מסלול עלילתי קצר - תחרות אופיר 2019

אאוט

גיא, משוחרר טרי מצה"ל מכוון היטב את המצלמה שלו, הן בישראל והן בשטחים.

 

איך לשחות

אביגיל בהריון מתקדם, אבל משהו חסר. מפוחדת מהלידה המתקרבת, היא מאמצת לעצמה אמא לאחר צהריים אחד

 

אשרי האיש

ברוך מתפרנס ממעשי נוכלות ומקומבינות קטנות. בעקבות מעשה תמים של עזרה לזולת הוא נאלץ להתעמת ב"משפט שדה" מול שופט עקשן ולא צפוי, הדורש בתוקף שברוך יבקש סליחה על מעשיו.

 

בוקר במוזיאון

בבוקר חופשי אחד באמצע השבוע, אסף נגרר בעקבות אשתו לביקור במוזיאון. במקום בו דבר לא משתנה, אסף תוהה כיצד הם השתנו מאז שהכירו לפני 20 שנה. פגישה מפתיעה עם תיירת אקזוטית מול תמונה ענקית של ונוס, תיאלץ אותו לבחור בין הזר למוכר.

 

בחורה עם מזלג בעולם של מרק

לדפנה המתופפת יש הרבה אהבה לתת, אבל אין לה למי. צלילי הגיטרה של השכן החדש יולידו סיכוי.

 

בשם הבת

"בשם הבת" היא דרמת מתח מרתקת ונוגעת ללב, המגוללת את סיפורו של דרור בר-אל, אב שאיבד את בתו בפיגוע טרור וכעת יוצא למסע חסר פשרות על מנת למנוע את שחרור רוצחה. מסע המעמת אותו עם כל עקרונותיו ונע על הגבול הדק שבין עשיית צדק לנקמה עיוורת. "בשם הבת", מתאר את סיפורה קורע הלב של משפחה שכולה, אחת מיני רבות בישראל, מרגע השכול, ועד ההתמודדות היום יומית עם האובדן והמחיר שהוא גובה מבני המשפחה הנותרים. זאת תוך כדי הצגת מצב קיצון בו מתחילה השתלשלות אירועים מטלטלת ממנה אין דרך חזרה.

 

דינה מלול עושה מלחמה

דינה מלול, 37, היא קופאית בסופר ואם חד הורית, שנאבקת לסגור את החודש, לאחר עוד קיצוץ במשכורות ומתוך מקום נמוך של ייאוש מחליטה לעשות מעשה אמיץ ושקט להילחם במערכת, מה שמפיח בה רוח חדשה ותקווה כאקט של נקמה היא מתחילה "להעביר" מוצרים לאנשים, חלוקה מחדש של העושר, מעשה רובין הוד מודרני. שאר הקופאיות, מקבלות השראה ממנה ומצטרפות לפעילות שלה. הסופר משגשג, הלקוחות מרוצים, הבנות מצליחות לשמור על כבודן. אך הצעד האמיץ מסתבך כשליליאנה והשוטר המקומי עולים עליהן ומאיימים לספר להנהלה.

 

הינומה

זו מסיבת הרווקות של דנה המתחתנת עוד יומיים, ברבור ורוד שט בבריכת טורקיז הטבולה בנוף מדברי. הבנות יפות ושתויות, המוסיקה חזקה. במהלך המסיבה כתם של שקרים והסתרות מתחיל להתפשט והופך את האווירה לקודרת. בשיאו של מפגש אקראי עם חמיס, פליט אפריקאי העובד במקום. ייפגשו הבנות ודנה עצמה עם אמת שהיו מעדיפות שלא לגלות.

 

הצפה

בקיץ חיפאי מזיע אושר לוקחת את אימה למעון לנשים מוכות ובשובה הביתה עליה להתמודד עם מציאות חדשה. בסוף היום תאלץ אושר לבחור בין אהבתה לאביה לבין החופש.

 

יום רגיל

לאחר תקופה ארוכה של הדחקה, בתיה נאלצת להתעמת עם מחלת הנפש של אביה. כעת, בעקבות דרישות אחותה לאשפז אותו, היא צריכה להבין מהי ההחלטה הטובה ביותר לכל המשפחה.

 

כל הכבוד

עומר, אמן שירת רחוב ותל אביבי בהווה, תמיד האמין שהוא הכוכב במשפחתו. תפיסה זו התערערה בשנה שעברה כשבת דודתו של עומר, נופר, זכתה בתכנית "כוכב נולד" והפכה בין לילה לזמרת מפורסמת. זכייתה של נופר שינתה את חיי משפחתם הטריפוליטאית שהחלה לקדש את מעמד הכוכבת בגאווה אדירה, כשעומר מצדו חש כטובע תחת גל ההערצה. היום בארוחה המשפחתית מגלה עומר כי נופר זכתה לביקורת רעה אשר פוגעת בכבוד המשפחה. אחד אחרי השני דוחקים חברי המשפחה בעומר שיאמר לה "כל הכבוד" תוך כדי שהם מתעלמים מקיומו. האם יכופף עומר את האגו לטובת שלום בית?

 

סיבות

מפגש לילי בין סלמה לאדהם שהחל בחוף הים של עכו מסתיים בדירה שלו הממוקמת בליבה של העיר העתיקה. בתוך הדירה השניים חולקים את תשוקותיהם, לא המיניות בלבד, אלא תשוקות הנוגעות בחיים עצמם ובמוות. אך באור הבוקר הכל נראה שונה, השכונה השקטה מליל אמש הפכה עתה לשדה קרב, הדירה שהיתה מקום מפלט בה הם יכלו להגיד ולעשות כל שעולה על דעתם, הפכה לכלא. סלמה היא אישה נשואה. הם לא יכולים לצאת, אסור שיראו אותם יחד, זה יכול להיגמר בדם.

 

סלסול

דוד צבי עושה הכל כדי לפרנס את משפחתו. ברגע אחד של היסח הדעת, טרגדיה נוראית הופכת את עולמו. הישועה באה ממקום בלתי צפוי.

 

פיגוע

דן, 45, עובד זוטר בסופר שמתמודד עם חרדות עקב פיגוע בו נפצע בעבר, מסופח ליום עבודה במחלקת הבשר עם עובדים ממוצא ערבי. השהות במחלקה מערערת את דן החושד שאשתו נפצעה בפיגוע ומשליך את רגשותיו הקשים על חוסם, עובד מחלקת הבשר שמנסה להרגיע ולנחם אותו. דן גורם למהומה בסופר מתוך חשיבה שחוסם מתכנן פיגוע, חוסם מוכרז מיד כמחבל ואף נורה ברגלו ודן, שמבין מאוחר מידי את השלכות מעשיו, זוכה ליחס של גיבור.

 

קריסטי לא תבוא יותר

כשקריסטי העובדת הסיעודית נעלמת, אהרל‘ה נאלץ לעזור לאחיו לטפל באביהם הגוסס. השקרים הלבנים שהוא מפזר, מזרזים את הקץ שממנו שלושתם כל כך מפחדים.