סרטים עלילתיים

אוצרות הים האדום

מפיקים: יורם גלובוס, יובל אור בימוי: דן וולמן תסריט: דן וולמן, יובל אור ספור הרפתקאות מסעיר של אודי, נער אילתי, המגלה באחת מצלילותיו כד עתיק המכיל תכשיטים, שהיו שיכים, כפי הנראה, למלכת שבא.

 

אינג'יל

מפיק: דורון ערן בימוי: ארנון צדוק תסריט: פיני עדן ארבעה נערים מוצאים את עצמם חוסים במוסד לעבריינים צעירים, שמתפקד ככלא לכל דבר. בסרט נשזרים סיפוריהם של הנערים, המובילים שלושה מהם לסוף טראגי.

 

איש החשמל

מפיקים: עמרי מרון, רות לב ארי בימוי: אלי כהן תסריט: ירון זליג פנחס (פיוטר) רוטנברג היה איש יוצא דופן בגלריית הדמויות המאכלסות את פרק טרום המדינה. דמות מלאת סתירות, שחייו הדרמתיים מהווים בסיס לדרמה מרתקת. איש יצרי, אובססיבי, עם עבר אפל שיצר סביבו מיתוסים רבים, אך לא פחות איש חזון, אשר ידע לנווט את עסקיו ולגייס כספים ואף התרועע עם גדולי עולם.

 

אסקימו לימון החגיגה נמשכת

מפיק: יורם גלובוס בימוי: צבי שיסל תסריט: גל פרידמן, קובי מחט הסרט מתאר את התבגרותם המינית של שלושה נערים בני 16, מומו, בנצי ויודל‘ה בתקופת שנות השישים בהם האהבה הייתה אהבה והחיים היו חיים. הסרט הוא נוסטלגיה קומית סקסית המחזירה את הצופה אל הימים היפים יחד עם המוזיקה המקורית של כל להיטי התקופה.

 

ג'ירפות

מפיקים: איז‘ו שני, צחי גראד בימוי ותסריט: צחי גראד "ג‘ירפות" נפתח במרדף לילי המסתיים בנפילתה של בחורה ממבנה נטוש בפרדס. שנתיים וחצי לאחור, בערב שגרתי, בסביבות השעה תשע, משטה הגורל באפרת, דנה ואביגיל.

 

חתונה מאוחרת

מפיקים: מרק רוזנבאום, אדגר טנמבאום בימוי ותסריט: דובר קוסאשווילי עוד מעט זאזא בן 32, והמשפחה הגרוזינית שלו רוצה לראות אותו נשוי לפי המסורת. זה אומר כלה שלא חצתה את גיל 18, יפיפייה, מבית מכובד עם הורים עשירים, וכמובן שם טוב בקהילה. זאזא בעצמו "סחורה לוהטת" בשוק השידוכים של קהילת המהגרים מגרוזיה והוריו גוררים אותו כל לילה לבדוק כלות פוטנציאליות.

 

שישה מיליון רסיסים

מפיקים: יעקב קוצקי, חנן קוצקי בימוי: ציפי טרופה תסריט: ציפי טרופה (מבוסס ע"פ סיפור של יעקב קוצקי וענת לירי) עלילת הסרט מתרחשת בשנת 1969 - זהו סיפורה של מאיה, בת יחידה לזוג ניצולי מחנות ריכוז. מאיה עובדת בספריה וחייה מתנהלים בין ביתה למקום עבודתה וחברים. עקב הלחצים בעיקר של אימה, שמאורעות השואה נמצאים בכל רגע ובכל מקום, מאיה מתחילה לפתח התקפי חרדה המלווים בהזיות שקשורות לאירועים בשואה כגון: מחנות ריכוז וכו‘..

 

שניה אחת יותר מדי

מפיק: דרור ברוך בימוי ותסריט: דרור ברוך אמיר נער "בן טובים" כבן 16, תוקף את דורון, וחונק אותו כאחוז אמוק. דורון נופח את נשמתו במהלך החניקה. כשאמיר מתפקח ומבין את אשר קרה הוא נמלט מבוהל כל עוד נפשו בו.

 

MADE IN ISRAEL

מפיקה: ענת אסולין בימוי ותסריט: ארי פולמן אגון שולץ, הפושע הנאצי האחרון בעולם, מוסגר לישראל מסוריה במסגרת הסכמי השלום בין שתי המדינות. שולץ צפוי להישפט בירושלים על היותו אחראי לטרנספורטים של יהודים מכל רחבי אירופה.