מסלול עלילתי ארוך - תחרות אופיר 2019

אישה עובדת

החיים במקום העבודה של אורנה הופכים בלתי נסבלים. הבוס שלה בחברת הנדל"ן, בני, מעריך ומקדם אותה, אך בה בעת מנסה לפתותה ומציק לה. במקביל, המסעדה החדשה שפתח בעלה לא מתרוממת, ואורנה הופכת למפרנסת העיקרית של שלושת ילדיהם. כשעולמה מתנפץ, היא נאלצת לאסוף את השברים ולהילחם על עבודתה ועל ערכה העצמי.

 

בשורות טובות

לירן וטלי, זוג בשנות השלושים לחייהם, החולמים להביא יחד ילד לעולם, מתבשרים יום אחד שיצטרכו לשם כך לעבור טיפולי פוריות. מה שנראה בתחילה פשוט, הופך למורכב מאד והם מגלים שכדי להיות אבא ואמא לילד, יצטרכו לעבור מסע ארוך מלא בתלאות, עם כל הקשיים הפיזיים והנפשיים הנלווים לכך, הלחצים המשפחתיים וכמובן גם האתגר שהדבר מעמיד בפני הזוגיות של השניים. האם האהבה שלהם תחזיק מעמד?

 

גאולה

מני, סולן כריזמאטי של להקת רוק בעברו, הוא היום חוזר בתשובה שחתך מעולם המוסיקה, אבא לילדה בת 6, גאולה. על מנת לממן טיפול חדשני ויקר למחלתה, הוא פונה לחברי הלהקה מעברו, ומבקש שינגנו אתו בחתונות חרדיות. כל אחד מהם נמצא היום בפינה אחרת של החיים, אבל הוא צריך אותם. לאחר מסע שכנוע הם נענים לו, שמים על עצמם כיפות שחורות וחולצות לבנות ומתחילים לנגן בחתונות. הנגינה איתם לוקחת את מני למקום ממנו הוא הכי מפחד ואותו הוא הכי רוצה – המוסיקה שלו. הוא מבין שבלי חיבור לעבר ולמוסיקה שלו הוא לא ימצא לעצמו גאולה.

 

הבלתי רשמיים

שלושה חברים בירושלים של שנות ה80 מקימים רשימה מזרחית שתרוץ בבחירות לעיריה. אין לכנופיה הזאת הבנה בפוליטיקה, ואין להם כסף. אבל יש להם ראש של אנשי רחוב ותשוקה אמיתית לשינוי והם זוכים בכל הקופה. ההצלחה המפתיעה של הרשימה, מטלטלת אותם ובוחנת את החברות שלהם. בהשראת סיפור אמיתי.

 

הגולם

צעירה משתמשת בטקסט קבלי סודי ועתיק כדי לזמן ישות עוצמתית שתגן עליה ועל חבריה, אך היצור שמגיע חזק והרסני מכפי שהייתה יכולה להעלות על הדעת.

 

הצלילה

הימים ימי מלחמה. לאחר שנה של נתק ממשפחתו חוזר יואב לקיבוץ ילדותו שעל גבול לבנון הבוער כדי לקבור את אביו, שנפטר שנה קודם לכן ותרם את גופתו למדע. כאשר אחיו הצעיר, חייל בסדיר שאמור להתגייס לחזית הלבנונית, מגלה סימני חרדה מדאיגים, איתי, האח הבכור והמיליטנטי, פותח בסדרת חינוך ברוח שיטותיו האלימות של האב המנוח. הקיבוץ הנטוש הופך למגרש המשחקים של השלושה, אך אירוע טראגי מוציא את העניינים משליטה.

 

ימים נוראים

״ימים נוראים״ הינו מותחן פסיכולוגי העוקב אחר הארועים שהובילו לרצח ראש הממשלה יצחק רבין, מנקודת מבטו של הרוצח. הסרט חושף לראשונה את מסעו של הרוצח בשנה שקדמה לאסון, דרך הכוחות החזקים שפעלו עליו ועודדו אותו, הן במישור הפוליטי והדתי, והן במישור המשפחתי והאישי. זהו דיוקן נפשי של מתנקש פוליטי שמבקש לרצוח את הדמוקרטיה, ודיוקן של חברה שסועה.

 

מאמי

"מאמי", סרטה החדש של קרן ידעיה, הוא עיבוד קולנועי ל-"אופרת הרוק מאמי" שהוצגה בישראל בשנות השמונים והפכה לקאלט. 17 שירים, בעיבודים חדשים של דודו טסה וניר מימון, מספרים את סיפורה הלא יאמן של מאמי, אישה צעירה מעיירה בדרום, קופאית בתחנת דלק, שפציעתו של אהובה, ניסים מלכה במלחמה משנה את חייה. מאמי נמלטת יחד עם ניסים המרותק לכיסא גלגלים לתל אביב הרחוקה, שם היא מקווה שהמזל יאיר להם פנים.

 

מילים נרדפות

סיפורו של יואב, צעיר ישראלי, אשר נוחת בפריז בתקווה שצרפת והצרפתית יגאלו אותו מהשיגעון הישראלי.

 

עיניים שלי

רשי, קצין משטרה ותיק ומוערך חי עם אביגיל אשתו ובתה המתבגרת מנישואיה הקודמים. העבודה שלו תובענית והוא חשוף למקרים קשים על בסיס יומיומי. בבית המצב מתוח, רשי אינו מוכן לקבל את התנהגותה המרדנית של בתו החורגת והשניים נמצאים במצב מתמיד של עימות. רשי נאחז בתקווה שהוא ואביגיל יצליחו להביא ילד לעולם אך עולמו מתהפך כאשר שני נערים מתלוננים שפגע בהם מינית. רשי מושעה מעבודתו ונראה כאילו העולם מתרחק ממנו. ככל שהחקירה בעניינו מתארכת, רשי שוקע למקומות האפלים בנשמתו וצדדים מפתיעים באישיותו מתפרצים.

 

קולות רקע

בני זוג מבוגרים שהיו קולות הזהב של הדיבוב הסובייטי, עולים לישראל בשנת 1990 מברה״מ המתפרקת, ומנסים לפתוח פרק חדש במדינה שלא ממש זקוקה להם או לכשרונם הייחודי.

 

קצפת ודובדבנים

קומדיה קיומית על במאי סרטים חסר מנוח שכל הפחדים שלו מכשלון, מוות וחוסר שליטה מתנקזים לליל יציאת סרטו החדש לאקרנים. עם: גור בנטביץ‘,דובר קוסאשווילי, מאיה קניג, אלון אבוטבול, הדס בן ארויה, צחי גראד, אסתר ראדה, יובל שרף, טינקרבל.

 

תל-אביב על האש

סלאם הוא עוזר הפקה בצילומי אופרת הסבון ‘תל-אביב על האש‘ ברמאללה. שקר קטן שסלאם מספר לאסי, מפקד המחסום שדרכו הוא עובר מדי יום בדרכו לעבודה, מוביל לקידומו הפתאומי של סלאם לתפקיד תסריטאי מן השורה. אלא שלסאלם יש בעיה אחת קטנה - הוא לא יודע לכתוב. כדי שלא יפטרו אותו, סאלם כורת ברית חשאית עם אסי, שעוזר לו לכתוב את הסצנות לדמותו של קצין ישראלי בסדרה. בתמורה סלאם מביא לאסי חומוס פלסטיני משובח וגם מבטיח לסיים את הסדרה בחתונה, כמו שאסי דורש. אלא שסלאם מתקשה לקיים את ההבטחה...