סרטים תיעודיים

אחרי החתונה

מפיקים: עירית זוטא, איתי כהן בימוי: איילת בכר סיפור אהבתם ונישואיהם של שני זוגות פלסטינים שהחליטו להתחתן בידיעה כי אסור להם לחיות יחד בישראל בעקבות חוק האזרחות.

 

אצלי הכל בסדר

מפיקים: יורם גלובוס, חיליק מיכאלי, יגאל גלאי בימוי: ארז תדמור, ירון אמיתי הסרט "אצלי הכל בסדר" מתעד את חייה האישיים והמקצועיים של הזמרת ג‘וזי כץ. ג‘וזי עלתה לארץ כשהייתה בת 19 והפכה לאחת הכוכבות הגדולות במוזיקה הישראלית.

 

בובות של נייר

מפיקים: קלאודיה לוין, תומר הימן בימוי: תומר הימן בדירת חדר בשכונה דרום תל אביבית מתקבצת מדי סוף שבוע קבוצה של מהגרי עבודה מהפיליפינים. במהלך השבוע הם עובדים כמטפלים סיעודיים של קשישים חרדים בבני ברק, אך כשמגיע סוף השבוע הם מופיעים מול קהל פיליפיני וישראלי כדראג-קווינס בשם "בובות של נייר".

 

גורל

מפיקים: ניר טויב, ילון גורביץ‘ בימוי: ילון גורביץ‘ הסרט עוקב אחרי החיפושים אחר הנעדרים הישראלים באסון הצונאמי, מסע אל איי התענוגות שהפכו לחופי מוות אך גם מסע אל אפסותו של האדם מול איתני הטבע או לנוכח האל.

 

גם וגם

מפיקים: צפריר קוחנובסקי, מירי עזרא בימוי: חגי ארד סיפורו של הבמאי חגי ארד, הסובל מאז ילדותו מגמגום כבד. ארד, בן למשפחה שורשית מקיבוץ, אינו לבד במאבקו.

 

דילמת הדריין

מפיק ובמאי: ארז לאופר אב ובנו הדוקומנטריסט, מספרים את הסיפור שלא סופר על אלף יהודים מוינה, התקועים על הדנובה הקפואה בחורף 1941, כשהם ממתינים להחלטה של חיים או מוות שאמורה להתקבל ע"י סוכני המוסד לעליה ב‘.

 

דמעת שחרזאדה

מפיקים: ג‘אד נאמן, חנניה בר, אחלאם שיבלי בימוי: ג‘אד נאמן אירינה ג‘מאל, כוריאוגרפית, ילידת קייב אוקראינה היא המייסדת והמנהלת של להקת המחול "שחרזאדה" בכפר ראמי בגליל.

 

הבמה

מפיק ובמאי: פטר מוסטובוי בקרב העולים החדשים שהגיעו מבריה"מ לשעבר, מספר לא מבוטל של אומני תיאטרון, במה וקרקס.

 

היומנים של יוסף נחמני

מפיקים: מרק רוזנבאום, דליה קרפל, איתי תמיר בימוי: דליה קרפל הסרט עוסק בראשיתה של הציונות מנקודת מבטו הייחודית של אחד מגיבוריה האלמוניים, יוסף נחמני, סוכן קרקעות של הקק"ל שרכש כ- 90 אלף דונם בגליל המזרחי.

 

הכבשה הכחולה

מפיק: אריק ברנשטיין בימוי: דני דותן, דליה מבורך מנשה קדישמן, פסל, צייר, חתן פרס ישראל, הוא גיבור קולנועי טבעי. אדם קדמון בעולם מודרני, ענק במכנסיים לבנים ננסיים. חצי ילד וחצי זקן, חצי גאון וחצי ליצן.

 

חיים על קו הקץ

מפיקה: רחל נחושתאי בימוי: דלית קימור למריאן, 52, ולשרית, 37, נודע שיש להן שנת חיים אחת נוספת לחיות. לדעת מריאן צריך לדבר על הכל – הכנות היא הנחמה היחידה מפני הבדידות שמול הקץ.

