סרטים תיעודיים

I SHOT MY LOVE

מפיקים: תומר הימן, ברק הימן בימוי ותסריט: תומר הימן שבעים שנה אחרי שסבו ברח מגרמניה הנאצית לישראל, חוזר הבמאי תומר הימן לברלין להציג את סרטו "בובות של נייר" בפסטיבל הסרטים ושם פוגש בחור שישנה את חייו.

 

איש המרתף

מפיקה: שלומית כרמלי בימוי ותסריט: שלומית כרמלי "מה עדיף? אושר זול או סבל נשגב?” (דוסטוייבסקי) אשר צרפתי, שחקן-במאי, יוצר טוטאלי, ממקימי תיאטרון הפרינג‘ בארץ, מחליט לביים את חברו הנון-אקטור, חזי בן-מאיר, במטרה לעזור לו להפוך לשחקן.

 

ארץ בראשית

מפיקים: אסתי יעקב-מקלברג, חיים מקלברג, משה אלפרט בימוי ותסריט: משה אלפרט ארבע עונות, חמישה אזורי אקלים ושלשה סיפורי אהבה, שרק הטבע יכול לתאר, נחשפים לעינינו ב"ארץ בראשית" – סרט הטבע הישראלי הראשון לקולנוע.

 

בצאת ישראל

מפיק: מיכה שגריר בימוי: מני אליאס בשדה התעופה באתיופיה נוחתת קבוצה מישראל. רוני, טרזן, טקלה, נפתלי ודני. כולם כבר היו שם פעם. ביחד הם יוצאים למסע נוסף, כדי לנסות ולסגור כמה מן השאלות שנותרו פתוחות.

 

בת 60 מחפשת אהבה

מפיקה: נילי טל בימוי ותסריט: נילי טל אני קולנוענית ישראלית בת 60 גרושה עם שני ילדים וחמישה נכדים. יש לי כלב וחתול, בית עם גינה וקורקינט עם מנוע. ואני שחקנית שש בש מתוחכמת.

 

דיפלומט

מפיקים: אילון רצ‘קובסקי, יוסי עוזרד, קובי גל-רדאי, גיא יקואל, נועה ליפשיץ בימוי ותסריט: דנה גורן בתוך מלון, אשר ימיו המפוארים מאחוריו, מתגוררים כ 600 דיירים, כולם עולים ותיקים מברית המועצות לשעבר, עולים אשר חיפשו בית ומצאו מלון.

 

הדולפין

מפיקים: יהודית מנסן-רמון, דני מנקין, יונתן ניר בימוי ותסריט: דני מנקין, יונתן ניר סיפורו של מורד, נער מכפר ערבי במרכז הארץ שניתק את עצמו מבני אדם עקב תקיפה קשה שעבר. רגע לפני אשפוז במחלקה פסיכיאטרית הוא נלקח על ידי אביו המסור לטיפול עם דולפינים באילת.

 

הדירה

מפיק: ארנון גולדפינגר בימוי ותסריט: ארנון גולדפינגר בגיל 98 סבתא גרדה נפטרה. חולף חודש ואנחנו מתאספים בדירה שלה, בכדי להתחיל בפינויה. כשהארונות נפתחים, כמות מבהילה של דברים פורצת החוצה.

 

הטורבינה האנושית

מפיק: יהודה ביטון בימוי: דני ורטה תסריט: דני ורטה, שרית חימיניאן, מיכל ארז הטורבינה האנושית הוא סיפור המפגש המרגש בין אקדמאים יהודים, לאוכלוסיית הרועים הפלסטינאית בסוסיא- פליטים ומגורשים כבר שלוש פעמים.

 

המורה אירנה

מפיקים: סער יוגב, נעמי לבארי בימוי: איתמר חן תסריט: איתמר חן, נעמי לבארי חייהם של 26 תלמידים הולכים להשתנות, הם עומדים לפגוש את המורה אירנה. אירנה שעלתה לפני 15 שנים מרוסיה היא מחנכת בבית הספר...

