סרטים עלילתיים

בחודש התשיעי

מפיק: עלי נסאר בימוי ותסריט: עלי נסאר הסרט מדבר על אגדה עממית שפשטה בכפרים הערביים בימי הטורקים. האגדה מספרת על איש ושמו ‘נושא ישבנו בסל‘ שמתגנב לסמטאות הכפר בלילות, לבוש גלימה שחורה, וחוטף ילדים ומוכר אותם ליהודים.

 

בית"ר פרובנס

מפיקים: עינת ביקל, אורי סבג בימוי: אורי ענבר תסריט: יובל פרידמן לשלומי, צעיר לפני גיוס, כוכב קבוצת כדורגל ליגה ג‘ של עיירה נידחת בדרום הארץ, יש חלומות גדולים. הוא רוצה להתקבל למכבי תל אביב הגדולה, לעזוב את החור שנולד בו. להיות מישהו.

 

המנגליסטים

מפיקים: מיכה שגריר, ליאור פשר מפיקים שותפים: דודי זילבר, מיקי רבינוביץ, משה אדרי, לאון אדרי בימוי ותסריט: יוסי מדמוני, דוד אופק המנגליסטים הם בני משפחת עידה החוגגת במנגל המוני את יום העצמאות הארבעים למדינה. בעוד הבשר נצלה על האש, חוזר הסרט אחורה בזמן לסיפורם של כל אחד מבני המשפחה.

 

השיבה מהודו

מפיקים: מנחם גולן, ייבגני אפיניאבסקי מפיקים שותפים: משה אדרי, לאון אדרי בימוי: מנחם גולן תסריט: חנן פלד, מנחם גולן השיבה מהודו הוא סיפור אהבה מוזרה, אפשר לומר כמעט בלתי אפשרית של גבר צעיר לאישה מבוגרת. בן הוא רופא צעיר כבן 26 הנאבק על מקומו במחלקה הכירורגית בבית חולים בתל אביב. הוא נקרא ללוות זוג הורים- לאזר, מנהל בית חולים ואשתו, דורי, להודו- להחזיר משם את בתם שחלתה בצהבת קשה.

 

חוכמת הבייגלה

מפיקים: אילן הייטנר, שי ורקר בימוי ותסריט: אילן הייטנר גולן, תל אביבי כמעט בן שלושים, כבר היה צריך להיות מנכ"ל נשוי, עם מסיבות יום הולדת לחברים בהן מגישים פשטידות תרד ומבקשים את המתכון לפני שהולכים הביתה. במקום זה, הוא פוגש את אחותו של חברו הטוב ביותר – בחורה פרובוקטיבית וחסרת מעצורים.

 

חמש דקות בהליכה

מפיק: איתי לב בימוי ותסריט: איתי לב חמש דקות בהליכה ועשרים וארבע שעות מפרידות בין רב-פקד אמיר סמו, לבין הגאולה. אם הוא רק יצליח לסיים את היום הזה כשציקי, סוחר סמים, סרסור ויריב ראוי, יימצא מאחורי סורגים, אולי הכל יהיה בסדר. בבוקר הזה, כמה שעות לפני שהוא הופך לגיבור, מישהו מתחיל למשוך בחוטים וסמו הופך ברגע אחד לאיש הרע.

 

טאהרה

מפיק: יואב הלוי בימוי: דורון ערן תסריט: יואב הלוי, חניתה הלוי ליז, סופרת מצליחה, יוצאת בעקבות בתה רחל אשר ברחה ממנה אל חופי סיני. בהגיעה, ולאחר נסיון כושל להחזירה, מחליטה היא להישאר על החוף למרות התנגדות בתה. בהיותה על החוף, פוגשת היא במוסטפה, בעל מסעדה בדואי, הידוע על החוף אף כמספר סיפורים "הבאים מן המדבר".

 

כנפיים שבורות

מפיק: אסף אמיר בימוי ותסריט: ניר ברגמן שכונה חיפאית אפורה. דויד אולמן מת במסיבות טיפשיות ומותיר את דפנה אשתו וארבעת ילדיהם חשופים לקשיים כלכליים ושאלות קיומיות. מאז מותו, אמנם מתפקדת המשפחה על פני השטח, אך בפועל חייהם נעצרו.

 

קדמה

מפיק: עמוס גיתאי בימוי ותסריט: עמוס גיתאי הסרט מספר את סיפורם של יאנוש, אנקה ומנחם, ניצולי שואה שגורלם נקשר על סיפון ספינת המעפילים "קדמה" שהגיעה לחופי הארץ בשנת 1948. הבריטים מבקשים לגרש את הספינה ובעזרת יחידת הפלמ"ח הנאבקת בבריטים מצליחים הניצולים להגיע אל החוף.