סרטים תיעודיים

אלבניה - ארץ הנשרים

מפיק: יעקב למדן בימוי: עמי דרוז‘ד הסרט חושף את החברה האלבנית כיום, וממחיש את הפצעים שגרמה הדיקטטורה הקומוניסטית של אנואר הוג‘ה. בסרט גם משובצים קטעי ארכיון נדירים מתקופת ראשית המאה ואילך וכן ראיונות עם ישראלים שניצלו ע"י האלבנים בתקופת המלחמה ועם האלבנים שהצילו אותם.

 

אנטבקה הקטנה שלנו

מפיק ובמאי: ארן פטינקין תהליך הפקת "אנטבקה הקטנה שלנו" בבי"ס "אורים". הצגה בה משתתפים תלמידים בעלי תסמונות דאון וילדים בעלי קשיי למידה.

 

באבה לובה

מפיק: עמית ברויאר בימוי: ג‘ולי שלז דני בסן, בן 40, נשוי ואב לשלישיה, זמר רוק מוכר. הוא נולד בברזיל ואחרי שאביו נטש אותו ואת אימו, ומאוחר יותר אף נעלם, הגיע עם אימו לישראל. נובמבר 1994, דני שב לברזיל, בלווית צוות צילום, לחפש אחר אביו.

 

בדרך לבית של אבא

מפיק ובמאי: ענר פרמינגר סרט היוצא לשני מסעות: האחד לווינה שלפני מלה"ע השנייה, והשני מסעו של מהגר צעיר לפלשתינה. "הסרט עוקב אחר ניסיוני לספר את סיפור חייו של אבי, שהיה תמיד חידה עבורי..", ענר פרמינגר

 

בוסתן אברהם

מפיק ובמאי: אלכס כהן בקיץ 1991 קיבץ אבשלום פרג‘ון, חיפאי, דור עשירי בארץ, שבעה מוסיקאים בולטים, יהודים וערבים, למען יצירה משותפת והקים את להקת "בוסתן אברהם". חברי הלהקה רתמו את ניסיונם המוסיקלי העשיר כדי לשלב כלים וסגנונות ממזרח וממערב.

 

בישעה מבחן האש הנורא

מפיקים ובמאים: אליה סידס, נירה שרמן-סידס "בישעה" הוא מבחן בדווי לגילוי האמת. חשודים בפשע מחככים בלשונם מחבט ברזל מלובנת. אם נכוותה הלשון – הוכח כי שקר בפיהם. ואם נקייה הלשון – הם זכאים.

 

ג'ם סשן

מפיק ובמאי: איל חלפון מנקודת מבט אישית, מתאר אייל חלפון, את החודשים האחרונים של מפעל הריבות 778 של בית יצחק.

 

והכל נהיה בלאגן

מפיק: עמית ברויאר בימוי: אמיר פלדמן סרט העוקב אחר חבורת צעירים הקשורים בדרכים שונות לפיגוע בעפולה שארע באפריל 1994. סיפור הנפגעים – היהודים והערבים, והפעילים למען דו-קיום וסובלנות במציאות הקשה של טרור ופיגועים.

 

יהיה טוב, יהיה לא טוב

מפיקים: עמית גורן, איתן חריס בימוי: עמית גורן אתר הקרוונים בבסיס לשעבר בחצור, שבדרום הארץ, הוא ביתם הראשון של עולים ממדינות חבר העמים ומאתיופיה. הם נישאים על גל העלייה האדיר של תחילת שנות התשעים, הגיעו לארץ במטרה להגשים חיים של חירות ורווחה.

 

כן כן אהבה

מפיק ובמאי: מאור טרילוגיה דוקומנטארית שהופקה במשך 5 שנים ועוסקת באנשים הנלחמים יום יום את מלחמת ההישרדות, מלחמה שבה ההומור השחור, הציניות והסרקזם הם כלי נשק נגד הייאוש והכאב.

 

נמצא לא נמצא

מפיקים: יצחק רובין, אבישי כפיר בימוי: יצחק רובין הסרט בוחן את מצבם של כ- 50 אלף אזרחים ערבים-ישראלים הנמצאים במצב קיומי בלתי אפשרי: הם אזרחים ישראליים לכל דבר, אך בשל סיבות בירוקרטיות, היסטוריות ופוליטיות, מדינת ישראל לא מכירה בזכות קיומם בכפרים שלהם.

 

שלמה גרוניך - האיש שבא לכמה תווים

מפיק ובמאי: דורון נשר מרגע שהגיח בשנת 1971 עם השירים "רוזה מרציפן" ו "אל תלך", נראה שלמה גרוניך כמו "מישהו לא מפה", אם מתבוננים מקרוב, נדמה שכל השפעות העולם התנקזו בו יחדיו כדי להפיק צלילים. דיוקן אישי, מבט על היוצר הער לשליחותו הכתובה בתווים והכואב את מחיר הבדידות שהיא תובעת.

 

שני מטר מהבית

מפיקה: טליה גושן בימוי: אורי ענבר פעם בשנה, כמעט תמיד בחורף, מתגייסים אנשי החטיבה המרחבית של רמת הגולן לשירות מילואים. הם מכירים היטב זה את זה, עושים מילואים יחד כבר קרוב ל- 20 שנה וכולם, למעט קצין אחד – אורי ענבר, בימאי הסרט – הם תושבי רמת הגולן.