סרטים עלילתיים

אבנים

מפיקים: מרק רוזנבאום, איתי תמיר, ג‘ופרוא גריסון בימוי ותסריט: רפאל נדג‘ארי מיכל היא אישה בשנות השלושים לחייה, נשואה עם ילד קטן, העובדת בתל אביב במשרד רואי החשבון של אביה, המשרת מוסדות חרדיים.

 

אהבה קולומביאנית

מפיקים: מוש דנון, אילון רצ‘קובסקי, מירית טובי מפיקים אחראים: משה אדרי, לאון אדרי, גבי רוזנברג, אבי ארמוזה מפיקים שותפים: דודי זילבר, מיקי רבינוביץ בימוי: שי כנות תסריט: רשף לוי, רגב לוי טלי ואורי, שני צעירים בשנות העשרים לחייהם, עומדים להתחתן. עבורם אהבה, חתונה וילד הם משהו שדורש הכנה נפשית רבה. כשהם מחליטים על סדרי החתונה, הצרות רק מתחילות והעסק יוצא משליטה.

 

אור

מפיקים: מרק רוזנבאום, איתי תמיר, עמנואל אניורה, ז‘רום בליתרק בימוי: קרן ידעיה תסריט: קרן ידעיה, שרי עזוז שגרת יומה של אור, כמעט בת 18, היא עבודות אין סופיות: שטיפת כלים במסעדה, איסוף בקבוקים וניקיון חדר המדרגות של הבניין בו היא גרה. כשאיננה עובדת, היא הולכת לבית הספר ומטפלת באמה, רותי, שעוסקת בזנות כבר יותר מ – 20 שנה.

 

אריה

מפיקים: פאינה באלק, סרגי חוטומסקי , סטניסלב יארשוב בימוי: רומן קצ‘נוב תסריט: אלכסנדר גלמן, רומן קצ‘נוב כשנודע לאריה, רופא יהודי מהולל כי הוא גוסס ממחלת הסרטן, הוא מחליט לנסוע ממוסקבה לישראל, כדי לחפש את אהבת נעוריו, סוניה.

 

בלאק ג'ק

מפיקים: אלכסנדר רכטר, אריק לובצקי, מתי הררי בימוי ותסריט: מתי הררי, אריק לובצקי ג‘קי אסיר משוחרר בן 25, הרפתקן וקל דעת, מחפש דמות הזדהות בחיים בעזרת חברו הטוב, ראובן, שוטר מושחת וכריזמטי וסופי, דילרית יפה וערמומית, הוא מתכנן לשדוד בעל קזינו פיראטי קשוח ומפחיד.

 

DISTORTION

מפיקים: חיים בוזגלו, יורם מילוא בימוי ותסריט: חיים בוזגלו הימים ימי אינתיפאדה, פיגועים, מתח וחרדה. במאי ומחזאי שהתחייב להגיש מחזה לתאטרון, מרגיש תקוע ואינו מצליח לכתוב ולו שורה אחת.

 

האושפיזין

מפיקים: רפי בוקאי, גידי דר בימוי: גידי דר תסריט: שולי רנד משה ומלי הם זוג בעלי תשובה חסרי כל וחשוכי ילדים. ערב סוכות ואין להם שקל אפילו לארבעת המינים וסוכה. בדרך נס הם זוכים בגמילות חסדים ומארגנים סוכה ואוכל לחג. החג מסתדר. אבל עם הנס בא הניסיון.

 

הבשורה על פי אלוהים

מפיקים: חיים מקלברג, יורם כסלו בימוי ותסריט: אסי דיין קומדיה שחורה. האל הטוב מקבל תזכורת להבטחתו להחזיר אל הארץ את בנו יחידו, ישו, בכדי לבצע את הגאולה נכספת. בעוד ישו מתחיל באימונים המפרכים של המכון להכשרת משיחים, מחליט אלוהים להסיר מן התכנית את החורבן המקדים.

 

הכלה הסורית

מפיק ובמאי: ערן ריקליס תסריט: סוהא עראף, ערן ריקליס יום חתונתה של מונה הוא היום העצוב ביותר בחייה. היא יודעת שלאחר שתחצה את הגבול בין ישראל לסוריה ותינשא לטלאל, לא תוכל לחזור יותר למשפחתה האהובה במג‘דל שמס, כפר דרוזי ברמת הגולן. אירועי יום החתונה מסופרים מנקודת מבטה של אמל, אחותה הגדולה של מונה, אשה מודרנית ודעתנית שלכודה במסורת ובמסגרת חיים נוקשה מהם היא מנסה לפרוץ.

