סרטים תיעודיים

אודסה, אודסה

מפיקים: מרק רוזנבאום, איתי תמיר, פרדריק נידרמייר בימוי: מיכל בוגנים טרילוגיה המביאה את סיפורה של הקהילה היהודית הנחרבת באודסה, ומהגריה.

 

אשבל

מפיקים: עמית גורן, גליה בדור בימוי: זיו אבן צור בפנימייה של קיבוץ אשבל מתחנכים ברוך, אורה, יעל ומשה, בני הדור הראשון לעלייה מאתיופיה על ידי חברי הקיבוץ האידיאליסטים הרואים בחינוך אמצעי לשינוי מציאות, שבה 20 אלף צעירים מבני העדה האתיופית מתמודדים עם משבר זהות ועם השלכותיו...

 

בית חלומותיי

מפיק ובמאי: רן טל דרך סיפורן של 4 משפחות מקצווי הארץ המנסות להקים לעצמן את "הבית" שלהן מנסה הסרט לדון במושג הכה חמקמק וכה משמעותי לכל כך הרבה אנשים.

 

בראשית

מפיקים: גלעד שניידר, אורן יעקובוביץ‘ בימוי: אורן יעקובוביץ‘ לפני מס‘ שנים, החליט אריה שלו, שהקים את הקהילה השיקומית הראשונה בארץ לחולי נפש, לפתוח חווה תעסוקתית שיתופית בכדי שלמשוקמים תהייה עבודה.

 

החגורה של נעמי

מפיקים: ז‘ראר אלון, דני מוג‘ה בימוי: ז‘ראר אלון נעמי ילדה בת עשר, סובלת מזה שנים מעקמת קשה המתפתחת במהירות ומאיימת על חייה. היא נאלצת ללבוש כל העת מחוך אורטופדי המחזק את גבה.

 

החווה הסינית - רשומון

מפיק ובמאי: ניר טויב אפוס תיעודי רחב יריעה המעמת את גיבוריו של קרב החווה הסינית ממלחמת יום כיפור עם המיתוס שנוצר...

 

המסע של ואן

מפיקים: דוקי דרור, יעל שביט בימוי: דוקי דרור את ואן אנחנו מכירים דרך הבלוג - יומן האינטרנט שלה. בצברית רהוטה וחדה כתער, מגוללת בת ה-21 את סיפורם האבסורדי של הוריה - פליטים שנחלצו מתופת המלחמה בוייטנאם ונקלטו בישראל, במחווה ההיסטורית של בגין מ-1977.

 

הסיכוי האחרון

מפיקים: מולי לנדסמן, צליל לנדסמן בימוי: מולי לנדסמן זהו מסע אל נפש האדם המתרחש בליבו של כלא צלמון במחלקת גמילה מסמים קשים. את המחלקה מנהלת דר‘ טלינה – אישה בתוך עולם של גברים. ברכות וקשיחות היא מנתבת את הדרך אל נפש המטופלים שלה...

 

זהב לבן - עבודה שחורה

מפיקים: במסגרת "עובדה" עם אילנה דיין, אילן דה פריס, איילת הראל, ראודור בנזימן בימוי: טלי שמש זהו סיפור על מפעל שיש לו עיר. וכשהמפעל עובר דרך מנהרת ההפרטה, הוא יוצא ממנה פורח ומשגשג, אבל המרקם החברתי שלו מפורר ומרוסק, מחולק לעובדים ועבדים.

 

ימי צילום

מפיקים ובמאים: דווה מלמן, מיכל קפרא במציאות, שאין בה היגיון, נשאר לתעד רק את הרגעים שקורים, את המפגשים עם הבלתי צפוי, את בני האדם שחולפים מול המצלמה. פעם בשבוע, במשך שנתיים, יצאו הבמאים לרחוב להתבונן בשגרת החיים הקטנה, המתקיימת ליד שגרת האירועים הגדולה.

 

להתראות הולנד

מפיק ובמאי: וילי לינדוור במסע חיפוש אישי אחר מימדי הבוגדנות ושיתוף הפעולה עם האויב, מנפץ הבימאי, וילי לינדוור, באופן גורף את המיתוס של הסובלנות ההולנדית.

