סרטים תיעודיים

אובססיה

מפיק, בימוי ותסריט: אוהד מילשטיין סרט דוקומנטארי צורני הבא לבחון את המושג אובססיה. הסרט יחפור מנהרה תת קרקעית- תוך תודעתית דרך סוגי האובססיה השונים- אובססיה לאהבה, אובססיה למוות, לידע, לסקס, לשליטה, לחשיפה, לניקיון, וכו‘.

 

אמא, לא הרגתי את הבת שלך

מפיקה: מור טרגר-דלריה, אולפני הרצליה בימוי ותסריט: אורנה בן-דור הסרט מביא את סיפורם יוצא הדופן של בני הזוג ליאור ויובל. שניהם נולדו כנקבות וכעת הם נאבקים, כל אחד בדרכו, לשנות את מה שניתפס כבלתי ניתן לשינוי.

 

בית אהבה

מפיקות: עדנה קוברסקי, אלינור קוברסקי בימוי ותסריט: אילת ברגור זהו סרט על זיכרון, על תקווה ועל אישה יהודיה אחת, בעלת חזון אשר ידעה לקרוא נכונה את המציאות בברלין עם עליית הנאצים לשלטון.

 

במטבח של פריימן

מפיק: נחום לנדאו בימוי ותסריט: הדר בשן סרט מעקב אינטימי, כואב ומרגש, לפעמים גם מחויך, הנותן הצצה אל מבחן חוסנם של הזוגיות והאמונה של בני הגיל השלישי בזמן משבר .

 

החיפושית

מפיק, בימוי ותסריט: ישי אוריין ישי אוריין, במאי הסרט, נשוי לאלירז ומאוהב בחיפושית הישנה שלו. אלירז עומדת ללדת בכל רגע את תינוקם הראשון. היא להוטה להיפטר מהגרוטאה, שלטענתה אינה מכבדת את מצבם המשפחתי החדש.

 

המלך לאטי הראשון

מפיקים: קובי צאיג, אורי בר-און בימוי ותסריט: אורי בר-און עזיז דיוף, אבא של לאטי, הגיע לישראל מסנגל כעובד זר לפני 17 שנים. אירנה, אימא של לאטי, עלתה לישראל מביילורוסיה לפני 15 שנים. לאטי בן ה- 8, הוא ילד ישראלי מערבי לכל דבר.

 

זרעי קיץ

מפיקות: עדנה קוברסקי, אלינור קוברסקי בימוי ותסריט: חן לסקר 7 שנים לאחר שסיימה קורס מדריכות חי"ר, חוזרת הבמאית למסגרת שבה התאהבה לראשונה באישה- המפקדת שלה. הסרט עוקב במשך 66 ימים ולילות אחר חניכות אחד הקורסים הקרביים ביותר בצה"ל ...

 

חלום של אידיוט

מפיקים: דנה עדן, דני סירקין בימוי ותסריט: דני סירקין הסרט סוחף את הצופה למסע מרגש ומצחיק בו מנסה הבמאי להגשים את חלומו הגדול של אביו האמן, ליצור פסיפס ענק של יונת שלום על קיר בית כלבו גדול בלב ירושלים.

 

יולקי פאלקי

מפיקות: עדנה קוברסקי, אלינור קוברסקי בימוי ותסריט: אלכס גנטלב מסע אישי של הבמאי המחפש אחר חבריו לטיסה בה הגיע ארצה בתחילת שנות ה-90. דרך סיפוריהם של עולים הפזורים ברחבי ישראל ומחוצה לה...

 

יידישע מאמא

מפיק: פימה שליק בימוי ותסריט: פימה שליק, גנאדי קוצ‘וק עולמה של זינה, עולה מברה"מ , חרב עליה, כאשר בנה היחיד גנאדי, מודיע לה על כוונתו להינשא לנורית, עולה מאתיופיה, בת זוגתו מזה ארבעה שנים.

