מסלול תיעודי קצר - תחרות אופיר 2019

אין אריות בתל אביב

הרב מרדכי שורנשטיין, הגיע לנמל תל אביב ב 1935 עם ציפורים נדירות, וחלום לפתוח גן חיות בארץ ישראל. הוא פתח חנות חיות בביתו ברחוב שנקין. תלונות השכנים על חיות הבר בחצר הביאה את העירייה להקצות לו שטח בפרדס העיר, והוא מונה למנהל גן החיות. עם הצלחת הגן, היו כאלה שרצו להיפרד מהרב, ולאחר שהלינו את שכרו, הוא לקח מקופאית הגן 3 לירות על חשבון משכורתו. זה הוביל לסילוקו מגן החיות, למשפט ולסערה ציבורית בעקבות זאת. זהו משל על תל אביב - עיר של חולמים שהפכה לעיר של עסקנים, ואחר כך לעיר של טייקונים.

 

אליפלט - דוד שלי גיבור

עמי נפל במלחמת ששת הימים והותיר אחריו משפחה שכולה ואסופת מכתבים. 50 שנה לאחר מכן, נחשף שקד, יוצר הסרט ואחיינו של עמי, לסוד הקשור במותו. בין לבין ביקורים אצל סבתו, יוצא שקד לגלות את האמת על מיתוס, שקרים וסודות משפחתיים.

 

היה היה ילד

הסרט מעניק לנו מבט נדיר ואינטימי על חיי המשפחה, תוך שהם מנווטים את הניסויים האוניברסליים של מערכות יחסים במשפחה, שצבעם חוויה מיוחדת של גידול ילד בעל צרכים מיוחדים.

 

זונה כמוני

לפני עשרים שנה נחטפה צ‘ילה בהונגריה על ידי ארגון סוחרי נשים ישראלי והוכרחה לעבוד בזנות. עכשיו היא יוצאת לחפש אחר החוטפים שלה. אחרי שחזרה אל הגיהינום האם תצליח לצאת ממנו שוב?

 

רחל אגמון

רחל אגמון נכנסת לרכבו של חיים צפרירי, שעצר לה בטרמפיאדה. היא דתייה רווקה מירושלים. הוא חקלאי חילוני, נשוי ואב לשישה. ובכל זאת, למרות הפערים, הם מנהלים רומן ממושך ואף מביאים ילד לעולם. שלושים שנה לאחר מכן יוצא אותו הילד - במאי הסרט, יאיר אגמון - לשני מסעות עם הוריו, כדי להבין את הסיפור המופרע שהעניק לו את חייו. אבא שלו לוקח אותו להפלגת שעשועים בעיצומו של מבצע צוק איתן, ואמא שלו לוקחת אותו לאוקראינה, לטיול "בעקבות הסופרים העבריים הגדולים". דרך שני המסעות מצליח יאיר לחלץ מהוריו שני סיפורים סותרים.