אודות האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה (ע.ר.) והצטרפות לאקדמיה

האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה  ע.ר. 580151272

האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה ע.ר. הוקמה בשנת 1990 במטרה לקדם, לעודד, לשווק, ולהפיץ את הקולנוע המקומי בישראל ובעולם, ולחגוג את המגוון הרחב ויוצא הדופן  של הכישרונות והיכולות הסינמטיות של היוצרים הישראלים בכל תחומי העשייה הקולנועית.

האקדמיה הינה העמותה היחידה הפועלת תחת חוק הקולנוע לעידוד, שיווק וקידום כלל הקולנוע הישראלי מכל הסוגות, כל היוצרים, כל הקרנות, כל האורכים ומכל המפיקים הפועלים בארץ.

האקדמיה מקיימת פעילויות כלל ארצית בתחום השיווק המערכתי של הקולנוע הישראלי מזה למעלה מ- 30 שנים.

החל משנת 2003, החלה האקדמיה לחגוג גם את הטלוויזיה הישראלית בכל הג'אנרים, ולהעלות על נס את היצירות והיוצרים הבולטים בתחום.

התחרויות והטקסים הם גולת הכותרת של פעילות האקדמיה. באמצעותם היא פותחת חלון אל היצירה המקורית הישראלית בתחומי הקולנוע והטלוויזיה ופועלת להדק את הקשר שבין הציבור הרחב ליצירה המקורית. טקסי הענקת הפרסים הם הסיכום והשיא של הפעילות השנתית וחגה הגדול של התעשייה כולה. ההשתתפות בתחרות האקדמיה מזכה את היוצרים ואת יצירתם בכבוד ויוקרה מקצועיים ובחשיפה תקשורתית בפני הקהל הרחב.

במרכז פעילות האקדמיה בתחום הקולנוע:

  1. תחרות וטקס פרסי אופיר לקידום הקולנוע הישראלי בארץ ובחו"ל המתקיימת זאת השנה ה-34.

  2.  "סרט נע" – פרויקט בשיתוף מפעל הפיס להנגשתם והקרנתם של סרטי קולנוע ישראלים בליווי יוצרים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, לבניית קהלים חדשים לקולנוע הישראלי, והגעה לכל צופה פוטנציאלי בארץ.

  3. האקדמיה משווקת קולנוע ישראלי באשר הוא ללא מגבלה על חופש היצירה, חירות אמנותית או חופש הביטוי, תוך ייצוג מגוון רב-תרבותי של העשייה האמנותית בישראל על כל גווניה ומקורותיה.

  4. קטלוג לקידום הקולנוע הישראלי בחו"ל בשיתוף משרד החוץ, שמגביר בעשרות אחוזים את הפניות וההתעניינות בסרטים ישראלים חדשים להקרנות בחו"ל.

  5. פלטפורמת שביל הקולנוע הישראלי, המנכיח את העשייה הקולנועית הישראלית גם באתרי טיול ברחבי הארץ – במקומות שבהם צולמו או התרחשו עלילות סרטים שהפכו לחלק מהתרבות המקומית.

במרכז פעילות האקדמיה בתחום הטלוויזיה:

  1. תחרות וטקס פרסי הטלוויזיה שבו מתחרות דרמות לטלוויזיה, סדרות  דרמטיות, סדרות קומיות, סרטי טלוויזיה ומיני סדרות, סדרות תעודה, תכניות אקטואליה וחדשות, תכניות בידור, תכניות אירוח, תכניות מציאות, תכניות תרבות ופנאי ותכניות ילדים. 

  2. האקדמיה מקיימת בנוסף ערב גאלה שחוגג את הכישרונות שמאחורי היצירה טלוויזיונית בישראל. במסגרת הטקס מחולקים פרסי הוקרה לאנשי טלוויזיה מכל תחומי העשייה בארץ.

  3. קטלוג לקידום הטלוויזיה הישראלית בחו"ל שמרכז את כל הסדרות והתכניות המתחרות בתחרות הטלוויזיה.

רוצים להצטרף לאקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה?