 

ילד מותר

מפיק, במאי ותסריט: ישרי הלפרן עד גיל 12 מספר הבנים ומספר הבנות שמותקפים מינית שווה, למרות זאת סיפורם של הבנים מסופר לעיתים נדירות, אולי החברה לא כל כך רוצה לשמוע ואולי הגברים מעדיפים לשתוק.

 

ילדי השמש

מפיקים: אמיר הראל, איילת קייט, רן טל בימוי: רן טל תסריט: רן טל, רון גולדמן "ילדי השמש" הוא סרט מסע, מסע בעקבות זיכרונה של חברה ושל רעיונות שאבדו.

 

כלות המדבר

מפיקה, במאית ותסריט: עדה אושפיז סיפורן של שלוש נשים בדואיות הלכודות במאבק יומיומי במציאות שבה כ-40% מהנשים הבדואיות בנגב חיות במשפחות פוליגמיות.

 

לשיר עד כלות

מפיק: אורי דיקשטיין בימוי: ניצן גלעדי מירי אלוני, אולי הכוכבת הגדולה ביותר שיצאה מדור הזהב של הלהקות הצבאיות, מופיעה כבר מספר שנים במדרחוב נחלת בנימין בתל אביב.

 

מבצע מוראל - קזבלנקה 61

מפיקה: רונית דור בימוי ותסריט: יהודה קווה במסווה של קבוצת תיירים שנסעה לטייל במרוקו הססגונית יצאו בחורף 2006 כמה מאנשי המוסד הישראלי לשעבר לשחזר מבצע מחתרתי ונועז של העלאת 530 ילדים ממרוקו לישראל בשנת 1961.

 

מוסר השילומים

מפיק: אורי דיקשטיין בימוי ותסריט: אורלי וילנאי-פדרבוש, גיא מרוז 80,000 קשישים שעברו את מוראות השואה חיים מתחת לקו העוני. התחקות אחר מיליארדי הדולרים שהועברו בהסכמי השילומים, לא מועברים ליעדם, רווחת הניצולים.

 

מיליון קליעים באוקטובר

מפיקים: רות לב ארי, אסף אמיר בימוי ותסריט: מויש גולדברג האם ישראל היא מדינה שיש לה צבא או צבא שיש לו מדינה? אוקטובר 2000, בזמן שממשלת ישראל מנסה להרגיע את ניצניה של האינתיפאדה השנייה ולחזור לנתיב המו"מ המדיני, מתעלמים בכירי צה"ל...

 

שוליים

מפיקים: גלית בנגלס-כהן, עדו צוקרמן בימוי ותסריט: גל גבאי זהו מסע לעולם המורכב מארעיות וממלחמת הישרדות – שעה אחר שעה. עולם שמשקף יותר מכל את הניגוד והפער המעמדי והכלכלי ההולך ומחריף...

 

שלום פלוגה א'

מפיק: אבי קליינברגר בימוי ותסריט: יניב ברמן במהלך חמש השנים האחרונות, נשלחת פלוגה א‘ לפעילות מבצעית בשטחים במסגרת שירות המילואים. במשך חודש אחד מדי שנה, נוטלים חיילי הפלוגה חלק ממשי במציאות קשה, שעבור רובנו מתרחשת "שם", בעיתונים ובטלוויזיה.

 

שש קומות לגהינום

מפיקים: ניר נאדר, קלאודיה לוין בימוי ותסריט: יונתן בן אפרת "שש קומות לגיהנום" מתאר את חייהם של מאות פועלים פלסטינים בצומת גהה, אחד הצמתים המרכזיים בגוש דן, אשר מסתננים לישראל כדי לתפוס יום עבודה ולהביא מעט פרנסה הביתה.

 

תעלומת אריס-סאן

מפיקים: דליה מבורך, דני דותן, סיגל ראש בימוי: דליה מבורך, דני דותן מסע של שנים ביוון, ארצות הברית, הונגריה וישראל בחיפוש אחרי אריס סאן. הסרט חוקר את חייו המסתוריים של המוסיקאי אריס סאן שהגיע לישראל מיוון בגיל 17