המועמדים והמועמדות בגמר תחרות אופיר 2020



לכל הסרטים, המועמדים והמועמדות בגמר תחרות פרסי אופיר 2020

לחצו כאן להורדה


המועמדות והמועמדים שעלו לשלב הגמר:


סרט עלילתי באורך מלא

אסיה

הפקה: גם סרטים * יואב רועה, אורית זמיר

אפריקה

הפקה: פילם הרבור * איתי עקירב

המתים של יפו

הפקה: לילה סרטים * איתי תמיר. מפיקים שותפים: טוני קופטי, עמי ליבנה, יאיר רוטלוי, ליגד רוטלוי, ציפורה לוי, גבריאלה גוטמן, דן ברנע , רם לוי

הנה אנחנו

הפקה: ספירו סרטים * איתן מנצורי, יהונתן דובק

שאיפה לחיים

הפקה : פירמה פילמס * אדר שפרן, רוני אברמובסקי, משה אדרי

 


סרט תיעודי מעל 60 דקות

גולדה

הפקה: אודי ושגיא הפקות * אודי ניר, שגיא בורנשטיין, בימוי: אודי ניר, שגיא בורנשטיין, שני רוזנס

החבר דב

הפקה: סרטי האחים הימן בע"מ * ברק היימן, בימוי: ברק הימן, במאי שותף אורי לוי

לאה צמל, עורכת דין

הפקה: הום מייד דוקס, קלוס-אפ פילמס, פילם אופשן * פיליפ בלאיש, רחל לאה ג'ונס, בימוי: רחל לאה ג׳ונס, פיליפ בלאיש

להאיר את יוסי

הפקה: בן-מיור & פרג׳ סטודיו לסרטים * קובי פרג׳, מוריס בן-מיור, בימוי: מוריס בן-מיור, קובי פרג'

מאיר אריאל, שיר כאב

הפקה: עלמה הפקות * אריק ברנשטיין, בימוי: אליאב לילטי

 


סרט תיעודי עד 60 דקות

אנדרגראונד בלט

הפקה: דניאלה רייס רזון, בימוי: לינה צ'פלין

גשם בעינים

הפקה: שולה ודנה הפקות * שולה שפיגל, דנה עדן, רון עומר, בימוי: רון עומר

הדווקאים

הפקה: למה הפקות * אמיר הראל, איילת קייט, בימוי: הדס איילון

החוף הנפרד

הפקה: דוק. סרטים * לוי זיני, אבישי פרץ, קרין קיינר, בימוי: קרין קיינר

תמונת ניצחון

הפקה ובימוי: עדי משניות

 


סרט עלילתי קצר

אנה

בימוי ותסריט: דקל ברנסון,  הפקה: וורדור הפקות, אססה האוס, פרדוקס האוס * דקל ברנסון, אלעד קידן, דימה קונופלוב, מרלין מרטון, אולגב בוששנקו

ברכה

בימוי: מיקי טריאסט ואהרון גבע, תסריט: בת-אל מוסרי, הפקה: קסטינה תקשורת * צמרת אלכסנדרוני, איילת אימברמן

לונג דיסטאנס

בימוי ותסריט: אור סיני, הפקה: דו בו גרסו פילמס * שלומי אלקבץ, גלית כחלון, אילון שני

סתמי

בימוי ותסריט: נועה אהרוני, הפקה: שמונה יזמות תוכן והפקות בע"מ * דפנה דננברג, אבירם אברהם

עין לבנה

בימוי ותסריט: תומר שושן,   הפקה:  MINA Films , KM Productions * שירה הוכמן, קובי מזרחי

 

 

בימוי

אורן גרנר - אפריקה

מתן גוגנהיים, אסף אבירי - שאיפה לחיים

ניר ברגמן - הנה אנחנו

רותי פרי-בר- אסיה

רם לוי - המתים של יפו

 

תסריט

אורן גרנר - אפריקה

גלעד עברון ז"ל, עלא חליחל, מבוסס על הסיפור "המתים של יפו" מאת גלעד עברון - המתים של יפו

דנה אידיסיס - הנה אנחנו

מתן גוגנהיים, אסף אבירי - שאיפה לחיים

 רותי פרי-בר  אסיה

 

שחקן ראשי

יוסף אבו ורדה - המתים של יפו

מאיר גרנר - אפריקה

שאדי מרעי - הלילה הזה

 שי אביבי - הנה אנחנו

שלמה בראבא - שאיפה לחיים

 

שחקנית ראשית

אלונה איב - אסיה

ג'וי ריגר - שאיפה לחיים

נלי תגר - בוטיק פריז

נעמה פרייס - אלוהי הפסנתר

רובא בלאל עספור - המתים של יפו

 

שחקן משנה

גדי יגיל - שאיפה לחיים

דב גליקמן - שאיפה לחיים

מוריס כהן - בוטיק פריז

נועם אימבר - הנה אנחנו

סלים דאו - המתים של יפו

 

שחקנית משנה

אפרת בן צור - הנה אנחנו

בת אל מוסרי - בוטיק פריז

לאורה ריבלין - אלוהי הפסנתר

מאיה גרנר - אפריקה

שירה האס -  אסיה

 

צילום

דמיאן דופרן - בוטיק פריז

דניאלה נוביץ -  אסיה

דניאלה נוביץ - הלילה הזה

יורם מילוא - המתים של יפו

שי גולדמן- הנה אנחנו

 

עריכה

איל סיבי, יצחק צחייק, רועי רינת - המוסד

אילה בנגד - הנה אנחנו

גיל וסלי – אפריקה

דורי טפר- שאיפה לחיים

אסתר אלקיים - שתיים

נטע בראון - המתים של יפו

נטע דבורקיס -  אסיה

 

ליהוק

אורית אזולאי - הנה אנחנו

אייל זוסמן ירדן שטרסברג - שאיפה לחיים

אלה צדקה - אפריקה

אסתר קלינג -  אסיה

ג'ירייס קופטי, גיא שובל - המתים של יפו

 לימור שמילה - בוטיק פריז

 

עיצוב אמנותי

איתן לוי - הצגת הקולנוע האחרונה בבוקרשט

נריה בן ארי - המוסד

עידו דולב - הלילה הזה

שונית אהרוני - שאיפה לחיים

תמר גדיש -  אסיה

 

עיצוב תלבושות

דני בר שי - המוסד

יפעת כנפי - בוטיק פריז

ליטל לילו גולדפיין - המחשמלים

ענבל שוקי -  אסיה

רייצ'ל בן דהן - המתים של יפו


איפור

אורלי רונן - שאיפה לחיים

הילה אלקיים -  אסיה

כרמית בוזגלו  - הלילה הזה

מירב שחר (בושושה) - המתים של יפו

שלי סער - המוסד

 

מוסיקה מקורית

יונתן ריקליס - עכביש ברשת

קרני פוסטל -  אסיה

רועי שפיגלר, הלל טפליצקי, ערן צוירן (מבטאים "צוירין") - אלוהי הפסנתר

רן בגנו - המתים של יפו

רן בגנו - שאיפה לחיים


עיצוב פסקול

אמיר בוברמן, שחף וגשל - אסיה

גיל תורן - עכביש ברשת

גיל תורן, דרור מנצורה - מחילה

גיל תורן, עודד רינגל, יוסי אפלבאום, אבי מזרחי - המחשמלים

רונן נגל - הנה אנחנו