סרטים תיעודיים

בדרך למעלה

מפיקה: קלאודיה לוין בימוי ותסריט: שירלי ברקוביץ ברומניה בתקופתו של הרודן צ‘אושסקו, ההפלות לא היו חוקיות, ובתי היתומים התמלאו בילדים לאימהות שלא רצו בהם.

 

גוגל בייבי

מסע בין שלוש יבשות המספר את השפעתה של הגלובליזציה על תעשיית ייצור הילדים.

 

גם כשעיני פקוחות

מפיק: שחר בן חור בימוי ותסריט: אופיר טריינין מסע מוסיקלי נפשי שבמרכזו גבריאל בלחסן, מוסיקאי מהדרום, שזכה לפרסומו העיקרי בזכות להקת "אלג‘יר" אותה הקים.

 

גנבים בחוק

מפיקים: סשה קליין, מאיה זינשטיין בימוי ותסריט: אלכס גנטלב לראשונה, ה"גנבים בחוק" (vori v zakone) – סנדקי העולם התחתון הרוסי מספרים את סיפורם.

 

געגועים לאבא

מפיק ובמאי: יאיר אלעזר תסריט: טל אלעזר 30 שנה לאחר מות אביו, רב אלוף דוד אלעזר (דדו), יוצא בנו, יאיר, למסע בעקבותיו.

 

הזמן של דורית

מפיקה: קלאודיה לוין בימוי: אמיר גלעד דורית הראל וזאביק דרורי הם מה שפעם כינו "מלח הארץ". בני זוג המחוברים, כל אחד בדרכו, לטיפוגרפיה ההיסטורית והגיאוגרפית של מדינת ישראל.

 

החצר

מפיק ובמאי: יוחאי רוזנברג תסריט: יוחאי רוזנברג, רבקה אימבר סיפורם של 3 דמויות החיות בחצר ילדותי הצפופה, בשכונה ירושלמית מתחרדת 3 סיפורים של חיפוש אחרי חופש.

 

המועדון של אידה

מפיקות: דלית קימור, יעל שביט בימוי ותסריט: דלית קימור פעם בשנה מתקיימת במועדון של אידה תחרות לריקודים סלונים. המתחרים כולם עברו מזמן את גיל הפנסיה, אך זה לא מונע מהם לרקוד ולשיר, להתלהב ולהתאכזב.

 

השחקנים נגד הקהל

מפיקה: ענת קנדל בימוי ותסריט: עידית אברהמי הסרט "השחקנים נגד הקהל" מביא את סיפורה של להקת תיאטרון החאן המיתולוגית שפעלה בירושלים בשנות ה-70.

 

זובין ואני

מפיקים: ענת זלצר, מודי בר און, עופרי בר אילן בימוי ותסריט: אורי סיון יותר משלושת אלפים פעמים נכנס זובין מהטה בשערי היכל התרבות בתל אביב, עלה על הפודיום הקטן שבקדמת הבמה כשבידו שרביט דק, קד קידה קצרה לקהל האלפים, והפנה אליהם את הגב.

 

חיים יקרים

מפיקים: אהוד בלייברג, יואב זאבי בימוי: שלומי אלדר בחדר בידוד בבית החולים תל השומר נרקם משולש ישראלי פלסטיני יוצא דופן בין צעירה מעזה שבנה גוסס ממחלה תורשתית, רופא ישראלי ועיתונאי ישראלי הנאבקים יחדיו להציל את תינוקה.

 

טאראב

מפיק: צבי שפי בימוי: בוריס מפציר תסריט: בוריס מפציר, ליליה צווקבנקל, צבי שפי טאראב – התעלות נפש ושיכרון חושים במוסיקה הערבית. מוסיקה ששמע הילד פואד אליאס מבגדד שגדל לסופר ישראלי ידוע ומוערך אלי עמיר.

 

כל ערב

מפיקים: נעמי שחורי, איתי קן-תור בימוי ותסריט: יוסי אבירם ראובן ורדי רוצה לחזור לישראל, אותה עזב לפני יותר מ- 50 שנה. הוא בן 75, לא מזמן יצא לפנסיה והוא חש שבפאריז, מלבד פיירלואיג‘י, לא נשאר לו הרבה.

 

כעבור 9 שנים

מפיקות: עדנה קוברסקי, אלינור קוברסקי בימוי ותסריט: יפעת קידר, שרי עזוז סיפור מאבקה של דניאל, יהודיה שגדלה כמוסלמית במרוקו, על זכותה לגדל את בנה.

