סרטים עלילתיים

איים בחוף

מפיק ובמאי: יעוד לבנון תסריט: יעוד לבנון, אביגדור וייל שוקה החל את דרכו בצבא כנער במלחמת העצמאות והשתחרר בדרגת אלוף. דווקא ביום השמח בחייו, שבו הוא עומד להתמנות לשר בממשלה, מציב אותו אחד מבניו מול השאלה: האם היה מעורב בטבח בערביי הכפר, שעל חורבותיו עומד ביתם.

 

האסונות של נינה

מפיקים: ענת אסולין, שבי גביזון בימוי ותסריט: שבי גביזון נדב, נער בן 13, מספר לנו על משפחתו השסועה, גירושי הוריו, אביו הגוסס, אמו הפרועה, ויותר מכל על אהבתו הגדולה לדודתו היפה, נינה

 

הביוגרפיה של בן

מפיק: דן וולמן בימוי ותסריט: דן וולמן סרט פרוע ועתיר דמיון שגיבורו הוא מנהל חשבונות רווק בשם בן, דמות מוזרה, אקסנטרית ומשעשעת. מחוץ לביתו לובש בן ,דרך קבע, כפפות ונושא בידיו שקיות פלסטיק. ביום שבו נערכת הלוויית אביו, פוגש בן באופן מקרי בתמר.

 

הכוכבים של שלומי

מפיק: איתן אבן בימוי ותסריט: שמי זרחין שלומי דואג לכולם. הוא מאכיל את סבא שלו, רוחץ אותו ומקשיב לזיכרונותיו. הוא מזכיר לאחיו הגדול לקחת את התרופות בזמן ומאזין בקשב רב להגיגיו הפורנוגרפיים. הוא מרגיע את אמו העצבנית ומתווך בינה לבין אביו ההיפוכונדר שסולק מהבית לאחר שבגד בה. הוא מטפל בתאומים של אחותו הגדולה, ובעיקר בעיקר דואג שלומי לשמח את כולם בבישול המאכלים האהובים עליהם.

 

זמזום

מפיקים: אייל שיראי, דוד מנדיל בימוי ותסריט: יגאל בורשטיין מח"ט (מיל.) נוסע לזוג ידידיו במושב, לבלות שם סוף שבוע. על זרועו תלויה חברתו הצעירה ממנו ב- 30 שנה. היא מאוהבת בו עד מעל לראש. הוא מוצא בתיקה עותק של "מורה נבוכים" של הרמב"ם, ומוטרד שמא היא מתכוונת לחזור בתשובה. ידידיו אינם מתלהבים מהצעירה. המושב סובל ממכה של גניבות.

 

חיים זה חיים

מפיקים: משה מזרחי, מיכל בת-אדם בימוי ותסריט: מיכל בת-אדם סיפור אירוני, מריר ומצחיק, על ההתמכרות שלנו לתשוקה, על הכמיהה לאהבת אמת ועל תהליך היצירה. הסיפור הוא מארג של מציאות ודמיון וקטעי חלום שמתחלפים ביניהם ללא התראה מוקדמת ויוצרים רצף סיפורי אחד.

 

מיס אנטבה

מפיק: יואב רועה בימוי: עמרי לוי תסריט: דנה שץ, עמרי לוי ירושלים, יולי 1976, החופש הגדול התחיל. חייהם של נועה, יואב ודני בני ה- 12 הגרים בבניין משותף, משתנים כאשר המטוס שבו טסה אמו של דני לפריז נחטף בידי טרוריסטים ערבים לאנטבה, אוגנדה. המצב המתוח גורם להם לחטוף את מנקה הבניין הערבי מתוך אמונה שכך יצליחו להביא לשחרורה של האם.

 

מסעות ג'יימס בארץ הקודש

מפיק: אמיר הראל בימוי: רענן אלכסנדרוביץ‘ תסריט: רענן אלכסנדרוביץ‘, סמי דואניס בכפר הנידח והקסום אינצ‘ונגווה, אי שם בדרומה של יבשת אפריקה, נבחר ג‘יימס הצעיר לצאת למסע ארוך בשם הכפר – מסע עלייה לרגל לירושלים שבארץ הקודש. בשדה התעופה נחשד ג‘יימס כי הגיע לישראל בכדי לעבוד באופן לא חוקי, והוא נידון לגרוש מהארץ המובטחת. באישון לילה, מופיע איש חביב ומסתורי בתא המעצר, משלם את הערבות ולוקח את ג‘יימס איתו.

 

מתנה משמיים

מפיקים: מרק רוזנבאום, אדגר טנמבאום בימוי ותסריט: דובר קוסאשווילי האיש הכי חכם בעולם עושה סדר בחיי כל האנשים שכביכול ירדו מהפסים בשכונה: הסבלים, גנבי המזוודות, שהולכים הפעם על משהו באמת גדול בשדה התעופה. בחיי מחזר בלתי נלאה אחר אלמנה יפהפייה שנשארת נאמנה לבעלה. במשחק הימורים שמסתיים לאחר מרדף בדקירה בסכין.

