סרטים עלילתיים

אהבה אסורה (הדיבוק משדה התפוחים הקדושים)

מפיק ובמאי: יוסי זומר תסריט: יוסי זומר, אייל שר גרסה עכשווית למחזה הקלאסי של אנסקי – "הדיבוק". העלילה מתרחשת על רקע הרובע החרדי, מאה שערים, בירושלים של ימינו. זהו סיפור אהבה טעון רגשית, נוגע ללב ומיסטי – הקורא תגר על גבולות המוות.

 

אין שמות של הדלתות

מפיק: אורי סבג בימוי ותסריט: נדב לויתן עלילת הסרט מתרחשת בקיבוץ בימים אלו, וסובבת במקביל סביב סיפוריהן האישיים של כמה מהדמויות בקיבוץ. יחסי רעות בין שני רווקים מגיעים לסיומם הטראגי עם הופעתה של אישה זרה, אב שכול נמשך אל חברתו של בנו המת, אב אחר מגלה בערוב ימיו את אהבתו לבנו המפגר, אם שכולה מתעקשת להנציח את זכרו של בנה שנפל במלחמה.

 

ביפ

מפיקים: לילי קסירר, עמית הכט בימוי: עמית הכט תסריט: עמית הכט, מנשה נוי אחרי שמונה שנים ביחד לולי ורני עומדים להתחתן ולעבור לדירה חדשה. שבוע לפני המעבר נוסעת לולי ללוויה בחיפה ואילו רני נשאר לבד בתל אביב. הוא פוגש את אירנה, בת תעשיינים יפה מדיסלדורף, כייסת מתוך שעמום. רני, המתלבט בעניין החתונה, נמשך אליה ולעיסוקה הבלתי צפוי.

 

ז'נטילה

מפיק: חיים שריר בימוי ותסריט: אגור שיף גדי הוא פושע קטן הנמצא בפיקוח קצין מבחן הדואג לו גם לעבודה: עליו לקשט בדגלים שלושים תחנות דלק בשלושת הימים שנותרו עד יום העצמאות. למסע המוביל מתל אביב צפונה, בטנדר העמוס דגלים, מצטרפים גם יצחקל‘ה, אחיו הצעיר של גדי, תיכוניסט מפוזר וביישן, וחיים שושנה – אסיר נמלט הקשור לעברו הקרימינאלי של גדי, שמופיע פתאום בערב היציאה למסע וכופה את נוכחותו על האחים.

 

מינוטאור

מפיקים: דודי זילבר, מיקי רבינוביץ‘, דן תורג‘מן בימוי: יונתן תמוז (מבוסס על ספרו של בנימין תמוז) תסריט: דן תורג‘מן אלכס, איש מוסד ישראלי, השוהה בניו יורק לצורך ביצוע משימה סודית, שעיקרה חיסול, נתקל בתיאה, האישה שעליה חלם, ואשר קיומה לא היה מוטל בספק לגביו. יחד עם זאת סביבתו האלימה והמסוכנת אינה מאפשרת לו להכניס אותה למעגל חייו או להיכנס למעגל חייה. נפשו של אלכס חצויה בין עיסוקיו לבין כמיהתו לקשר עמוק, אמיתי ורומנטי, והיא משולה לאותה דמות יוונית מיתולוגית המשלבת אדם וחיה – המינוטאור.

 

מר באום

מפיקים: יורם כסלו, חיים מקלברג בימוי ותסריט: אסי דיין קומדיה "שחורה" המתארת את 92 הדקות האחרונות (שהן גם אורכו של הסרט) בחייו של מיקי באום, יבואן משקפי שמש. בתחילת הסרט מתבשר באום ע"י רופאו כי נותרו לו עוד 92 דקות לחיות.

 

נקמה יהודית

מפיקים: מרק רוזנבאום, ריקי שלח, צבי שפירא, גדי קסטל בימוי: אלכסנדר שבתייב תסריט: סמיון וינוקור, אלכסנדר שבתייב נתן אליגוייב, גבר בגיל העמידה, עולה ותיק מחצי האי קרים, חי בישראל עם שני בניו ואשתו מזה שלושים שנה. במשך כל השנים חשד נתן שאשתו בגדה בו לפני זמן רב. הוא מביים התקף לב ואשתו החושבת שהוא עומד למות מתוודה שאכן שכבה עם חברו הטוב, יצחק שורייב, לפני שנים רבות במולדת הישנה. נתן קופץ ממיטת חוליו ומחליט לנסוע לקרים לנקום ולהשיב את כבודו.