 

מלכת ירושלים

מפיקים: דליה מבורך, דני דותן בימוי: דליה מבורך, דני דותן תסריט: דליה מבורך, דני דותן, רון גולדמן פרופסור טרודה דותן, בת 85, היא הגברת הראשונה של הארכיאולוגיה הישראלית. היא כלת פרס ישראל ומומחית בינלאומית לפלשתים. טרודה דותן היא גם אמא של דני דותו, מוסיקאי, סופר וקולנוען שמחליט שהגיע הזמן לצאת לחפירה "ארכיאולוגית" בחיים של אמא שלו.

 

מסעות הברווז

מפיקים: נעמה פיריץ, עופרי בר אילן, ענת זלצר, מודי בר און בימוי: גבריאל ביבליוביץ‘ תסריט: מודי בר און, ענת זלצר, גבריאל ביביליוביץ‘ דודו גבע ז"ל, מעולם לא היסס לשלב בקומיקס שלו ידידים, אויבים ובני משפחה, וזה בדיוק מה שעושה גם הסרט עליו – ממקם את חבריו ובני משפחתו בתוך ציוריו ומאפשר להם לקיים דיאלוג, לקרוא אותם כיומניו האישיים של אהובם, ולעיתים אף יריבם.

 

מעבר לנהר

מפיקה :יעל שביט בימוי: דוקי דרור תסריט: דוקי דרור, דיתה גרי בינואר 1996 התפוצצה פרשת הדם של עולי אתיופיה בזעם רב ובמחיר חברתי כבד.

 

עוקף לוד

מפיקות: שולה שפיגל, דנה עדן בימוי: ארנה רביב תסריט: ארנה רביב, עדו בהט מה יכול לגרום לנער שרגיל לבלות בגינה הציבורית, שמעורב במכות מידי פעם, שנמצא על גבול עולם הפשע ללכת לבית הספר ולהתחיל ללמוד? איך אפשר לשכנע נערה ערבייה המאוהבת בבחור בעל רקע עברייני שתעודת בגרות חשובה לה?

 

קרבת דם

מפיקות: עדנה קוברסקי, אלינור קוברסקי בימוי ותסריט: נעה בן-הגיא פנינה היתה בת 14 כשביום קיץ לוהט בשנת 1943 יצאה מביתה במושבה יבניאל שבגליל ונעלמה.

 

שומרוני בודד

מפיק: ברק הימן בימוי ותסריט: ברק הימן ברוך צדקה, אב לארבע בנות ובן, היה חבר מכובד בקהילה הקטנה של שבע מאות השומרונים החיים בחולון ובהר גריזים שבשכם.

 

שיחת חוץ

מפיקים: יואב רועה, אורית זמיר בימוי ותסריט: עמיקם גולדמן בפינות רחוב בדרום תל אביב עומדים נשכחים טלפונים ציבוריים, זכר לימים הטרום סלולאריים. בכל סוף שבוע, הטלפונים קמים לתחייה כאשר מתקבצים סביבם מהגרי עבודה המנצלים את יום החופש השבועי כדי להתקשר הביתה.

 

שתיקת הארכיון

מפיקים: נעמי שחורי, איתי קן-תור בימוי ותסריט: יעל חרסונסקי הדימויים בשחור לבן הצרובים בתודעתנו תחת המושג "גטו ורשה", הנתפסים בעינינו כהדפס תיעודי של הטרגדיה שהתחוללה שם, לקוחים ברובם מתוך אחד מסרטי התעמולה הנאצים האכזריים והמסתוריים ביותר.

 

אמא תגידי

מפיקה: מור טרגר - דלריה בימוי ותסריט: אורנה בן דור, עמי טיר לגבי דידי, אימא היא מקום שאין לו אחיזה במציאות. כל הפצעים שלי מתחילים מהאכזבה הבסיסית הזו, ולעולם אין אני לומדת.

 

אני לא פיליפינה

מפיקים: סשה קליין, ענת תל בימוי ותסריט: ענת תל זהו סיפור על קריסל בת ה- 6, ילדה עיוורת בשתי עיניה, ממוצא פיליפיני שנולדה בישראל, ואמה המאמצת, ג‘נט, פיליפינית עובדת זרה בארץ.