הסרטים המועמדים לשנת 1991

אבא גנוב 3

מפיק: יהודה ברקן בימוי: אילת מנחמי תסריט: שלמה משיח, חיים מרין שוב נוחתות הצרות על ראשו של צ‘יקו, וזאת דווקא כשנדמה היה לו שהגיע אל המנוחה והנחלה. גליה, אשתו החדשה, מתמנה ליועצת משפטית בעיריית אילת, ובעקבותיה נוסעת כל המשפחה דרומה.

 

גמר גביע

מפיק: מיכאל שרפשטיין בימוי: ערן ריקליס תסריט: אייל חלפון שנתיים מתכונן כהן לגביע העולם בכדורגל וכבר הכין עצמו לנסיעה,והנה מגיע צו גיוס וכהן מוצא את עצמו בלבנון. בקרב עם חוליית אש"ף נופל כהן בשבי ומוצא שפה משותפת עם שוביו-שגם הם מעריצים את הקבוצה האיטלקית.

 

זמן אמת

מפיקים: דורון ערן, ארנון צדוק בימוי: אורי ברבש תסריט: בני ברבש ניסיונותיו של אלי,אל"מ שפוטר מהצבא,לטהר את שמו שהוכתם בעקבות חקירה. האדם היחיד שיכול להפריך את הטענות,שוכב מחוסר הכרה בבית החולים,ואינו יכול לסייע. סרט שהוא חשבון נפש עם טראומות מלחמת יום כיפור.

 

מעבר לים

מפיקים: מרק רוזנבאום, רוני אקרמן בימוי: ינקול גולדווסר תסריט: חיים מרין משפחה של ניצולי שואה זוכה לביקור של חברם מן מחנות ,החי בקנדה. ההתלבטות האם להישאר בארץ, מתחזקת בעקבות הביקור. בסופו של דבר נשארת המשפחה בארץ.

 

עונת הדובדבנים

מפיקים: ריקי שלח, אברהם גדליה, הוגט אלחדד עזרן בימוי: חיים בוזגלו תסריט: חיים בוזגלו, הירש גודמן מפעל הנצחה שעורך מוקי לעצמו. הוא חייל מילואים שעולה לשרת בלבנון בצה"ל שלפני הנסיגה וכל רצונו הוא לתעד את מותו הקרב.