 

מועדון בית הקברות

מפיקים: אסף אמיר, גיא לביא בימוי: טלי שמש שבת בבקר, השעה עשר. קבוצה של אנשים מבוגרים, פולנים, עם כסאות מתקפלים וצידניות עמוסות, חוצה את בית הקברות של הר הרצל. בצלו של עץ אורן ענק הם מתיישבים במעגל, ודנים בעניינים שברומו של עולם.

 

מחיר הגוף

מפיקות: אלכסנדרה סלנצ‘ר, קרן יחזקאלי-גולדשטיין בימוי: קרן יחזקאלי-גולדשטיין, אלונה סרוסי סיפורן של ארבע נשים צעירות, בנות עשרים פלוס שנפצעו קשה בפיגועי טרור. עקב הפציעה הן נאלצות להתמודד עם דימוי גוף ותפיסת נשיות שיש לעדכן אותה מחדש. בשיתוף עם הכוריאוגרף והרקדן אוהד נהרין, נולד רעיון לסדנת עבודה ייחודית עם הגוף.

 

מלחמת השחרור

מפיק: עמית גורן בימוי: גלעד רשף לאחר 7 שנים בבית הכלא יוצא אלכס לחופשי. הוא יודע שהוא חייב להשתנות, לכלא הוא לא חוזר. בגיל 25 הספיק לרצות כבר שני מאסרים. הוא נקי מסמים ובטוח שאם הצליח לעבור את המאסר האחרון בלעדיהם לא ישבר עכשיו.

 

נמוך

מפיק: אריק ברנשטיין בימוי: עידן אלתרמן הסרט עוקב אחר שני נערים נמוכים, שעדיין חולמים לגבוה, ואחר מבוגרים נמוכים, שלמדו לחיות עם עולם שלעיתים מקניט אותם, אבל לרוב פשוט מסתיר להם.

 

נערי החוף

מפיקות: עדנה קוברסקי, אלינור קוברסקי בימוי: חוני המעגל פורטרט אינטימי של גבריות ישראלית, על שלושה ציידי בחורות מושבעים, בחוף ימה של תל אביב.

 

סובנירים

מפיקה: שרון שמיר בימוי: שחר כהן, חליל אפרת שחר, קולנוען מובטל, מנהל אורח חיים אנרכיסטי למורת רוחו של אביו. כדי לגרום לו לעשות מעשה, מציע לו אביו, סליימן, תימני צנוע בן שמונים ושתיים, לצלם סרט על הבריגדה היהודית בה שירת במלחמת העולם השנייה.

 

סכנין חיי

מפיק: שוקי פרידמן בימוי: רם לוי "סכנין, חיי. עדיף לי למות משהם ירדו ליגה". אומר והיב זועבי, תושב כפר מצר, בעיצומו של ויכוח לוהט. הזמן, מאי 2005, ערב משחק מכריע של הפועל איחוד בני סכנין, קבוצת הכדורגל הערבית הנמצאת על סף קטסטרופה.

 

קטיף אחרון

מפיק: דוד מנדיל בימוי: מירה לשם הסרט מביא את עולמן של ארבע נשים, אם ושלושת בנותיה, תושבות גוף קטיף מנקודת המבט של הנשים עצמן.

 

שאדיה

מפיקים: אודי קלינסקי, דני חכים בימוי: רועי ווסטלר בעיטת המחץ של שאדיה מעניקה לה תחושת ניצחון גם מחוץ לזירה. שאדיה (17) נערה ערביה מוסלמית ואלופת העולם בקראטה נלחמת על עצמאותה כאדם.

 

שביתה

מפיקה: לאה לוין בימוי: אסף סודרי, אמיר טאוזינגר ב"חיפה כימיקלים דרום" חבורה של פועלים צעירים מנסים להתארגן ולהקים ועד, הם לא רוצים העלאה בשכר, הם רק רוצים שיתייחסו אליהם בצורה אנושית יותר, שיוכלו להגיד "אנחנו" במקום "אני".