 

ולקחת לך אישה

מפיקים: מרק רוזנבאום, איתי תמיר, ז‘אן פיליפ רזה בימוי ותסריט: רונית אלקבץ, שלומי אלקבץ סיפור המתרחש בערב יום רביעי של תחילת חודש יוני, בסוף שנות השבעים. משפחת אוחיון המורחבת מתכנסת במטרה לעשות שלום-בית בין ויויאן ואליהו. אחרי מסכת מריבות נשנית, שוב מגיעים שבעת אחיה של ויויאן ומנסים לתווך בין הבעל לאשתו...

 

חלומו של הנרי

מפיקים: אורי סבג, עינת ביקל בימוי ותסריט: איתן גרין הנרי הוא מחסנאי בבית ספר לקולנוע שחלומו לעשות סרט, הוא מקשיב לרעיונות של תלמידים לתסריטאות ובסופו של דבר בוחר ברעיון המדבר לליבו ומגייס תלמידים נלהבים שאוהבים אותו ונכנסים יחד איתו להרפתקה הקשה של הפקת הדרמה. את התפקיד הראשי שבסרט, תפקיד של ילד כבן 13, מגלם בנו עמי.

 

לא בת 17

מפיק ובמאי: יצחק צפל ישורון תסריט: דניאלה ישורון אי שם באמצע שנות התשעים, בקיבוץ השקוע בחובות, מחליטים חברי הקיבוץ, במאמץ אחרון, ליצור תוכנית הבראה להצלת הקיבוץ, שבמרכזה הרעיון שאת קשישי הקיבוץ יחליפו צעירים, שיזרימו דם חדש לקיבוץ ולכוח העבודה שלו.

 

ללכת על המים

מפיקים: אמיר הראל, גל אוחובסקי מפיקים שותפים: משה אדרי, לאון אדרי, דודי זילבר, מיקי רבינוביץ בימוי: איתן פוקס תסריט: גל אוחובסקי אייל הוא סוכן מוסד, דור שני לניצולי שואה, גבר ישראלי סגור, ציני וסטרייט. אקסל ופיה הם אח ואחות גרמנים, נכדים של נאצי מפורסם. אקסל, שמגיע לארץ לבקר את אחותו פיה המתגוררת בקיבוץ, הוא ההפך הגמור מאייל: הומו שגר בברלין, אופטימיסט, יפה נפש המאמין ברוח האדם.

 

מדורת השבט

מפיקים: דוד מנדיל, אייל שיראי בימוי ותסריט: יוסף סידר השנה היא 1981. רחל גרליק, אלמנה בת 42 ואם לשתי בנות מתבגרות: תמי (15) ואסתי (18), רוצה להתקבל לגרעין המייסד של התנחלות חדשה בשומרון. אלא שועדת הקבלה של הישוב מעדיפה "משפחות שלמות" ולא חד הוריות.

 

מטאליק בלוז

מפיקים: דני ורטה, סוזאן ג‘רארד, קלאוס רטיג מפיקים אחראיים: משה אדרי, לאון אדרי, דודי זילבר, מיקי רבינוביץ בימוי ותסריט: דני ורטה סיפור מסעם הקומי-טראגי לגרמניה של סוחר מכוניות ישראלי ועוזרו הנאמן, המבקשים למכור שם ברווח רב מכונית אמריקאית מפוארת, אותה רכשו בישראל, בהזדמנות שאין שנייה לה. השניים מבקשים תחילה "לעשות מכה" ולהתעשר במהירות, אולם עד מהרה הם משוועים רק להציל את כספם ובעיקר את כבודם.

 

משהו מתוק

מפיק: יורם גלובוס בימוי: דן תורג‘מן תסריט: אופיר בביוף סיפור אהבה בלתי אפשרי (או אפשרי מאוד…) בין האחות הבכורה במשפחה מרוקאית בת 3 בנות, לבין בן הזוג המיועד של האחות הצעירה. הסרט נפתח בחתונתה של האחות האמצעית, אירוע משמח המרכז את כל בני המשפחה יחדיו.

