סרטים עלילתיים

איזור חופשי

מפיק: מיכאל תפוח מפיקים שותפים: משה אדרי, לאון אדרי בימוי: עמוס גיתאי תסריט: עמוס גיתאי, מארי ג‘וסה סנסאלם חנה בן משה, דתייה, ממפוני ‘ימית‘, היוצאת למסע המרתק בעקבות חובות שהשאיר סמיר, שותפו הירדני של בעלה . היא אישה קשת יום ששורדת את היומיום הודות להרבה אמונה והומור.

 

איזה מקום נפלא

מפיקים: אסף אמיר, יואב רועה בימוי ותסריט: איל חלפון שלושה סיפורים. לכאורה לא קשורים זה לזה ובוודאי מרוחקים גיאוגרפית זה מזה. אחד מתנהל בדרום ת"א הדחוסה והמיוזעת; שני בין שדות פלפלים ומטעי תמרים בערבה הדרומית; ושלישי בשיכון מהוגן בפרבר עירוני כלשהו.

 

בקרוב יקרה לך משהו טוב

מפיקים: אייל שיראי, דוד מנדיל, דן שיראי בימוי: אייל שיראי תסריט: עוזי וייל מסע חיפוש של אילן בן ה- 14 אחר משפחה, חום, ואהבה, הופך למסע התבגרות , על רקע מציאות קיצונית.

 

ג'אנם ג'אנם

מפיקים: חיים בוזגלו, יורם מילוא, אמיר גדליה בימוי ותסריט: חיים בוזגלו אלדי מורה ומחנך בתיכון , בן 40 במשבר.הוא חוזר ממילואים ארוכים מג‘נין ומודיע למנהלת בית הספר כי לא יחזור ללמד .משבר גיל ה-40 שלו מתערבב בטראומה של אובדן חברו למול עיניו מירי צלף בעמדת תצפית .

 

דמיונות

מפיקים: דנה עדן, נמרוד עציון קורן בימוי ותסריט: סער לחמי, נמרוד עציון קורן סיפורה ההזוי של בחורה בהפרעה, החולמת להיות כוכבת קולנוע מפורסמת. הסרט, המסופר באופן אסוציאטיבי ולא ליניארי בעליל – מייצר חידה קולנועית, המציעה יותר מפתרון אחד.

 

החשוד האחרון

מפיקים: מרק רוזנבאום, אלכסנדר רכטר, מתי הררי, אריק לובצקי בימוי: מתי הררי, אריק לובצקי תסריט: מתי הררי, אריק לובצקי, עוזי ויינברג לפתע, באמצע חייו, מתמוטט עליו עולמו של ברזניץ, חוקר בכיר במשטרת ת"א. אהובתו נוטשת אותו, תאונת דרכים כמעט מקפחת את חייו, ומעמדו במשטרה הולך ומתערער.

 

למראית עין

מפיקים: מירית טובי, יורם מנדל, איילת אימברמן בימוי: דני סירקין תסריט: נועה גרינברג יערה (24) חוזרת ארצה עם היוודע דבר התאבדותה של טליה, חברתה הטובה ובת דודתה. השתיים היו בלתי נפרדות בילדותן, כאשר טליה הייתה לעיתים עיניים לשתיהן, שכן יערה עיוורת.

 

מוכרחים להיות שמח

מפיק: אסף אמיר מפיקים שותפים: משה אדרי, לאון אדרי, דודי זילבר, מיקי רבינוביץ‘ בימוי: ג‘ולי שלז תסריט: עומר תדמור שמחה לוין רק רצתה שיראו אותה, שיבחינו בקיומה. לכאורה תוכנית הטלוויזיה "מוכרחים להיות שמח" אליה התקבלה, הייתה אמורה להגשים את חלומה. אלא שהתוכנית מאיימת לפתוח תיבת פנדורה משפחתית בה הוחזקו במשך שנים סודות כאבים ושקרים.

 

קרוב לבית

מפיקים: מרק רוזנבאום, איתי תמיר בימוי ותסריט: דליה הגר, וידי בילו סמדר, נערה מוחצנת ומרדנית, לא סובלת טיפוסים כמו מירית. מירית, נערה מופנמת ומבוהלת, נרתעת מטיפוסים כמו סמדר. אלא שהשתיים מצוותות יחד למשימות פטרול בירושלים, במסגרת שירות החובה שלהן בצבא.

 

תחיה ותהייה

מפיקים: מרק רוזנבאום, איתי תמיר בימוי: ראדו מיכאלאנו תסריט: ראדו מיכאלאנו, אלן מישל בלאנק שלמה הוא ילד נוצרי אתיופי שאימו שולחת אותו עם היהודים לישראל על מנת להצילו ממוות בטוח. בישראל הוא גדל בבתי יתומים ואח"כ מאומץ ע"י משפחה ישראלית ממוצא טוניסאי המתגוררת בתל-אביב. למרות קשיי הקליטה מהם הוא סובל, גזענות והשפלה, הוא מתחשל ומצליח בלימודיו .