אודות האגודה לקידום הקולנוע בישראל (ע.ר.) והצטרפות כחברים

טופס הצטרפות חברים חדשים באקדמיה
טופס הטבות לחברי אקדמיה לשנת 2018

 

האגודה לקידום הקולנוע בישראל ע.ר. 58-015-127-2
מאז היווסדה בשנת 1990, מקיימת האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה תחרויות שנתיות בתחום הקולנוע העלילתי והתיעודי בין הסרטים שהופקו באותה שנה. תוצאות התחרות מתפרסמות לראשונה ב"טקס הענקת פרסי אופיר לסרט הטוב ביותר וליוצרים נבחרים" וכוללת 18 קטגוריות בתחום היצירה הקולנועית הישראלית.

החל משנת 2003 מקיימת האקדמיה טקס נפרד לתחום היצירה הטלוויזיונית (המקבילה הישראלית לתחרות "האמי" האמריקאית). במסגרת תחרות הטלוויזיה מתחרות דרמות לטלוויזיה, סדרות  דרמטיות, סדרות קומיות, סרטי טלוויזיה ומיני סדרות, סדרות תעודה, תוכניות אקטואליה וחדשות, תוכניות בידור, תוכניות אירוח, תוכניות מציאות, תוכניות תרבות ופנאי ותוכניות ילדים.

התחרויות והטקסים הם גולת הכותרת של פעילות האקדמיה. באמצעותם היא פותחת חלון אל היצירה המקורית הישראלית בתחומי הקולנוע והטלוויזיה ופועלת להדק את הקשר והאמון שבין הציבור הרחב ליצירה המקורית.

טקסי הענקת הפרסים הם הסיכום והשיא של הפעילות השנתית וחגה הגדול של התעשייה כולה. ההשתתפות בתחרות האקדמיה מזכה את היוצרים ואת יצירתם בכבוד ויוקרה מקצועיים ובחשיפה תקשורתית בפני הקהל הרחב.



תנאי הצטרפות כחברים באקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה: מתוך תקנון העמותה - סעיף 6 - חברות בעמותה
6. ​בעמותה יהיו חברים מן המניין שיתקבלו על ידי הועד המנהל של העמותה על פי החלוקה כדלקמן:

  1. כל מי שהוא חבר באחד האיגודים הקשורים בענפי הקולנוע והטלוויזיה המפורטים להלן: 
    איגוד מפיקי סרטים וטלוויזיה בישראל;
    איגוד בימאי הקולנוע והטלוויזיה בישראל;
    איגוד העובדים הקולנוע ובטלוויזיה;
    אמ"י; שח"ם
    איגוד האמרגנים בישראל;
    איגוד התסריטאים;
    איגוד השחקנים בהסתדרות;
    איגוד סוכנות ומלהקות בסרטים;
    איגוד המוסיקאים
    איגוד עורכי הסרטים
    איגוד המוסיקאים חברי ההסתדרות
    התאחדות ענף הקולנוע בישראל
    פורום היוצרים התיעודיים
    ובתנאי שאותו אדם עמד באחד מן הקריטריונים דלהלן
    א'. מפיקים, במאים, תסריטאים, מלחינים (רק מוסיקה מקורית), צלמים ראשיים, עורכים, מנהלים אמנותיים, מנהלי הפקה בענף הקולנוע; עורכי תוכניות, מנהלי תוכניות, במאים, מפיקים ותסריטאים או מנחי תוכנית טלוויזיה בענף הטלוויזיה; אשר השתתף באופן מלא לפחות בסרט קולנוע ישראלי אחד באורך מלא, או בשלושה סרטים קצרים עלילתיים או תיעודיים (*), לקולנוע או לטלוויזיה.
    *סרט קצר: סרט מעל 10 דקות, שלא נעשה במסגרת לימודית או שלא הוזמן על ידי גוף מסחרי או תוכנית טלוויזיה. גוף מסחרי: למעט גוף משדר.
    ב'. שחקנים/יות מי שגלם תפקיד ראשי לפחות בסרט עלילה באורך מלא או בסדרת טלוויזיה או 3  תפקידי משנה בסרטי עלילה באורך מלא או בסדרת טלוויזיה או 3 תפקידים ראשים בסרטים קצרים. 
    לעניין סעיף זה: "סדרת טלוויזיה", "תוכנית טלוויזיה": תוכנית או סדרת טלוויזיה שאורכה 25 דקות נטו לפחות, אשר לא נעשתה במסגרת לימודית ואשר שודרו לפחות 6 פרקים ואשר שודרה בערוץ ארצי בשנתיים האחרונות.
    ג'. אנשי צוות צילום, תאורה, גריפ, עוזרי בימאי, נערות תסריט, מחלקה אמנותית, הלבשה, איפור הפקה והקלטה, סוכנות ומלהקות אשר עיקר פרנסתם ב -5 השנים האחרונות וברציפות בענף הקולנוע. 
    ד'. אנשי ענף הקולנוע בעלי ו/או מפעילי בתי קולנוע מפיצי סרטים ו/או העוסקים בהפצת סרטים.נציגי הגופים הציבוריים כדלקמן: 
    מנכ"ל התאחדות ענף הקולנוע בישראל
    מנהל הקרן לעידוד סרטי איכות
    יו"ר הקרן לעידוד הסרט הישראלי 
    מנהל המועצה לתרבות ואומנות במשרד החינוך
    מנהל כל אחד מהסינמטקים הישראליים
    מנהל הקרן החדשה
    מנהל הקרן לעידוד הפקות מקור בכבלים
    מנהלי בתי ספר מוכרים לקולנוע
    מנהלי גופי שידור וסגניהם, מפיקים ראשיים בטלוויזיה.
    תא עיתונאי הקולנוע באגודת העיתונאים.
    כל גוף נוסף שההנהלה תחליט.
  2. חברים בודדים המקורבים ו/או העוסקים בכך ו/או שתרמו תרומה מיוחדת בענף הקולנוע, או מכל סיבה אחרת למרות שאינם עונים על הקריטריונים שבסעיף 6.1.1 עד 6.1.4 ואשר הועד המנהל של העמותה החליט לקבלם כחברים בעמותה וינמק החלטה זו.


חברי הוועד המנהל של האקדמיה:
מוש דנון - יו"ר, גידי אורשר, כתריאל שחורי, יוסי אורן, רו"ח עמוס פרושן, יוסי מולה, יעקב גולדווסר, חיים מרין, עדן גוריון, דב שטויר, אייל מלובן, אמנון זלאיט, נילי המאירי, דיוויד גולן, יואל הרצברג, חלי גולדנברג, פולי רשף, קרין קיינר, הילה מדליה, שאול דישי, נורית קידר, רפי טיילור, אריק ברנשטיין, מתן שירם.

חברי הוועד המייסדים של האקדמיה:
ריקי שלח (היו"ר המייסד), פיטר פריישטט ז"ל, מוסקו אלקלעי ז"ל, גידי אורשר, יוסי אורן, יורם גולן ז"ל, דוד גורפינקל, שלמה פפירבלט, חיים שריר

מנכ"לית האקדמיה:
דנה בלנקשטיין כהן

חברי ועדת ביקורת:
איתי קפלינסקי, עו"ד גליה מלוברוצקי, אורי רשטיק