 

מקודשת

מפיק: עמית ברויאר בימוי: ענת צוריה שלוש נשים נשואות צעירות מצויות במלכודת בית-הדין הרבני. הן לא יכולות להתגרש, כי בבית-הדין הבעל נותן גט רק מרצונו החופשי. הן לא יוצאות לחופשי, כי בבית-הדין מועד שחרורן תלוי רק ברצונו של הבעל.

 

נפש צ'רקסי הומייה

מפיקה: אתי ויזלטיר בימוי: חנה קלדרון שני כפרים בגליל, ארבעת אלפים נפש, מתמודדים עם הרצון לשמור בקנאות על המורשת ורוח העדה הצ‘רקסית.

 

סבא סיביר

מפיקים: אסף אמיר, יואב רועה בימוי: עידו הר מרינה נולדה לפני 57 שנים בברית המועצות לשעבר. אביה, קצין "גיבור" בצבא האדום נטש את אמה ההרה, ונעלם בערבות סיביר. היא מעולם לא ראתה את אביה. היא לא ניסתה, לא רצתה, לא העיזה ליצור איתו קשר.

 

סרט על זן

מפיקה ובמאית: מירה ארד זן הוא שמו של כלב אותו גידלתי במשך 18 חודשים והוא מיועד להיות כלב נחייה לעיוורים. שעת הפרידה מגיעה ואני מוצאת את הפרידה בלתי אפשרית...

 

קיבוץ

מפיק: גל שורץ בימוי: רחלי שורץ הסרט עוסק בקיבוץ חולתה, בו גרה יוצרת הסרט ב- 30 שנה האחרונות, הוא ממוקם בעמק החולה שבגליל העליון.

 

קריאת הינשוף

מפיקים: דורי כספי, ארז לאופר בימוי: ארז לאופר באחד מאזוריה הנידחים והשוממים של אפריקה, בפינה הצפון מערבית המרוחקת של נמיביה, חיה משפחה משבט ההימבה, המנסה לשמר בקנאות את אורח חייה המסורתי ומנהגיה עתיקי היומין. הימים הם ימים גורליים .

 

רציתי להיות גיבור

מפיק: אבי בנון בימוי: שירי צור בינואר 2002 התפרסם "מכתב הלוחמים" שהחל את תופעת סרבנות חיילי המילואים לשרות בשטחים. 6 חיילי מילואים (4 קצינים, טייס קרב וחבר בסיירת מטכ"ל) ששרתו במילואים במסירות במשך שנים ארוכות, מספרים על השבר הגדול שבסירוב...

 

18 קילו של אהבה

מפיקים: מרק רוזנבאום, דני מנקין, דניאל צ‘לפן בימוי: דני מנקין עמי שוקל 18 ק"ג, כשנולד, הרופא לא חשב שיחיה מעבר לגיל 6, היום, בגיל 34 הוא יוצא למסע של חייו. הוא עובד למחייתו כאנימטור תלת מימד ומדהים את כולם בסרטים שהוא עושה באמצעות אצבע אחת אותה הוא מזיז. עמי יוצא למסע לארה"ב, שם נולד, עם חברו הטוב, אסף.

 

תגיד אמן

מפיקים: דוד דרעי, רות לב-ארי בימוי: דוד דרעי הסרט צולם בחמש השנים האחרונות ומתעד את הדינאמיקה והניסיונות לגשר מעל פערי הדורות בתוך משפחה, שהצעיר מבין עשרת ילדיה חורג מהמסגרת הדתית והמשפחתית שיועדה לו, ובוחר לחיות בדרך משלו.

 

תחשוב פופקורן

מפיקים: דן גבע, נואית גבע בימוי: דן גבע מסע קולנועי ארס-פואטי, ב-3 מצלמות, המשלב, באירוניה עצמית, עולם של סצנות עלילתיות ודוקומנטריות השוברות את קווי וגבולות הז‘אנר הדוקומנטרי הקלאסי.