 

סימה וקנין מכשפה

מפיקים: דודי זילבר, מיקי רבינוביץ, משה אדרי, לאון אדרי בימוי ותסריט: דרור שאול סימה וקנין (תיקי דיין), עקרת בית שבעלה נפטר לפני שנה, רוצה להרחיב את סלון ביתה. דב וסרמן (ליאור אשכנזי), ראש ועד הבית, הוא השכן היחיד של סימה שמסרב לחתום לה על אישור לשפץ. סימה מקללת את וסרמן בקללה מפורטת ומאחלת לו שחייו יהרסו. הקללה מתגשמת וחייו של וסרמן נהרסים.

 

סיפורי בית קפה

מפיקים: מוש דנון, אילן צלר בימוי ותסריט: עמית ליאור "סיפורי בית קפה" היא אגדה אורבנית, קומדיה אבסורדית אודות מאבקה של בעלת בית קפה ישן ומתפורר בתל אביב, הנלחמת מלחמת הישרדות מול בעלי ממון, בקדמה, בבתה המתמרדת ובזקנה. על רקע סיפוריהם של חמש נפשות תועות, יצורים אורבניים ששפיותם מוטלת בספק, מאחרוני ה"מוהיקנים" שעדיין מוכנים לשבת בבית הקפה הגווע, יתגולל סיפור קומי-טראגי ...

 

עלילה

מפיקים: מיכאל תפוח, לורן טרושו, עמוס גיתאי בימוי: עמוס גיתאי תסריט: מרי ג‘וזה סנסלם, עמוס גיתאי עד עכשיו, חייו של אבירם, שחילק את זמנו בין כלבו לעבודתו בסוכנות הנדל"ן אותה הקים יחד עם אילן, התנהלו על מי מנוחות. אלא שמזה זמן-מה נדמה כי הכל מתחיל לרדת מהפסים. האם כל זה החל כאשר חזי, איש עסקים, שכר דירה שכנה בבניין של אבירם כדי שיוכל להיפגש בסתר עם פילגשו גבי? האם זה בגלל הזוג שבונה דירה ללא רשיון בגינת הבניין, כפי שטוען שוורץ, השכן מקומה ב‘?

 

פגישה עיוורת

מפיק: שי נשר בימוי ותסריט: חיים בוזגלו "פגישה עיוורת" היא קומדיה רומנטית המספרת על מפגש מאד מיוחד – פגישה עיוורת…. הוא - רון, דיפלומט ישראלי – נספח התרבות של ישראל בפריס. היא – מאיה, מתרגמת סרטים תל-אביבית, העובדת על תרגום הסרט הרומנטי "נוטינג היל". יד הגורל מזמנת לשולחנו של רון, שהגיע לארץ לסיים את תהליך גירושיו, כרטיס ביקור נשכח, ועליו שמה של מאיה בן-דור, מתרגמת סרטים.

 

צעד קטן

מפיק: רפי בוקאי בימוי: שחר סגל תסריט: גיא מאירסון הכל קורה לסהר צור בבת אחת. במשחק כדורגל הוא חוטף טיל ישר לביצים, והחברים שלו צוחקים עליו שהזין שלו מחליף צבעים כמו רמזור. הרופא שבודק אותו מתחיל עם אמא שלו, בזמן שלאבא שלו מפסיקים את המימון לפרויקט חלל שהוא עובד עליו בתעשייה האווירית. הוא גם מאוהב בשכנה שלו אבל לא מסוגל לעשות צעד ראשון כדי להתקרב אליה.

 

תמונה קבוצתית עם אישה

מפיק: יצחק רובין בימוי ותסריט: יצחק רובין "תמונה קבוצתית עם אישה" הוא סרט בעל סגנון מפתיע, מקורי ורב סגנונות קולנועיים. אנשים אמיתיים פוגשים את גיבורי הסרט, שחקנים ודמויות אמיתיות בחילופי תפקידים והקהל פוגש את כולם. הסרט מביא את סיפורה האמיתי של אישה ישראלית שעזבה את הארץ לאחר שבנסיבות טראגיות מסרה את בתה היחידה, פרי אהבתה לבדואי מוסלמי, לאימוץ.

 

תני סימן חיים

מפיקים: ימין מסיקה, ירמי קדושי בימוי: ימין מסיקה תסריט: ירמי קדושי, ימין מסיקה תמיר הוא זמר מזרחי מצליח, נשוי ואב לילדה. באחד הלילות מתקשר אליו מוטי, בחור שיצא בעבר עם אחותו סיגל, שעד היום מוגדרת כנעדרת ומבקש מתמיר שיבוא כי יש לו משהו חשוב לספר לו על סיגל. כשתמיר מגיע למקום, הוא מגלה שמוטי נרצח, המשטרה מגיעה, הוא נעצר ומואשם ברצח. הוא משוחרר בערבות ויוצא לחקור בעצמו את היעלמותה של אחותו ואת מותו של מוטי, מזניח את הקרירה שלו ומתדרדר.