 

GAME OVER (סוף המשחק)

מפיקים: אייל שיראי, דוד מנדיל, מיכאל תפוח בימוי: יוני דרמון תסריט: טל פארן ארבעה נערים מדימונה מגיעים לדיסקוטק תל אביבי. אחד מהם מסתבך בקטטה עם צעיר מקומי ודוקר אותו בשוגג למוות. החבורה נמלטת לצפון כאשר מצטרפת אליהם חברתו של הנרצח, שאינה יודעת את זהות הרוצח. בעקבותיהם דולקים השוטרים וביניהם אביעד, שוטר ותיק על סף פרישה, הנקלע בעל כורחו למרדף ומנסה להצילם מידי עצמם.

 

עפולה אקספרס

מפיק: אסף אמיר בימוי: ג‘ולי שלז תסריט: עמית ליאור קומדיה אנושית על אהבה, קסמים ואנשים קטנים, שמנסים להגשים חלומות גדולים בעיר הגדולה. דוד, חשמלאי רכב מעפולה, מחליט יום אחד לעזוב הכול ולעקור לתל אביב כדי להגשים את חלום ילדותו - להיות קוסם. הוא לוקח את מעט חסכונותיו, מעט רכושו והרבה אישה בדמותה של חברתו בתיה. ישנה רק בעיה קטנה שהזוג לא לקח בחשבון: דוד לא קוסם, לא היה קוסם וכנראה גם לא יהיה קוסם.

 

צדק מוחלט

מפיק: דורון ערן בימוי: ארנון צדוק תסריט: יואב הלוי גופת גבר, שפניו מושחתות, נמצאת קבורה בחולות. גידי וקסמן, חוקר מקרי רצח ותיק, שזה שנתיים לא פענח אף מקרה, מבקש לחקור את הפרשה. בעודו מנסה לזהות את הקורבן, ולחבר לו "פנים", חודרת רינת הררי, עורכת דין תימנייה, לחייו וטוענת כי הוא אחיה האבוד, שנחטף ואומץ בשנות ה- 50.

 

קיצור תולדות האוהבים

מפיק: יצחק צפל ישורון בימוי ותסריט: יצחק צפל ישורון מערכת יחסים סבוכה וטעונת רגשות עזים ותסכולים. שאול ורמי, 40, הם חברים בנפש. שניהם נשואים, לא מאושרים בנישואיהם, סוחבים איתם מטען של זיכרונות ותסכול. רמי מנהל רומן מהצד עם עולה מרוסיה. שאול, שתופס את בת זוגו בזרועותיו של גבר מזדמן, מוצא ניחומים אצל אשת חברו הטוב.

 

קשר דם

מפיקה: דורית ייושע בימוי: יקי יושע תסריט: יקי יושע, צרויה להב דרמה מלאת יצרים המתארת משולש רומנטי אובססיבי בין גבר לשתי אחיות חורגות. יענקל‘ה ורחלי היו צעירים ונשואים, עד שלאה, אחותה המאומצת של רחלי, הגיע לעזור לה בתקופת הריונה. רומן אסור בין יענקל‘ה ולאה מוביל לפרץ אלימות בעקבותיו יענקל‘ה נותר עם זרוע משותקת ורחלי מאבדת את תינוקה ואת שפיות דעתה.

 

שבזי

מפיקה: דורית יושע בימוי: יקי יושע תסריט: יקי יושע, צרויה להב דני, נהג מונית ירושלמי במשמרת לילה קבועה, פוגש את גידי, פיקודו מה"יחידה" וחברו הטוב, אחרי יותר מ- 10 שנים בהן לא התראו. במהלך השנים עברו השניים תהפוכות גדולות בחייהם – גידי שוטט בעולם ונפל לסמים. עכשיו הוא מוכרח לספר לדני משהו חשוב, אבל כאשר הוא מנסה לעשות זאת, הוא נרצח.

 

שביל החלב

מפיק: עלי נסאר בימוי ותסריט: עלי נסאר 1964 – כפר קטן בגליל, הנתון תחת משטר צבאי. רבים מתושבי הכפר נרצחו או גורשו לארצות ערב ב- 1948. מברוכ שאיבד את הוריו סמוך לגבול לבנון, מצא מחסה בכפר. הוא חי על נדבות ומחפש חום וקירבה. בסתר הוא מאוהב בג‘מילה, צעירה שגם היא עברה חוויה קשה בעבר, אך מנוע מלממש את אהבתו אליה.