 

סוף העולם שמאלה

מפיקים: אבי נשר, משה אדרי, לאון אדרי, דודי זילבר, מיקי רבינוביץ בימוי: אבי נשר תסריט: אבי נשר, שרה עדן, רובי פורת-שובל לעיירה קטנה ומבודדת בנגב, המאוכלסת ברובה עולים ממוצא מרוקאי, מגיעות בשנת 1969, מספר משפחות הודיות, אשר היגרו לישראל בחיפוש אחר חיים טובים יותר. תוך כדי מלחמת תרבות סוריאיליסטית בין ההודים למרוקאים, מגלות שתי נערות, אחת מרוקאית ואחת הודית, את המהפכה המינית של שנות ה – 60.

 

סיפור קיץ

מפיקים: דקלה ברקאי, יואב רועה בימוי ותסריט: שמואל פלג חיימוביץ‘ גל בן ה – 12 עובד בחופש הגדול של שנת 1982 בחלוקת דואר במושב בו הוא מתגורר ורוקם חברות מיוחדת עם חיה בת ה –19 הסובלת ממחלה קשה. בועז, חברו הטוב של גל, חולם לנסוע ללבנון ולהצטרף למלחמה ואף מנסה לשכנע את גל להצטרף אליו.

 

עטאש - צמאון

מפיק: אבי קלינברגר בימו ותסריטי: תאופיק אבו ואיל משפחה בת חמש נפשות, אמא, אבא, בן ושתי בנות, מתגוררת במקום המרוחק מכפר מוצאם. האם והבנות לא יצאו מהמקום מאז עזבו את הכפר ורק האבא והבן יוצאים לכפר. כאש האב מחליט להרכיב צינורות עם מים זורמים, נרתעות הנשים, אך נאלצות להסכים.

 

ריקי ריקי

מפיק: אסף אמיר בימוי: איתן ענר תסריט: דלית קהן ריקי מתלבטת באיזו שמלה תפסע לעבר החופה כשאשר, החתן המיועד ומנחה זוטר בערוץ הקהילתי, מודיע לה שיש לו מחשבות שניות לגבי החתונה. חייה של ריקי מתחילים לאבד כיוון תוך כדי שאחותה, זמרת רוק ביזארית, פולשת לה לדירה עם חברות מסטולים, הפסיכולוגית שלה מתחילה להתנהג באופן לא מקצועי ומוזר וארוסה בכלל מתעסק עם מישהי אחרת.

 

שושלת שוורץ

מפיקים: מוש דנון, אילון רצ‘קובסקי, מירית טובי מפיקים אחראיים: אבי ארמוזה, גבי רוזנברג בימוי: שמואל הספרי, אמיר הספרי תסריט: אמיר הספרי אנה, צעירה רוסיה יפיפייה, בת לאב יהודי ולאם נוצריה, מגיעה לישראל כדי למלא אחר בקשתו האחרונה של אביה, להיקבר בארץ הקודש. בניסיונותיה הנואשים להתגבר על הקשיים שמערימות בדרכה רשויות הדת, היא מגיעה למושבה בני אברהם ומוצאת עצמה מעוררת מלחמת כל בכל.

 

שנת אפס

מפיקים: דב שטויר, ליאור שפר, יוסף פיצ‘חדזה בימוי: יוסף פיצ‘חדזה תסריט: יוסף פיצ‘חדזה, דב שטויר מיכל נכנסת להריון לא מתוכנן, לאחר שהיא ובעלה ראובן חליטו בעבר שלא להביא ילדים לעולם. ראובן, שחש מרומה ונסער לשמע הבשורה, דורס בתאונה כלב נחייה של עיוור. רגשי האשם מובילים אותו ליצירת קשר טעון עם העיוור.

 

תגובה מאוחרת

מפיק: שמואל קלדרון בימוי: שמואל קלדרון תסריט: שמואל קלדרון, דב שטויר תל אביב, 1991. מני בן ה – 33 מבלה את ימיו בהימורים ובעבודה כדי. ג‘יי. במועדון שאותו הוא מנהל בשותפות עם חבר. המתח של מלחמת המפרץ, הפוקדת את ישראל, יוצר לחץ נוסף על מערכות חייו של מני, המעורערות ממילא והוא נתקף חרדה גוברת והולכת, שגולשת להתקף פסיכוטי.