סרט תיעודי ארוך - מעל 60 דק'

10%- מה הופך אדם לגיבור

סרט מסע ברוח הקוסם מארץ עוץ בעקבות השאלה מה הופך אדם לגיבור? הבמאי שבא משושלת של גיבורים מנסה להבין האם יכול להיות שלגיבורים יש מכנה משותף, מרכיב סודי שהופך אותם לכאלו?

 

אדם הגון

ב-6 במאי 1945 השתלטו חיילי צבא ארצות הברית על משכנה הפרטי של משפחת הימלר בגמונד, גרמניה. במהלך שהותם מצאו החיילים האמריקנים מאות מכתבים פרטיים, יומנים ותצלומים. בניגוד להוראות, הם לא מסרו אותם לשלטונות הצבא.

 

אורי ליפשיץ

הסטודיו של האמן אורי ליפשיץ נשאר כפי שהיה בימי חייו. דבר לא זז: המכחולים, הצבעים, הרהיטים, כתבי היד וכמובן הציורים. שלוש קומות מלאות ב-2000 עבודות מיותמות. לסטודיו ביפו באו במשך השנים ידידים, אנשי רוח, אך לא מהממסד האמנותי.

 

אלבום 61

אלבום 61 זוכה פרס הבימוי בפסטיבל ירושלים מספר את סיפורו של הישראלי הראשון שהגיע להתחרות על התואר האיש החכם בעולם. חליל אפרת (סובינירים) שחקן שח חובב ובינוני יוצא למסע בעקבות דמותו המרתקת של בוריס גלפנד...

 

אמא לא משוגעת

כבר בדייט השני אמירה לקחה את מיכאל אל המטפל שלה כדי שיסביר לו על ההפרעה הנפשית. מיכאל לא נבהל וכעת יש להם ארבעה ילדים והם חיים על הקצה. מיכאל מכיר היטב את הדרך אל חדר המיון והמחלקה הפסיכיאטרית...

 

אש ואשמה

יער עולה באש. אנשים מאבדים את ביתם. אנשים מוסעים אל מותם. קבלת החלטות וביצוע פעולות דרמטיות בתנאים של מחסור במידע ואמצעים. זהו סיפור האש – "אסון הכרמל", האירוע האזרחי החמור ביותר מאז קום המדינה...

 

החיים על פי אוהד

אוהד הוא לוחם אקטיביסט למען חיות. לאחר נתק של שנים מבני משפחתו הוא מנסה לאחות את הסדקים ולחזור לחיק המשפחה, אלא שההחלטה שלהם לאכול בשר עומדת בדרכו, האם הם יצליחו לאחות את הסדקים ולהתחבר מחדש?

 

היה שלום פטר שווארץ

מיכלה שווארץ, שורדת את מחנות הריכוז ונודדת לישראל בידיעה שאחיה פייבק‘ה נרצח. עד מותה היא ממשיכה לספר על אחיה האהוב שאיננו. אבל בחלוף השנים אמת אחרת מתגלה...

 

הנסיך הירוק

מותחן דוקומנטרי המגולל את סיפורו של אחד ממקורותיו הבכירים של השב״כ אשר גויס כמרגל בצמרת תנועת החמאס למעלה מעשור...

 

הקליק האחרון

בשנות השמונים הקליק הייתה להקה מצליחה ששרה מסרים אנטי חברתיים ופוליטיים. אחרי שני אלבומים שנחשבים לאלבומי מופת בתרבות המחאה הישראלית, עם שירים כמו, "אל תדליקו לי נר" ו"אינקובטור" הקליק התפרקה...

 

יהודי חיובי

מסע בן חמש עשרה שנה של הבמאית רונית קרצנר שלאורכו ליוותה ותיעדה 4 פולנים קתולים שגילו יום בהיר אחד שהם למעשה יהודים, דור שני ושלישי לשואה, גילוי שטלטל את עולמם ושינה את מהלך חייהם.

 

לכודים ברשת

סין היא הראשונה בעולם שהכריזה על התמכרות לגלישה כמחלה קלינית. כל הגולש למעלה מ-6 שעות רצוף לא לצורכי עבודה או לימודים נחשב למכור. ממשלת סין רואה בהתמכרות לאינטרנט כאיום קיומי לחברה...

 

מאחורי עיניים כחולות - סרט עם שמוליק קראוס

שמוליק קראוס, המוזיקאי המחונן, ומי שנחשב לאבי הרוק הישראלי, יושב בסלון ביתו, מול חלון המשקיף לחתיכה קטנה של טיילת תל אביבית וים כחול. הוא לא מדבר הרבה, אף פעם לא היה דברן, רק בהתקפי מאניה הוא מדבר בלי הפסקה, בלי שליטה ואז מתחיל ליצור...

 

מערבון בהר חברון

עזרא נאווי מגיע מירושלים לדרום הר חברון כדי לסייע לרועים הפלסטינים. מולו ניצב יוחנן שרת, בעל חוות צאן במאחז מצפה יאיר ליד סוסיא. יוחנן הוא גרמני שהתגייר. המפגשים בין עזרא ליוחנן טעונים באווירה של אלימות.

 

משחקי פוטין

העיר הרוסית סוצ‘י שנמצאת ב"ריביירה הרוסית" משמשת בד"כ כעיר קייט שמשית לעשירים והיפים של רוסיה. למרבה הפלא, אותה עיר נבחרה גם לארח את אולימפיאדת החורף של 2014. בחירה מוזרה, לכל הדעות...

 

משפחת פרקינסון

ההתמודדות של יעל וחולים נוספים, שהכירה כתוצאה מהמחלה, עומדת במרכז הסרט "משפחת פרקינסון". יעל בוחרת להתמודד עם המחלה בכל האמצעים העומדים לרשותה. היא עוברת ניתוח לשיפור איכות חייה ובמקביל מנסה לחזור לקריירת המוזיקה שלה. לאחר הניתוח יעל מחליטה להיכנס להריון.

