סרטים עלילתיים קצרים - עד 40 דק'

איה

איה ממתינה בשדה התעופה, היא אמורה לאסוף מישהו שזה עתה נחת, אך מוצאת את עצמה אוספת אדם זר לחלוטין – תומאס, מבקר מוזיקה סקנדינבי שמגיע לישראל לשפוט בתחרות רובינשטיין לפסנתר. תומאס סבור בטעות כי איה היא הנהגת שנשלחה לאסוף אותו. איה, מוקסמת מנוכחותו ומהאקראיות של המפגש ביניהם, אינה חושפת את הטעות ומחליטה לקחת אותו ליעדו.

 

אלבינה 12

יום שני בחדר מדרגות שני נערים מחכים. הם מחכים עד שנמאס. האור נדלק ואז כבה. הם שורקים לדירה 4. היא באה. עוברים כמה שכנים, באים והולכים כמו בכל יום. האור נדלק ואז כבה.

 

בבגה

בבגה היא אישה פראית ומוזרה שחיה לבדה ביער.בשיטוטיה היא נתקלת בגופת עלם יפה תואר. היא מחזירה אותו לחיים ובזמן שהיא מטפלת בו הם מתקרבים. לפני שתחשוף גם את עיניו העוורות, היא תנסה להיות ראויה לאהבה.

 

בין האצבעות

אבא של רומי מספר לה סיפור לפני השינה ומציע לה לישון אתו במיטה. למחרת בבוקר הוא יאסוף אותה על האופנוע שלו מהגן. אבא וילדה קטנה לבד מתמודדים דרך שגרת חייהם עם עזיבתה של האם.

 

בפה פעור ובאזניים עצומות

יום בחייה של אישה צעירה שחיה חיים של שתיקה ובדידות עם חברה הדג. השקט מופר כאשר דייר חדש נכנס לדירה מעבר לקיר, ולמרות הצלילים והרעש התמידיים הבוקעים מדירתו, ואולי בזכותם, היא מוצאת עצמה מתאהבת בו.

 

ברוכים הבאים ו... משתתפים בצערכם

1991. בן, בן ה-12 מתעד את הגירת משפחתו במצלמה הביתית שלו. חווית ההגירה הטראומתית מגיעה למימדים אבסורדים, כאשר הדודה הזקנה שעולה עם המשפחה מתה במטוס לפני שהם נוחתים בארץ אבותיהם. איך עוברים את גהנום הביורקרטיה הישראלית עם גוויה.

 

בשבחי היום

צהרי יום שישי בירושלים. אורן, נשא איידס, משוטט בגן העצמאות ומחפש טלפון נייד זמין. הוא פוגש בדמויות הרגילות של הגן ומוכן לעשות הכל כדי להתקשר לאמו המסורתית לפני שבת.

 

הנשכחים

מוסטפא, גבר בשנות השבעים לחייו, חוצה את הגבול מסוריה לרמת הגולן בעזרתו של מבריח מקומי. לפני 45 שנים גורש מכאן, וכעת, מוכה בזיכרון משובש, הוא נחוש למצוא את הבית שהיה שלו.

 

חופש גדול

ים, שמש, אי, משפחה, וכל מה שיובל רוצה זה לברוח משם.

 

חניה בצל

אודי יוצא עם אשתו יעל, בנו הקטן והוריו לחופשה בבית נופש מבודד. זוג נוסף שמתארח בבית הסמוך, יפלוש לחייהם, יעצים את המתיחויות שקיימות מתחת לפני השטח בין בני המשפחה, ויערער את שלוותם. בגיל 35, עם משרה מכניסה, משפחה אוהבת והורים גאים, אודי יעשה דברים שלא חלם עליהם מעולם, ויתחיל לשאול את עצמו אם בחר בדרך החיים הנכונה לו.

 

מגרש

ארז מלווה את בנו אורי למגרש הכדורסל השכונתי לאחר שכמה נערים גנבו לו את הכדור. השניים ימצאו את עצמם בסיטואציה לא פשוטה כאשר ארז יעדיף להימנע מעימות בעוד שאורי יעשה כל שביכולתו כדי לראות את אביו נלחם עבורו.

 

סלמא

במהלך אירועי אוקטובר 2000 בגליל, סלמא, צעירה שמנמנה וחולמנית, בורחת מהגז המדמיע והירי בהפגנה ומוצאת מחסה בבית קרוב. פצוע יפה תואר מובל לשם. סלמא מטפלת בו עד שמגיע האמבולנס, ומאותו הרגע חייה משתנים.

 

תורמוס

מאהר בן ה-16 ואחיו הצעיר יוצאים עם עגלת התורמוס הישנה של סבא לרחובות הכפר. תנועת הקונים בעפר דלילה, ומאהר, הנחוש להרוויח, פונה לנצרת-עילית, העיר היהודית הסמוכה. ליד הקניון העירוני מתחילה ההצלחה להאיר להם פנים, ומחיר התורמוס ליהודים מאמיר בהתאם, עד שמגיע הפקח העירוני...

 

Happily Ever After

מסע לעתידם של רני וקרן, זוג בובות בד צעיר ואוהב שעובר לראשונה לגור יחד. ללא שליטה הם נשאבים למירוץ החיים הידוע של חתונה, ילדים ועבודה ובתוך זה מנסים נואשות גם לשמור על הקצב וגם להצליח להישאר ביחד.