סרטים תיעודיים

אגם 68

מפיקים: מרק רוזנבאום, איתי תמיר, עירית שמגר בימוי ותסריט: עירית שמגר הם באים מהולנד ומשוודיה, מצרפת, ארה"ב, קנדה ומישראל. נפגשים מדי קיץ בבית כפר קטנטן ליד אגם יפיפה בצפון פולין...

 

אמא של שמרי

מפיקים: הלל נוה, רביד בירן, מרית מורן-צמרת בימוי: אורי בן-דב תסריט: מרית מורן-צמרת, אורי בן-דב מה עושה הורה שבנו מחליט לצאת כנגד כל מה שחונך עליו? מה עושה הורה שבנו מחליט לעבור על החוק ולהפוך לעבריין?

 

האגדה על ניקולאי וחוק השבות

מפיקות: עדנה קוברסקי, אלינור קוברסקי בימוי ותסריט: דוד אופק תוך שימוש בהומור ואירוניה, בסגנון צילום עלילתי ובשפה המזכירה סיפור מעשייה יהודית, מספר הסרט את סיפורו של עובד זר...

 

האסיר

מפיק: אבו סמי בימוי ותסריט: אסף סודרי אדם בן ששים משתחרר מהכלא כדי לגלות שמשפחתו מתנכרת לו. לבדו בעולם הוא מנסה...

 

הבית ברחוב טבנקין

מפיק: יריב מוזר בימוי ותסריט: ליביו כרמלי תחילתן של עבודות בנייה מול בית מגוריו של הבמאי ליביו כרמלי מעוררות שאלות בנוגע למשמעותם בחייו של המושגים בית, הורות, משפחה.

 

הגלגול

מפיקים: אילאיל אלכסנדר, אריק אינשטיין, נתי ברץ בימוי: נתי ברץ תסריט: נתי ברץ, רון גולדמן, אילאיל אלכסנדר גשה למה קונצ‘וג, מגדולי המאסטרים הטיבטית של המאה ה-20, מת בגיל 84. טנזין זופה, משרתו המסור, ממונה על ידי הדלאי לאמה לחפש את הילד אשר אליו התגלגלה "נשמת" מורו.

 

הזמן הוורוד

מפיקים: אסף אמיר, מריה פלדמן בימוי ותסריט: יאיר קדר הקהילה הגאה בישראל היא אחת הקהילות ההומו לסביות המשגשגות והבולטות בעולם המערבי - בייצוג, במשפט, בחוק ובנוכחות. זה לא תמיד היה כך...

 

החברה הכי גרועה בעולם

מפיקים: אילון רצ‘קובסקי, יוסי עוזרד, גיא יקואל, נועה ליפשיץ בימוי ותסריט: רגב קונטס שלושה גברים קרחים, ממושקפים וגרושים בגיל העמידה, עובדים ביחד בסוכנות ביטוח קטנה וכושלת, הממוקמת בדירה שכורה של המנהל ברמת גן.

 

השמצה

מפיקה: פיליפה קוברסקי בימוי ותסריט: יואב שמיר אין יום בו המילים אנטישמיות, שואה ונאצים אינן מופיעות בתקשורת הישראלית. אז מה הסיפור? האם המצב כל כך גרוע?

 

חייב לזוז

מפיקים: גידי אביבי, יעל בירון, דרור נחום בימוי: אבידע ליבני תסריט: אבידע ליבני, דרור נחום, גידי אביבי בשנת 1985 היה אהוד בנאי בן ה-32 גנן שעדיין חיפש שער לתעשיית המוסיקה. יוסי אלפנט היה גיטריסט ענק שחי בניו יורק וחלם להיות אגדת רוק בינלאומית.

 

כוסות רוח לאבא

מפיקה, בימוי ותסריט: טליה פינקל כשטליה הייתה קטנה היא לא ידעה בוודאות אם דוד שלה ס‘ הוא סוכן שתול של הק.ג.ב. או קרוב משפחה אמיתי.

 

כמו בבית

מפיקים: סשה קליין, מאיה זינשטיין בימוי ותסריט: אלכסנדר גנטלב זהו סיפורו של בית וסיפורם של 30 ילדים יהודים שהגורל התאכזר אליהם ואז, ברגע גורלי אחד האיר להם פנים.

 

ליידי כל אל ערב

מפיקים: ברק הימן, תמנע גולדשטיין-חטב בימוי ותסריט: אבתיסאם מראענה דועאא פארס, דרוזית יפהפייה היא בין 12 המתמודדות שהגיעו לשלב הסופי של תחרות מלכת היופי הערבייה - "ליידי-כל-אל-ערב".

 

מסדר עד סדר

מפיקים: יריב מוזר, שרון לוי בימוי ותסריט: שרון לוי סרט המתחקה אחר מסע התמודדות של משפחה המתרחש בעקבות גילוי סרטן סופני אצל האב.

 

נוזל החיים

מפיקים: יעל שביט, פיני שץ בימוי ותסריט: פיני שץ סרט מסע בדרך לגאולה מפחדים. דרך עיסוק שלא נבהל מטאבו, מציע הסרט חקירה אודות המשמעות החברתית, פסיכולוגית והסוציולוגית של דם במציאות הישראלית בשנת 2008.

 

פליטים

מפיקים: צפריר קוחנובסקי, מירי עזרא בימוי ותסריט: שי כרמלי-פולק במהלך שנת 2007 מתחיל גל של פליטים מאפריקה להגיע לישראל. חסרי כל, אחרי שחצו את המדבר ברגל, הם עוברים בלילה את הגבול שבין מצרים לישראל.

 

שיטת השקשוקה

מפיקים: מיקי רוזנטל, שרון קרני בימוי: אילן עבודי תסריט: אילן עבודי, אורי ויסברוד סיפור מסעו של העיתונאי מיקי רוזנטל, בניסיון מקיף ראשון להבין את הקשר בין הון לשלטון בישראל.