סרטים עלילתיים

ב-72 לא היתה מלחמה

מפיקה: יינית קריינר בימוי ותסריט: דוד קריינר יוני בן ה- 14 מגיע לנקודת מפנה גורלית בחייו. כישלונותיו בלימודים גורמים לסילוקו מביה"ס. אביו, איש שתלטן ואלים מחליט לחנך את בנו ע"פ דרכו וקובע כי מעתה עליו לצאת לעבוד. אימו אינה משלימה עם רוע הגזרה ויוצאת למסע חיפושים אחר בי"ס חדש.

 

הכוכב הכחול

מפיקים: גור בנטביץ, זהר דינר, אלון אבוטבול בימוי: גור בנטביץ תסריט: גור בנטביץ, זהר דינר, אורלי ליברמן זה סיפור כמעט אמיתי על בן אדם כמעט נורמאלי שכמעט והגיע לכוכב הכחול. ים של צחוקים בכוכב הכחול, ים של כוסיות למי שיכול ולמי שלא – בירה ואקמול.

 

זכרון דברים

מפיקים: שוקי פרידמן, עמוס גיתאי בימוי: עמוס גיתאי תסריט: עמוס גיתאי, גלעד עברון "זיכרון דברים" של יעקב שבתאי פורסם ב- 1977 והפך לאחת היצירות המופתיות ביותר של הספרות העברית החדשה. עלילת הסרט נפרשת לאורך תשעה חודשים ומלווה את מסלול חייהם של שלושה גברים בשנות ה- 30 וה- 40, נחווים עקרות נפשית ומנסים להבקיע את עצמם מול הסתמיות המייאשת של הווייתם.

 

חולה אהבה בשיכון ג'

מפיקים: ענת אסולין, שבי גביזון בימוי ותסריט: שבי גביזון בשכונה נידחת גר לו ויקטור עם אמו, ומנהל מתוך ביתו תחנת כבלים פיראטית. כל תושבי השכונה מכירים אותו, הוא מעין שוטה כפר מלנכולי, הבודה מדמיונו סיפורים על הרפתקאות מיניות סוערות. הכול משתנה כאשר הוא רואה בלונדינית מקסימה וזרה מסתובבת בשכונה.

 

לילה לבן

מפיק ובמאי: ארנון צדוק תסריט: יואב הלוי, ארנון צדוק צ‘רלי ושלמה נפגשים בין כתלי בית הסוהר. צ‘רלי הוא עבריין ונרקומן, גבר מחוספס שאינו בוטח באף אחד. שלמה הוא בחור טוב, "מלח הארץ" זר לעולם הפשע והסמים. הסרט עוקב אחר תהליך ההתקרבות בין השניים, עד ליצירת חברות עמוקה המגשרת על כל הפערים...

 

לילסדה

מפיקים: מיכאל שרפשטיין, עמיתן מנלזון בימוי ותסריט: שמי זרחין זהו סיפורה של יונה, הבטוחה שמיכאל בעלה, בוגד בה. זהו סיפורו של מיכאל שמכין ליונה את הפתעת חייה, אך אינו מודע לחששות שהכנותיו מעוררות.זהו סיפורו של נתנאל שעושה הכול כדי לנקום בגילה, על שהתגרשה ממנו, ושל דליה המואשמת בגניבות אוכל מסתוריות, ושל דמויות נוספות, כולן בנות אותה משפחה, המתכנסים לחגוג יחדיו את ליל הסדר המסורתי...

 

עץ הדומים תפוס

מפיקים: איתן אבן, גילה אלמגור בימוי: אלי כהן תסריט: גילה אלמגור, אייל שר זהו סיפור התבגרות מיוחד במינו המבוסס על ספרה האוטוביוגרפי של גילה אלמגור. זהו סיפור המשך לקיץ של אביה המתרחש בכפר הנוער אודים, בישראל של 1953. ילדי הכפר הינם ברובם הגדול ניצולי שואה, ומספר צברים בעלי רקע קשה. במשך היום הכפר שוקק חיים ושמחת נעורים, אך כשיורד הלילה עולים מן העבר הזיכרונות הכואבים, שהופכים לסיוטים.

 

שחקנים

מפיקים: ריקי שלח, דוד טור בימוי: רוני ניניו תסריט: הלל מיטלפונקט סיפורם של בוגרי בית ספר למשחק. קבוצה צעירה, אופטימית ונמרצת, עומדת בפתחו של חלום גדול – להיות שחקני תיאטרון. שנים של עבודה מפרכת עומדות עתה בפני מימוש. אבל כאן פוגשים בוגרי המחזור, כל אחד בדרכו, את ההבדל המהותי בין חלום לבין המציאות הטופחת על פניהם. עולם התיאטרון מתגלה כשוחק, אכזרי ובעיקר נטול זוהר.