמיליטנטי, פותח בסדרת חינוך ברוח שיטותיו האלימות של האב המנוח. הקיבוץ הנטוש הופך למגרש המשחקים של השלושה, אך אירוע טראגי מוציא את העניינים משליטה.

 

ימים נוראים

״ימים נוראים״ הינו מותחן פסיכולוגי העוקב אחר הארועים שהובילו לרצח ראש הממשלה יצחק רבין, מנקודת מבטו של הרוצח. הסרט חושף לראשונה את מסעו של הרוצח בשנה שקדמה לאסון, דרך הכוחות החזקים שפעלו עליו ועודדו אותו, הן במישור הפוליטי והדתי, והן במישור המשפחתי והאישי. זהו דיוקן נפשי של מתנקש פוליטי שמבקש לרצוח את הדמוקרטיה, ודיוקן של חברה שסועה.

 

מאמי

"מאמי", סרטה החדש של קרן ידעיה, הוא עיבוד קולנועי ל-"אופרת הרוק מאמי" שהוצגה בישראל בשנות השמונים והפכה לקאלט. 17 שירים, בעיבודים חדשים של דודו טסה וניר מימון, מספרים את סיפורה הלא יאמן של מאמי, אישה צעירה מעיירה בדרום, קופאית בתחנת דלק, שפציעתו של אהובה, ניסים מלכה במלחמה משנה את חייה. מאמי נמלטת יחד עם ניסים המרותק לכיסא גלגלים לתל אביב הרחוקה, שם היא מקווה שהמזל יאיר להם פנים.

 

מוריס

הסרט מבוסס על זרם האבסורד, הגל החדש הצרפתי וריאליזם-פואטי. עשוי ממילים ומשירה. סיפור אהבה פיוטי בין מוריס, משורר אורבני לבין אודליה, חברתו המאנית דפרסיבית. בזכות השירה היא נרפאת ואשיותה מתייצבת. מוריס עצמו סובל מסימפטום המסומן כתוצר לוואי של העולם החדש והמסחרר של זמננו. ככל שאודליה נרפאת, הוא הולך ודועך. במקביל מובא סיפורו של עדרי, בעל חנות ספרים בודד מאוד (איתן סנה גיבור הסרט, אלכס חולה אהבה). מוריס מכיר לו את עדן, בחורה סוררת מסצינת השירה בעיר שגואלת אותו מבדידותו. הסרט גדוש במוסיקה מקורית.

 

מילים נרדפות

סיפורו של יואב, צעיר ישראלי, אשר נוחת בפריז בתקווה שצרפת והצרפתית יגאלו אותו מהשיגעון הישראלי.

 

מריונטה

דרמה-קומית אנושית שבמרכזה מיכל נבון, כתבת צבאית, החוקרת בעקשנות את תעלומת היעלמותו של חייל בלבנון, הבן של דנה ברגר. במקביל לקשיים המונעים ממנה להתקדם, הסוכנת המפולפלת שלה "בולי" "מלווה" את החסכונות של מיכל, לטובת הפקת תוכנית ריאליטי חדשה, "הלוויה ברקיע" שמגשימה למנצח את חלומו הגדול – ההלוויה! מיכל יחד עם הנשים הקרובות אליה - מאיה, המפיקה וטלי ביתה, צוללות להרפתקה ולגילוי עצמי של כוחות נשיים וחדשים.

 

נולדתי בירושלים ואני עדיין חי

קומדיה רומנטית שחורה המתארת את חייו של רונן מטלון שנולד וגדל בירושלים, הוא מתחיל להעביר סיור בעקבות פיגועים מפורסמים ברחוב יפו תוך כדי שהוא מטפל באביו המבוגר ותלותי. במהלך אחד הסיורים הוא פוגש את אסיה מולאן ירושלמית לשעבר שגרה בברצלונה ותאבת חיים. הם מתאהבים ורונן נקרע בין כוחות החיים והמוות שסובבים אותו.

 

עיניים שלי

רשי, קצין משטרה ותיק ומוערך חי עם אביגיל אשתו ובתה המתבגרת מנישואיה הקודמים. העבודה שלו תובענית והוא חשוף למקרים קשים על בסיס יומיומי. בבית המצב מתוח, רשי אינו מוכן לקבל את התנהגותה המרדנית של בתו החורגת והשניים נמצאים במצב מתמיד של עימות. רשי נאחז בתקווה שהוא ואביגיל יצליחו להביא ילד לעולם אך עולמו מתהפך כאשר שני נערים מתלוננים שפגע בהם מינית. רשי מושעה מעבודתו ונראה כאילו העולם מתרחק ממנו. ככל שהחקירה בעניינו מתארכת, רשי שוקע למקומות האפלים בנשמתו וצדדים מפתיעים באישיותו מתפרצים.

 

עכו חלומות

בסרט עכו חלומות עוקב הבמאי דניאל וקסמן אחר עזאם סלאמה, במאי תיאטרון פלסטיני שמביים בעכו הצגה אוטוביוגרפית. ההצגה מגוללת את סיפור אהבתם של אמו הזמרת הפלסטינית לילה ואביו היהודי ד"ר אלפסי. ההצגה נתקלת בהתנגדות מצד גורמים יהודים וערבים ומעולם לא עולה בפני קהל. הסרט הוא העדות היחידה להצגת חייו של עזאם.

 

קולות רקע

בני זוג מבוגרים שהיו קולות הזהב של הדיבוב הסובייטי, עולים לישראל בשנת 1990 מברה״מ המתפרקת, ומנסים לפתוח פרק חדש במדינה שלא ממש זקוקה להם או לכשרונם הייחודי.

 

קצפת ודובדבנים

קומדיה קיומית על במאי סרטים חסר מנוח שכל הפחדים שלו מכשלון, מוות וחוסר שליטה מתנקזים לליל יציאת סרטו החדש לאקרנים. עם: גור בנטביץ‘,דובר קוסאשווילי, מאיה קניג, אלון אבוטבול, הדס בן ארויה, צחי גראד, אסתר ראדה, יובל שרף, טינקרבל.

 

שעתו האחרונה של מר קול

שעתו האחרונה של מר קול מגולל את השעה האחרונה של עורך הדין מיקי קול, טרם כניסתו לבית הכלא וזאת בעקבות תקיפת שופט, אשר פסק בניגוד לטיעוניו. הסרט מבוסס על מחזהו עטור הפרסים של יהושוע סובול.

 

תל-אביב על האש

סלאם הוא עוזר הפקה בצילומי אופרת הסבון ‘תל-אביב על האש‘ ברמאללה. שקר קטן שסלאם מספר לאסי, מפקד המחסום שדרכו הוא עובר מדי יום בדרכו לעבודה, מוביל לקידומו הפתאומי של סלאם לתפקיד תסריטאי מן השורה. אלא שלסאלם יש בעיה אחת קטנה - הוא לא יודע לכתוב. כדי שלא יפטרו אותו, סאלם כורת ברית חשאית עם אסי, שעוזר לו לכתוב את הסצנות לדמותו של קצין ישראלי בסדרה. בתמורה סלאם מביא לאסי חומוס פלסטיני משובח וגם מבטיח לסיים את הסדרה בחתונה, כמו שאסי דורש. אלא שסלאם מתקשה לקיים את ההבטחה...