דמי חברות לשנת 2024 

 

 

350 ₪ לאדם

 600 ₪ לבני-זוג הנרשמים יחד העוסקים שניהם בתחומי הקולנוע/ הטלוויזיה

 200 ₪ לפנסיונרים (מעל גיל 65‎‏ אשר שמרו על 5 שנים רצף חברות באקדמיה)

 300 ₪ להורים יחידניים בהצגת מסמכים רלוונטיים

 200 ₪ לנכי צה"ל בהצגת מסמכים רלוונטיים


צוות האקדמיה
חברי הוועד המנהל של האקדמיה: אסף אמיר, אריק ברנשטיין, שאול דישי, עילית זקצר, רפי טיילור, אלון לשם, יריב מוזר, יונתן רוזנבאום, לירית מאש-בטיש, סתיו מרון, יוסי חיימוב, רון פוגל, קרין קיינר, נורית קידר, כתריאל שחורי, עמית גיצלטר, מיכל אבירם, אריאל גלזר,טל שפי, אוריאל סיני.

 

חברי הוועד המייסדים של האקדמיה:ריקי שלח (היו"ר המייסד), פיטר פריישטט ז"ל, מוסקו אלקלעי ז"ל, גידי אורשר, יוסי אורן, יורם גולן ז"ל, דוד גורפינקל, שלמה פפירבלט, חיים שריר.

נכ"לית מייסדת: אילנה שרון

 

 

 

יו"ר האקדמיה בעבר: ריקי שלח, 1990-1993, חיים שריר, 1993-1995, ישראל רינגל,2001-1995, מרק רוזנבאום, 2001-2011, איתן אבן, 2011-2015, מוש דנון 2015 -2019, אסף אמיר, 2019 - היום

 

חברי ועדת ביקורת: איתי קפלינסקי, עו"ד גליה מלוברוצקי, חלי גולדנברג

 

מנכ"ל האקדמיה: ליאור ששון

מנהלת תחרויות האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה: מיטל קפלן

מנהלת תוכן והפצה: אסתר ונדר

אחראית קהילה וניהול משרד: רונה כהן

 

פעילות האקדמיה לשנת 2022-2024

תחרות פרסי אופיר 2023 - ביום ראשון ה- 10.09 הסתיימה בהצלחה תחרות פרסי אופיר לשנת 2023 בטקס חגיגי שהתקיים באיסט בתל אביב ושודר במאקו ובספיישל של גיא פינס. ההרשמה לשנת 2024 תפתח באפריל.

לרשימת הזוכים והזוכות ||לצפייה בטקס המלא

תחרות פרסי הטלוויזיה לסיכום שנת 2022- הסתיימה תחרות פרסי הטלוויזיה במרכז דוהל בתל אביב בתאריך ה-28.03.2023 ובמסגרתה חולקי 42 פרסים. נפתחה ההרשמה לתחרות פרסי הטלוויזיה לשנת 2023.

לרשימת הזוכים והזוכות|| לצפייה בטקס המלא

תחרות פרסי הטלוויזיה לילדים ונוער #2 - הסתיימה תחרות פרסי האקדמיה לטלוויזיה לילדים ונוער במדיטק חולון ב-29.12.2022, ובמסגרתה חולקו 21 פרסי אקדמיה ופרס מפעל חיים לציפי שביט! כרגע אין תאריך משוער לתחרות הבאה.

לרשימת הזוכים והזוכות  || לצפייה בטקס המלא

קידום קולנוע ישראלי- משנת 2017 עוסקת האקדמיה הישראלית לקולנוע, בנוסף על קיום תחרויות התעשייה הגדולות, גם בקידום אקטיבי של הקולנוע הישראלי בארץ באמצעות חשיפתו לקהלים חדשים והרחבת הקשר בין קהלים קיימים ליצירה המקומית וליוצריה.

סרט נע בשיתוף מפעל הפיס - זו השנה הרביעית שבו מתקיים פרויקט סרט נע המיוחד שלנו, הקרנות קולנוע ישראלי בקהילה ומפגשים עם היוצרות.ים, עונת 2024 של סרט נע אף מתרחבת .במסגרת הפרויקט מפיצה האקדמיה קטלוג קולנוע ישראלי לעשרות יישובים ברחבי הארץ במטרה להגיע לכל צופה פוטנציאלי, ובמיוחד באזורים מרוחקים וללא בית קולנוע.

 

בברכה,

צוות האקדמיה