סרטים עלילתיים

אושר ללא גבול

מפיק: חיים שריר בימוי ותסריט: יגאל בורשטיין סיפורם של ברוך שפינוזה ושל שכניו לבית דירות בחולון. כולם ביחד וכל אחד לחוד מחפשים אחר אושרו הנצחי של האדם. הם ימצאו אותו בסוף. זוהי פנטזיה קולנועית מצחיקה ועצובה כאחד, המשתעשעת באירועים מחייו של הוגה הדעות היהודי-הולנדי. הם מועתקים מפרברי אמסטרדם והאג של המאה ה-17 לחולון בימינו.

 

האיטלקים באים

מפיק: חיים שריר בימוי ותסריט: איל חלפון אלופת איטליה בכדור מים מגיעה לקיבוץ קטן כדי לקיים מחנה אימון לפני גמר גביע אירופה. זהו גם המועד שלפני המשחק הקובע אם נבחרת הקיבוץ תישאר בליגה העליונה. עמוס, מאמן הקיבוצניקים, הוא גבר כריזמטי ומרשים שהגיע לתחילת המדרון של חייו.

 

זולגות הדמעות מעצמן

מפיקים: עינת דבש, עידן רגב בימוי ותסריט: איתן גרין ליעקב צ‘רניאק ולבנו יצחק חברה קטנה לאירועים ושמחות. הם נוסעים לחתונות, לטקסי בר מצווה ולימי הולדת, ומביאים איתם את ציוד הסאונד וזמרת השרה משירי ארץ ישראל. חלומם של יעקב האב ויצחק הבן הוא להרחיב את החברה כדי שיוכלו לספק ללקוחותיהם גם שירותי קייטרינג.

 

כלבים לא נובחים בירוק

מפיקים ובמאים: ארנה רביב, יוחנן רביב תסריט: עמוס עבר-הדני, נעם ברקוביץ, ארנה רביב, יוחנן רביב קומדיה של תהפוכות על יחסים בין בעל לאישה, בין שוטר לסרסור וזונה, בין שני גנבים, שני חברים, חוזר בתשובה ונהג מונית. הכול קורה בלילה אחד בפרברי העיר סביב פריצה לביתם של נעמי וציקי בסימן שאלה, אחרי שכל אחד מהם מוצא – או חושב שמצא – את הפנטזיה שלו.

 

לנגד עיניים מערביות

מפיקים: דובי ברוך, יוסף פיצ‘חדזה בימוי ותסריט: יוסף פיצ‘חדזה סרט מסע טרגי-קומי המספר את סיפורו של גרי ראזומוב, ארכיטקט צעיר החי בברלין בניתוק מוחלט מעברו עד אשר הודעה פתאומית על מות אביו מחזירה אותו לארץ. בהגיעו הוא מגלה כי רומה. אביו, מדען לשעבר שהיה כלוא עשרים שנה בעוון ריגול לטובת רוסיה הקומוניסטית לא מת, אלא ברח מהכלא.

 

מי האבא

מפיק ובמאי: אלי קנר תסריט: חיים אידיסיס, גנה סלוצקי דני לב, פקיד בכיר במשרד ממשלתי, מחפש אחר שקט ושלווה בחייו. זה עתה רכש דירה חדשה והוא מנסה לתמרן בין המשכנתא, מקום העבודה וחיי המשפחה עם שני ילדים שיש להם דעה בכל עניין. אל תוך מהומת חייו של דני פורצת יפהפייה זרה, עולה חדשה מרוסיה, עם בטן ענקית ומים שכבר ירדו, המתיישבת במכוניתו ופוקדת עליו להביאה במהירות לבי"ח.

 

מרקו פולו - הפרק האחרון

מפיקים: רפי בוקאי, ליגד רוטלוי בימוי ותסריט: רפי בוקאי בשנת 1298 פורצת מלחמה בין שתי ערי המדינה האיטלקיות ונציה וגנואה. מרקו פולו נופל בשבי חיילי גנואה, ובכלא הוא מכתיב את זיכרונותיו לשותפו לתא הכלא. הוא מספר לו על עשרים השנה אותן בילה בסין כשגריר נודד של הקיסר המונגולי קובלאי חאן, על מסעו הארוך בחזרה מסין לאיטליה, ועל סיפור אהבתו ההרסנית לתמרה.

 

נשים

מפיקים: מיכאל שרפשטיין, עמיתן מנלזון בימוי ותסריט: משה מזרחי הרובע היהודי בירושלים העתיקה, סוף המאה ה- 19. רבקה נשואה לבחיר ליבה, יעקב אלחנן, ממקובלי "בית אל". אהבתם גדולה ועמוקה אבל צל מעיב עליה, אין להם ילדים. אחרי 15 שנים של סבל ועינויי נפש, פונה רבקה לקרובת משפחתה, האלמנה וידה די פיסו, ומבקשת ממנה להשיא את ביתה בת ה- 18, סולטנה, לבעלה.

 

ציפורים בניוטרל

מפיקים: אייל שיראי, גלית אשכול, ג‘ון פרוזנסקי בימוי ותסריט: אייל שיראי, גלית אשכול זהו סיפורו של אריק – זמר שוליים שלא מצליח להביא קהל, של חברתו היפהפייה שעוזבת אותו, של דנה שרוצה להיות ציירת וניסו שמציע לה הצעות מגונות. לכולם שאיפה קטנות שלא מצליחות להתממש. אריק ודנה מחליטים לעזוב לניו-יורק. הם אמנם מקווים שבעיותיהם תיפתרנה, אך מוצאים את עצמם נאבקים בשגרת היום יום המעיקה.

 

צעירים לנצח

מפיקים: ארנון צדוק, דורון ערן בימוי: מיקי בהגן תסריט: מיקי בהגן, ארנון צדוק, מתי רביבי הרעב הבלתי פוסק של חמישה צעירים למה שמעבר. חברות המתמשכת מתקופה שלפני הגיוס נקטעת באופן אכזרי ע"י תאונת דרכים בכביש הערבה, בה נהרגים ארבעה מבני החבורה, בחזורם ממסיבת השחרור.

 

קלרה הקדושה

מפיקים: אורי סבג, מרק רוזנבאום בימוי ותסריט: אורי סיוון, ארי פולמן קלרה היא נערה צעירה, עולה חדשה מרוסיה הלבנה שחיה בעיירה קטנה, אי שם בארץ. יום אחד ובלי סיבה נראית לעין "באים" לה "רעיונות" חדשים באשר לעתיד. למשל ניבוי תוכנו של שאלון המבחן במתמטיקה. ה"רעיון" המקורי הזה מזכה אותה בציון 100.