 

משפטי חיים

זוכה פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר בפסטיבל ירושלים 2013. ערבי ויהודייה מתחתנים. הם מביאים לעולם בת ובן, וחיים בהרמוניה מלאה עם הקהילה היהודית-ערבית. אף אחד אינו מעלה בדעתו שמאחורי עשרות הפיגועים המסתוריים שמסעירים את המדינה בסוף שנות ה-60 עומד האב הערבי.

 

סיפור אפולוני

לפני ארבעים שנה קבע לו ניסים קחלון (67) את מושבו בתוך מצוק כורכר מתחת לגן הלאומי - אפולוניה, צפונית לחופי הרצליה. שנים חי בלי חשמל ומים. כיום ״הבית״ אשר נבנה מכל הבא ליד: אבנים, פסולת וחול הים, מכיל יותר מערות ומחילות משניתן למנות, ובכל זאת מתעקש ניסים להמשיך ולעמול בו יום יום.

 

סיפור המתחיל בתמונה

חייה הסוערים של מרגוט קלאוזנר, מניהול תאטרון הבימה ועד הקמת אולפני הרצליה. הכל התחיל מתמונה שנשלחה אלי מוינה, תמונה שהייתה חבויה כשמונים שנה ולעיני נחשף אותו רגע קפוא ומאושר של סבי וסבתי ביום נישואיהם בברלין, גרמניה 1926.

 

עקבות בירושלים

עקבות בירושלים" הוא מחווה לדוד פרלוב, אבי הקולנוע התיעודי הישראלי המודרני ולסרטו פורץ הדרך "בירושלים" מ-1963, שצולם בירושלים החצויה, שנים ספורות לפני מלחמת ששת הימים. תשעת הסרטים נבחרים נאצרו יחד עם "בירושלים" המקורי לכדי יצירה קולנועית חדשה...

 

צל בבגדד

לינדה כותבת בלוג עיתונאי בערבית. לפני 40 שנים, היא ברחה מבגדד לישראל והשאירה מאחור את אביה יעקב עבדל עזיז, שהיה עורך דין מכובד. הוא נעצר ונעלם, כשהוא משאיר אחריו כמה עדויות של אנשים שראו אותו בבית הסוהר הידוע לשמצה "ארמון הסוף", וצרור מכתבים בהם רמזים לגורלו.

 

קרב אחד יותר מדי

"קרב אחד יותר מדי" הוא סרט תחקיר תיעודי משולב באנימציה, המספר את סיפור הקרב האחרון במלחמת יום כיפור - הקרב על העיר סואץ. מחצית מחיילי פלוגת הסיור של במאי הסרט, יואל שרון, נהרגו בקרב הטראומטי.

 

ריידרס

ברוסיה של היום, הפכו עשרות אלפי דירות, בתי עסק, מפעלים וקרקע פרטית לקורבנות של השתלטות עוינת , לא על ידי יחידים, אלא על ידי תאגיד מאורגן. "תאגיד" זה כולל לא רק אנשי עולם התחתון אלא גם פוליטיקאים ידועים, אוליגרכים, שוטרים, שופטים ותובעים - "ריידרס".

 

שכונה

ספסל קטן על המדרכה ליד הבית הוא מקום המפגש היומי של ראומה, קמר, דליה ושולה, ארבע נשים שעלו מתימן לפני למעלה משישים שנה ומתגוררות בשכונה צנועה. הספסל הוא הסלון הפתוח שלהן, המקום שבו הן מרשות לעצמן להיפתח...

 

שם קוד "רפיח"

ב-7 לדצמבר 1946 טבעה אוניית המעפילים רפיח למרגלות אי בודד ביוון בשם סירינה. בדרך נס ניצלו מרבית מעפיליה וחולצו לאחר כמה ימים מאותו אי. באונייה היה תינוק בן 12 יום, שניצל מטביעה.

 

שק של סנטימנטים

40 שנה אחרי שחבורת צעירים מוכשרים כבשה את הבמות ואת מצעדי הפזמונים וכמעט שנה אחרי סיבוב האיחוד האחרון והסופי של הלהקה, משרטט הבמאי אבידע ליבני את דיוקנם העכשווי של להקת "כוורת", תוך כדי מעקב אינטימי אחר החיבור המחודש והחזרות לסדרת מופעי האיחוד...

 

תחנה סופית

חמש דקות מהמרכז השבע של תל אביב, שוכנת התחנה המרכזית - מתחם בו הכל יצא משליטה. הסרט בנוי מפסיפס דמויות, שכל אחת מהן ממולכדת ונפתלת, כמו מסדרונות התחנה. מאי - ילדה "דרומית", שהופכת לגיבורה מקומית, המנהיגה את המאבק לגירוש הזרים מהשכונה.

 

תפילת האדם - סיפורה של נולה צ'לטון

סיליה טרוגר, בת להורים יהודים מהגרים, התייתמה מאמה בגיל 12, גדלה בתנאי מצוקה בניו-יורק של 1930. במטרה להסתיר את עבודתה כדוגמנית אימצה לעצמה שם בדוי- נולה צ‘לטון. ב-1963 עולה נולה לארץ ויוצרת תיאטרון תיעודי, לוחם.

 

תקופת מבחן

אביגיל, במאית הסרט, מתמודדת עם פרידה ועם גידול ילד משותף עם בת הזוג לשעבר ומחפשת אהבה חדשה. במקביל, משפחתה הדתית-ירושלמית נאבקת ב"שדים" שמאיימים להכניע את הבת אריאלה.