סרטים תיעודיים

אמא חוזרת הביתה

מפיק: ירון כפתורי בימוי: לימור פנחסוב הסרט מביא את מסע חזרתה הביתה של מריסה...

 

בלעין חביבתי

מפיקה: קלאודיה לוין בימוי: שי כרמלי פולק הכפר בלעין עומד להפסיד כמחצית מאדמותיו לגדר ההפרדה וההתנחלות מודיעין עילית. הכפר מחליט לצאת למאבק יחד עם פעילים בינלאומיים וישראלים.

 

בעקבות החתיכה החסרה

מפיקה: קלאודיה לוין בימוי: עודד לוטן "לפני הרבה שנים, בארץ קטנה, נולד תינוק. שמונה ימים לאחר הלידה חגגו הוריו של התינוק את לידתו בטקס מסתורי, שהיה נהוג באותה הארץ..."

 

האולפן

מפיקות: עדנה קוברסקי, אלינור קוברסקי בימוי: דוד אופק צ‘ין, סאשה, דונג דונג, מריסול ואנאבל פגשו זה את זה בכיתת האולפן של המורה יואלה. הם הגיעו מארבע קצוות תבל בשל סיבות ומניעים שונים, אך עם רצון משותף להשתלב בינינו.

 

הביטחוניים

מפיקים: אריק ברנשטיין, יונתן ארוך, דקלה ברקאי, שמעון דותן בימוי: שמעון דותן הסרט "הביטחוניים" בוחן את התפתחותה של חברת האסירים הפלסטינאים לכדי קהילה דמוקרטית ואת השפעתה של התפתחות זו על הפוליטיקה הפלסטינית מחוץ לכותלי הכלא.

 

החוג לקולנוע

מפיקים: אורי רוזנווקס, מג‘אד אל כאמאלת בימוי: אורי רוזנווקס סיפורם של הבדווים השחורים בנגב. מי שהובאו לכאן מאפריקה ושימשו כעבדים של הבדווים הלבנים עד לפני כחמישים שנה.

 

החנויות של פעם

מפיקים: יואב גורפינקל, מעין קרת, מפיק שותף: דודו גורפינקל בימוי: יואב גורפינקל סיפורן של מספר חנויות ותיקות בתל-אביב יפו של ימינו- כולן בתי עסק קטנים בני ארבעים שנה ומעלה, ששורדים בצורות שונות אל מול תלאות הזמן.

 

המלחמה של גיורי

מפיקים: יריב מרדכי מוזר, אריק ברנשטיין בימוי: שניאל סיון, עודד פרבר גיורי, בן 18, חייב להשיג כסף לבר המצווה של אחיו. אותו כסף שהוא איבד אחרי שהחליט להמר בקזינו השכונתי.

 

כבר לא אחמד

מפיקים: דוד דרעי, רות לב ארי בימוי: דוד דרעי אחמד חמדון, הוא הבדואי הקיבוצניק הראשון בישראל! הוא שינה את שמו למידן שדה ועשה דרך ארוכה, שמגיעה כמעט עד התייהדות רשמית, שעוררה את זעמם של בני החמולה, שרואים בו בוגד.

 

מלון 9 כוכבים

מפיקות: עדנה קברסקי, אלינור קוברסקי בימוי: עידו הר "מלון 9 כוכבים" מספר את סיפורה של חבורת גברים פלשתינאיים צעירים, שוהים בלתי חוקיים, המתחבאים בשטח ישראל ובונים את העיר מודיעין.

 

מרגיש את הרוח

מפיק: גדי אייזן בימוי: גלעד רשף כשהוא בן 10 בזמן ארוחה משפחתית במסעדת מקסים בחיפה נפגע אורן אלמוג מפיצוץ של מחבלת מתאבדת. הוא מאבד את אביו, אחיו, סבו וסבתו, בן דודו ואת הראייה בשתי עיניו.

 

מרגל השמפניייה

מפיקים: אילון רצ‘קובסקי, קובי גל-רדאי, קארל לודוויג רטינגר, יוסי עוזרד בימוי: נדב שירמן עודד רק בן 12 כשאביו מגלה לו כי הוא סוכן חשאי, מרגל מטעם המוסד, ומשביע אותו לשמור את הסוד כי חייו תלויים בכך.

 

נאף ילד רחוב

מפיק ובמאי: משה אלפי נאף (נפתלי), ילד חרדי, נזרק מהבית כדי שלא "ירקיב את שאר התפוחים בארגז". מגיל 14 הוא מסתובב ברחובות "העיר התחתית" של ירושלים. בכיכר ציון, במרכז ירושלים, מתנהלים חייהם של ילדי הרחוב, חשופים לפשע, לאלימות ולניצול מיני.

 

סרט הודי

מפיקים: אסף אמיר, גיא לביא בימוי: בטינה פיינשטיין קיץ 2003. אברהם (דשא) פשנל, המפיק המיתולוגי של הבידור הישראלי, מת כמעט חסר כל. הוא משאיר אחריו את משפחתו הכואבת עם ערימה של חובות ועם מופע אחד - מחזמר פולקלור הודי ענק, פרי יצירתו.

 

ערוס אלג'ליל

מפיק: איתן חריס בימוי: באסל טנוס ב- 1948 הייתה פאטמה הווארי נערה יפת תואר, ששמה יצא בכל הגליל, והכל ביקשו את ידה. פאטמה שאהבה את בן דודה רמזי, התארסה לו.

 

שלוש פעמים מגורשת

מפיקות: ניצה גונן, תמנע גולדשטיין-חטב בימוי ותסריט: אבתיסאם סאלח מראענה חיתאם, גיבורת הסרט, נולדה כפלשתינאית בעזה, נישאה בשידוך לערבי ישראלי והגיעה בעקבותיו לישראל. לאחר שנולדו לזוג ששה ילדים מגרש אותה בעלה...