 

חזיונות בלתי פוסקים

מפיקה: יעל שביט בימוי: דוקי דרור תסריט: גליה דרור, דוקי דרור איך שינו סקיצות זעירות שצוירו בתופת מלחמת העולם הראשונה את פני הארכיטקטורה לתמיד? דרך בנייניו ומכתביו של אריך מנדלסון לאהובתו, מנסה הסרט להבין את משמעות "החותם"שהשאיר הארכיטקט המהפכן.

 

ירוק צהוב אדום

מפיקים: דוד גברו, יעל שביט בימוי ותסריט: דוד גברו הסרט מביא את עולמם של הנוער האתיופי?ישראלי דרך יצירותיהם של מוגוס בירסאו וחבריו. מוגוס, שמתקשה לכתוב ולשיר בעברית מוצא נחמה בלהקת ריקוד שהוא מקים.

 

ירמיהו

מפיקים: אילן מוסקוביץ, ערן פז בימוי ותסריט: ערן פז ירמיהו, אשתו ושני ילדיו הקטנים הם לא היחידים המתגוררים בדירת הצריף שלהם בשכונת שפירא שבדרום תל אביב והקירות הרעועים דומים לליבו הפתוח של ירמיהו.

 

כנרים

מפיקה: נורית קידר בימוי ותסריט: אלכס גנטלב סיפור קטן , מקום קטן, אנשים נחבאים אל עצמם, שמם לא מתנוסס בעיתונות היומית אבל עמוק פנימה זהו ספור גדול שבא מתוך מצוקה חברתית.

 

מבצע נפתלי

מפיקים: אמיר הראל, איילת קייט בימוי ותסריט: ורד ירוחם, אורן רייך לב רחוב נפתלי שבשכונת היוקרה ‘בקעה‘ בירושלים עומד בניין "רכבת" ישן, שריד לזמנים אחרים שכבר חלפו ואינם. זהו בניין שיכון "קלאסי": 7 כניסות, 56 דירות, 47 מ"ר לכל דירה.

 

ממלכת הסוד

מפיק: ניר טויב בימוי ותסריט: ניר טויב לאחר שהצנזורה פסלה את הסרט באופן חסר תקדים ונכנעה רק לאחר מאבק ממושך, שבסופו הוגש נגדה בג"ץ ע"י במאי הסרט, הקרן החדשה, ערוץ 8, רשת וארגוני היוצרים, מובא הסיפור הלא יאמן של "פרשת יצה"...

 

קוראים לי אחלם

מפיקה: קלאודיה לוין בימוי: רימה עיסא תסריט: רימה עיסא, ערה לפיד גופה של אחלם קודח מחום במשך ימים ארוכים. רופא אין בכפר הנידח שבו היא גרה בשטחים הכבושים, ובית החולים רחוק מאוד. כשהלוקמיה (סרטן הדם) סוף סוף אובחנה אצלה זה כבר מאוחר.

 

קצוות

מפיקה: ליז אביטן בימוי: טל אביטן תסריט: ברכה זיסמן, אלון הרשקוביץ, טל אביטן סיפורה של משפחה החיה בצל התאבדותו של האב בתא מעצר. מאז האובדן מנסים כל אחד מבני המשפחה למצוא עוגן או מקום לברוח אליו.

 

קרוע

מפיקה: רונית קרצנר בימוי ותסריט: רונית קרצנר האם אדם יכול להיות בו-זמנית גם כומר קתולי וגם יהודי שומר מצוות? 12 שנה אחרי שהוסמך לכמורה גילה הכומר הקתולי הפולני רומוולד וואשקינל שהוא נולד להורים יהודים וששמו המקורי הוא יעקב וקסלר.

 

שלום כיתה ב'

מפיקות: עדנה קוברסקי, אלינור קוברסקי בימוי ותסריט: נטע לוי "ערבי, יהודי, פיליפיני וסיני הולכים בבוקר לבית הספר..." – זה נשמע כמו התחלה של בדיחה שחוקה, אבל זה לא. אלה כמה מתלמידי כיתה ב‘2 בבית הספר "תל נורדאו" הממוקם בלב הבורגני של תל אביב.