סרטים עלילתיים

החברים של יאנה

מפיקים: אורי סבג, עינת ביקל, מרק רוזנבאום, משה לוינסון בימוי: אריק קפלון תסריט: אריק קפלון, סמיון וינוקור זהו סיפור על מהגרים מרוסיה אשר נחתו לעולם חדש, הישר ללב תל-אביב בתקופת מלחמת המפרץ. יאנה היא צעירה, יפה והרה. בעלה עזב אותה בדירה שאותה היא מחלקת עם אלי, צלם חתונות בן עשרים, שניחן ברעב מיני בלתי נדלה.

 

הגרעין הקשה

מפיק ובמאי: ענר פרמינגר תסריט: טלי זילברשטיין, ענר פרמינגר השנה היא 1993. לילה, 13 בספטמבר (הסכם ושינגטון, לחיצת היד רבין ערפת מתרחשת בלילה זה). על הר חזון שבגליל התחתון מפוזרים שרידיה של היאחזות נח"ל בה ישב גרעין בעל שאיפות חברתיות בתחילת שנות ה – 80. נועם, מנהיג הגרעין הכריזמטי, מזעיק את חבריו מאז בחזרה אל ההר, בדרכים מפתיעות ומניפולטיביות המגרות את סקרנותם.

 

זאיה

מפיקים: יונתן פז, חנה פז בימוי: יונתן פז תסריט: נסים זוהר, ציפי שחרור, יונתן פז מבוסס על סיפור אמיתי שהתרחש במרוקו בסוף שנות השלושים. גיבורת הסרט היא זאיה, נערה יהודיה יפהפייה החיה בכפר ברברי בהרי האטלס ונמשכת עוד מילדותה אל החופש, אל ההרים הגבוהים ואל הנהר, שם היא פוגשת ומתאהבת במנהיג לוחמי הטוראג האגדים – נג‘יב.

 

פרא

מפיקה: נילי דותן בימוי ותסריט: יורם גל פרא – פילוסוף חרמן בן 17 – עושה הכל לבד. הוא גדל עם סבתו במושבה, והרוס על רננית "הנסיכה". את האומץ להתחיל איתה הוא בטוח שיקבל רק אם יעזוב את הבית, ויוכיח לעולם ולעצמו שהוא גבר. פרא יוצא לזיין ת‘עולם. בצל הגיוס ההולך ומתקרב, פרא מנסה להספיק הכל ומהר.

 

צומת וולקן

מפיקים: ערן ריקליס, מוש דנון בימוי: ערן ריקליס תסריט: משה זונדר, עמית בן-דוד צומת וולקן בוחן את בועת התמימות של ישראל 1973 דרך סיפוריהם האישיים של גיבוריו כפי שהם באים לידי ביטוי בשבוע קריטי בחייהם – בועה שמתפוצצת עם פרוץ מלחמת יום הכיפורים בשישה לאוקטובר 1973. מיכה שלי ודני רפאלי הם מנהיגי להקת רוק בשם "צופן גנטי". שאיפתם, כמובן, לכבוש את העולם אבל בינתיים הם זוכים להכרה רק בנמל הבית שלהם – פאב ששמו "צומת וולקן".

 

צור הדסים

מפיק: דני בן מנחם בימוי: גדעון קולירין תסריט: ערן קולירין כאשר האחות מבשרת לה שהתוצאה חיובית, אתי חושבת שזה ממש בלתי אפשרי. אבל, אחרי שהאחות מתעקשת, לאתי נגמרות כל השאלות והיא מתחילה לחלום את העתיד. ממש באותו הזמן שאתי מסתובבת בקופת חולים ונכנסת לה להריון, מחליט החבר הפנתר שלה שקוראים לו שאול לקנות את המכונית. ולא תגידו סתם מכונית.

 

קדוש

מפיקים: עמוס גיתאי, מישל פרופר מפיקים שותפים: לורן טרושו, שוקי פרידמן, מיכאל תפוח בימוי: עמוס גיתאי תסריט: עמוס גיתאי, אליאט אבקסיס רבקה ומאיר הם זוג חרדי מאמין ממאה שערים. נשואים באהבה רבה כבר 10 שנים, אך אינם מצליחים להביא ילדים. מלכה, אחותה של רבקה, מאוהבת ביעקב שחזר בשאלה. רב הקהילה, אביו של מאיר, החליט את דברו: מאיר חייב לגרש את רבקה ומלכה חייבת להינשא ליוסף עוזרו האישי, איש מחמיר, תוקפן ואלים.

 

שחרר את הנסיכה

מפיקים: אייל שיראי, דוד מנדיל, חיים שריר בימוי ותסריט: אורון אדר "שחרר את הנסיכה" הוא שעשועון טלוויזיה עתיר רייטינג ופרסים. מעל תפאורת דמויות מרתף-עינויים משתלשל כלוב ובו כלואה הנסיכה, יפה וחסרת אונים, ממתינה למתחרה שיצליח לשחרר אותה. בין הבמה הזו לאגף המשרדים של האולפן משתרעת הממלכה של שכטר, מנחה התוכנית שמחזיק את הנערה אלינור בתפקיד הכפול של נסיכה ומאהבת. המשחק מקבל משמעות חדשה כשהוא יוצא במפתיע מהאולפן למציאות.

 

שקרים לבנים

מפיקים: יצחק רובין, אבישי כפיר בימוי ותסריט: יצחק רובין איש תאטרון בתחילת הדרך חוזר ארצה כמה שנים שבהן חי בפריס – לנוח מכשלון המחזה הראשון שכתב, גם לברוח מסיפור אהבה לא גמור. אשליית הבריחה מתפוגגת כאשר הוא מבשר לאימו, ניצולת-שואה, שלקתה במחלה ממארת. בתוך המשפחה מתפתחת דרמה מסועפת סביב "שקרים לבנים" של כולם.