סרט תיעודי קצר - עד 60 דק'

אהבה לא צפויה

סיפור אהבה יוצא דופן בין אנסטסיה, שהוגדרה כקורבן של פגיעה מינית כשהייתה קטינה בת 12, לבין התוקף שלה, דורון - השכן נמוך הקומה, שהורשע וישב בכלא בגין ביצוע העבירה.

 

ארבע שנים של לילה

סיפורו המפתיע של ישעיהו בייטל, צלם מוכשר ובן לניצולי שואה שרכש את אמונם של ניאו נאצים אלימים, חברי כנופיית רחוב פריזאית, עבר לחיות בקרבם ותיעד את חייהם במשך ארבע שנים תוך הסתרת זהותו האמיתית.

 

גינת עדן

הסרט עוקב אחר המאבק לשיקום וחזרה לחיים יציבים, של נערות דתיות בסיכון שנפלטו מכל מסגרות חייהן ומצאו את עצמן ברחוב. הסרט מלווה שלוש נערות...

 

הדרך של בן

סרט מסע דוקומנטרי. ב-9.8.2006 נפגע כוח של פלחה"ן צנחנים שפעל בכפר הלבנוני דבל מירי טיל טיל קורנט שירו לעברו אנשי חיזבאללה. בהיתקלות נהרגו תשעה לוחמים. בן סלע היה אחד מהם.

 

העמק הנעלם

בעמק הפורה של בקעת הירדן חיים אלפי חקלאים פלסטינים שסיפורם סמוי מהעין. שטחים נרחבים בבקעה הוכרזו כשטחי אש, שמורות טבע ואדמות מדינה. מכסות המים הועברו אל ההתנחלויות ובארות המים הולכים ומתייבשים.

 

השדכנית

בכל יום אחה"צ מתמלא ביתה של טובה בנשים, גברים, צעירים, מבוגרים, נכים, משוגעים, אנשים "רגילים" ו"לא רגילים" - שחולמים למצוא אהבה. כולם באים אל טובה, שדכנית מיוחדת במינה...

 

זרע קודש

מסע אישי ומטלטל של הבמאי החרדי אור ישר עבור בנו המתבגר שהגיע לגיל חינוך, בעקבות אחד מהאיסורים הקשים והמורכבים ביותר ביהדות – הוצאת זרע לבטלה, שנחשב לעוון החמור ביותר בתורה.

 

חנדה חנדה 4

רונן ואורית יחד כבר שלוש שנים. שניהם ממשפחות בוכריות מכובדות. רונן לומד בסטודיו למשחק "ניסן נתיב" והוא גם כוכב בתיאטרון "חנדה חנדה" - להיט בעדה הבוכרית בארץ ובעולם. אצל הבוכרים נשמרת עד היום מסורת קשוחה...

 

כופר נפש

מאז שאירופה סגרה שעריה למבקשי מקלט אפריקאים, אלפי אריתראים בורחים משלטון דיקטטורי אכזרי במולדתם צפונה לישראל. בחציית מדבר סיני רבים מהם נחטפים על ידי מבריחים בדואיים ומוחזקים תחת עינויים קשים עבור כופר.

 

מלך היהודים

כבר בגיל 30 הוא הפך למשורר הנודע בעולם היהודי. הוא חי בתל אביב מעט שנים, אבל אהב אותה עד מאוד. 100,000 אנשים נכחו בהלווייתו בשנת 1934. "מלך היהודים" הוא דיוקן של היהודי האהוב בזמנו, חיים נחמן ביאליק...

 

משמרת לילה

שכונה אחת, שוטר אחד, לילה אחד. הסרט מתאר לילה בחייו של רפי מלס, שוטר אתיופי בשכונת קריית משה ברחובות, ודרכו את סיפורה של השכונה שהיא גטו אתיופי מוכה אבטלה.

 

סגורות

מתחת לאף ומעבר לכביש מתקיימים חיי שגרה בנווה תרצה, כלא הנשים היחיד במדינת ישראל. מתוך 200 האסירות פוגשת המצלמה שלוש נשים צעירות שזהו מאסרן הראשון...

 

עליזה

בשנת 95‘ פוגשת השחקנית המיתולוגית עליזה רוזן את תומר הימן, במאי צעיר בתחילת דרכו. בין השחקנית המוערכת לבמאי הצעיר נרקמת מערכת יחסים מורכבת ומפתיעה בעצמתה...

 

ענפים שבורים

ענפים שבורים מבוסס על סיפור חייה של סבתי, מיכל רכטר, שעלתה לישראל לבדה כילדה בת 14, לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה. הסרט, המשלב אנימציה ולייב אקשן, מתמודד עם שאלות בנושא של הגירה, אובדן ומשפחה.

 

פוטונובלה

ששיר בת ה-12 נאלצת להכין עבודת שורשים "משעממת", היא פונה לאבא לשאול על העבר המשפחתי, אבל הוא אינו יודע כלום. כשהוא מתחיל להתבונן בתמונות האנשים המאושרים מהעבר ומנסה להבין מה קרה להם, הוא מגלה סודות, טרגדיות ושתיקה של שלושה דורות.

 

צ'אנס

מורה אנטרופוסופי (ומטכ"ליסט לשעבר) ומורה ערבי לתאטרון (שלא מאמין בדו קיום), מקבצים בני נוער יהודיים מקיבוץ הרדוף ובני נוער מהעיר הערבית הסמוכה שפרעם. הם לוקחים אותם למסע של שלושים יום לאנגליה.

 

רקדנית, עמוד וסרט

בסרטו החמישי, ישרי הלפרן, ("פצצות בדרך לסוף העולם" "הנמר האחרון" "ילד מותר" "זכות אבות") לוקח אותנו למסע מצולם בו הוא מותח את הגבולות שבמערכת היחסים המסורתית בין הבמאי למצולם בסרט מרתק מצחיק ומעורר מחשבה...

 

שבעת מדורי הגיהנום של הדיור הציבורי

דיור ציבורי הוא צורך בסיסי המסיע לחלשים ביותר בחברה לשמור על כבודם, אלא שבישראל חסרות מאות אלפי דירות דיור ציבורי, תוצאת מדיניות מכוונת של ממשלות ישראל. הסרט סוקר את אחת הבעיות הכי זנוחות של ישראל.

 

תפקוד גבוה

דנה היא אם לילדה אוטיסטית. במהלך חיפושיה אחר פתרונות עבור בתה, היא מגלה את אנשי אס"י: אנשי הספקטרום הישראלים - קבוצת אקטיביסטים אוטיסטים, המנסה לחולל מהפך תודעתי ולגרום לציבור להבין כי אוטיזם אינו נכות אלא זהות.