מסלול תיעודי קצר עד 60 דקות

אנדרגראונד בלט

סטודיו לבלט מתחת למושבים של אוהדי בית"ר בטדי. התקרה רועדת, מבודד מהכדורגל, מירושלים. פלנטה אחרת. בלט וכדורגל שילוב סוריאליסטי. שניהם נוגעים בתשוקות הראשוניות של האדם. תשוקה היא הבסיס של הסטודיו של נדיה. כך הכדורגל מעל. המיקום המשותף פחות מוזר כשאתה מזהה הדמיון.

 

גשם בעינים

בית הילדים מעוז חיים, השנה 1943. קול ירייה נשמע ולאחריו דממה. דבורה‘לה בת ה-11 הופכת ליתומה. סיפרו לה כי אמה נהרגה מפליטת כדור במהלך אימון בנשק אולם דבורה מתחילה לשמוע מסביב את המילה "התאבדות". היא הייתה נסערת, תאונת אימונים או התאבדות? ואם התאבדות, איך אמא יכלה להשאיר אותה כך לגמרי לבד בעולם? רק כעבור שנים רבות תגלה דבורה מה באמת קרה לאמה. במסע אל עברה, חוזר בנה, אל ילדותה של אמו, אמא עם "גשם בעיניים" כפי שהעידה על עצמה, אמא שסיפור חייה המפותל השפיע על כתיבתה כמו גם על יחסיה עם ילדיה ומשפחתה.

 

הדווקאים

"הדווקאים" מתחקה אחר חייהם של שישה גברים הומוסקסואלים שנולדו בתקופת קום המדינה. דרך סיפור חייהם מתאר הסרט את החיים המחתרתיים והלא מתועדים של ההומוסקסואלים בישראל בשנות השישים והשבעים; מהתקופה בה הנטייה המינית הייתה לא חוקית ונחשבה למחלת נפש, עד שנת 1979, השנה שבה יצאו מספר אמיצים לכיכר מלכי ישראל על מנת להפגין למען זכויותיהם, וההיסטוריה של הקהילה הגאה בישראל החלה להיות מסופרת ומתועדת.

 

החוף הנפרד

רק חצי שעת נסיעה מפרידה בין בני ברק החרדית לחוף הים בתל אביב, אך במושגי הצניעות והטהרה מדובר באלפי שנות אור. ובכל זאת במרכז בועת החילוניות, במפרץ קטנטן, בשכנות לחוף הקהילה הגאה, מתקיים החוף הנפרד. החוף היחידי בעולם אשר מפריד בין גברים לנשים, ואליו "בורחות" ‘חבורת האמיצות‘ בראשותה של הרבנית רביץ. החבורה הן חרדיות מבני ברק אשר מוצאות בחוף עצמאות, חופש ומפלט מחייהן הקשים. עד שיום אחד מנסים הרבנים לסגור להם את גן העדן הפרטי שלהן. מה יעשו החברות האמיצות? האם יילחמו ברבנים או ייכנעו לחוקים שלהם?

 

תמונת ניצחון

קיץ 2014. שלושה חודשים לפני שחרורו מצה"ל, אורי נפצע במבצע "צוק איתן" בעזה. בבית החולים עשרות מבקרים גודשים את חדרו לעיניהם הטרודות של הוריו ואל מול העדשה של אחותו, הבמאית. בין טיפולי השיקום לביקורים מתוקשרים אורי מנסה לעמוד בתפקידו החדש כגיבור.