סרטים עלילתיים

אחרי החגים

מפיקים: איתן אבן, אפי אטד בימוי ותסריט: אמנון רובינשטיין משפחת מהגרים יהודים: אם, אב ושתי בנות מגיעה לארץ ישראל מפולין עם אידיאולוגיה של "בניית הארץ" ע"י עבודה עברית. האב, חיים, קנה אדמה ופרדס תפוזים בניסיון לזכות בהרגשת כוח ושליטה. אנרגיה מבוזבזת בהסתרת רגשות, התחושה של "אאוט-סיידר" נצחי והניסיון שלהם להכחיש זאת החמירו את היחסים שלהם בתוך המשפחה ומחוצה לה.

 

איה (אוטוביוגרפיה דמיונית)

מפיק: מרק רוזנבאום בימוי ותסריט: מיכל בת-אדם איה, במאית נשואה ואימא מנוסה, נמצאת במהלך צילומי סרט על חייה המתאר מאבק הישרדות פמיניסטי אקזיסטנציאלי. היא רוצה להטביע את חותמה, להרשים ולפרוץ, בעיקר כדי לרצות את אביה אבל גם את עצמה. אוטוביוגרפיה קולנועית מאת במאית אשר יצירה יוקדת היא נר לרגליה.

 

ארץ חדשה

מפיק: חיים שריר בימוי: אורנה בן-דור תסריט: קובי ניב אנה בת ה- 8 ויאן,אחיה בן ה- 14 עלו לארץ ומתגוררים במחנה פליטים יחד עם ניצולי שואה, שזה מקרוב באו. אביהם ניספה בשואה וגורל אימם לא ידוע. אנה מתקשה להתאקלם ובונה לעצמה עולם דמיוני ומנוגד לזה הסובב אותה.

 

בשם האהבה

מפיקה ובמאית: עידית שחורי תסריט: עידית שחורי, ציפורה דולן "כולם אוהבים את כולם" מכריז דוד רובין בסרט, וכולם גם, ובעיקר, בוגדים בכולם. זהו סיפורם של חמישה אנשים: בת אחת, אם אחת, שני מאהבים ואישה נבגדת, אשר כל אחד מהם שואף לממש את האהבה הגדולה של חייו, ונאלץ לבגוד ולפגוע ביקרים לו ביותר. זהו סיפורם של חמישה אנשים, אשר ב"שם האהבה" נידונים להיפרד ממערכת השקרים והקשרים הרקומה להפליא ביניהם והנושאת את חייהם כפיגום.

 

הגמל המעופף

מפיק: מרק רוזנבאום בימוי ותסריט: רמי נעמן קומדיה עירונית על שלישיה זרה למדי: פרופסור יהודי,פועל זבל ערבי ומיסיונרית איטלקייה,העוברים יחד הרפתקאות משעשעות בתל אביב.כאשר "הגמל המעופף" הינו סימלה הישן של ת"א המתחדשת.

 

המרחק

מפיק: דן וולמן בימוי ותסריט: דן וולמן זהו סיפור של ביקור מולדת. עודד, אדריכל ישראלי, החי בארה"ב עם אשתו האמריקאית ובתם הקטנה, מגיע לארץ בשל בריאותו המידרדרת של אויב והצעת עבודה שקיבל מחברה ישראלית. הביקור נמשך שבוע, ובו נבחנים יחסיו עם הוריו, משפחתו וחבריו.

 

מקס ומוריס

מפיקים: רוני אקרמן, מרק רוזנבאום בימוי: יעקב גולדווסר תסריט: חיים מרין מקס ומוריס, שני פושעים קטנים,לא יוצלחים הזקוקים לכסף,במרוץ מול שני פושעים אחרים בניסיון לפרוץ לכספת של גנגסטר מקומי.

 

צלקת

מפיקים: מיקי רבינוביץ‘, הוגט אלחדד, דודי זילבר בימוי: חיים בוזגלו תסריט: חיים בוזגלו, רונית אלקבץ סיפור אהבה אובססיבי על זוג הנפגש בנסיבות חשוכות ,ניפרד, ומחפש אחד אחר השני נואשות. הם מגיעים אל סף שיגעון ,עד הסוף המפתיע.

 

קפה עם לימון

מפיקים: צבי שפירא, גדי קסטל בימוי: לאוניד גורביץ‘ תסריט: לאוניד גורביץ‘, סמיון וינוקור ולרי,שחקן נערץ במוסקבה ,עולה לארץ עם משפחתו בתקווה להמשיך ולהצליח כשחקן גם כאן. הוא לא מצליח לגשר על פערים התרבותיים ומוצא את עצמו מנותק מהמציאות בארץ ורחוק מהמציאות המוסקוואית.

 

שירת הסירנה

מפיק: יונתן ארוך בימוי: איתן פוקס תסריט: עירית לינור ינואר 1991. בעוד מרבית האוכלוסייה כוססת ציפורניים לקראת מלחמת המפרץ, עוברים על טלילה כץ, 32, יפה וחריפת שון, ימים יפים דווקא. היא פגשה את נוח, מהנדס מרובע, שונה מאוד מהגברים המהודרים בחליפות איטלקיות ותספורות אופנתיות, המקיפים את טלילה בעבודתה במשרד הפרסום.

 

שחור

מפיק: יורם כסלו בימוי: שמואל הספרי תסריט: חנה אזולאי-הספרי הקיץ האחרון של רחל בת ה- 13 בבית הוריה. קיץ מלא מסתורין, מאגיה וכשפים, שהם הפיתרון לבעיות היום יום במשפחתה המרוקאית המסורתית.

 

שמיכה חשמלית ושמה משה

מפיק: יורם כסלו בימוי ותסריט: אסי דיין שחזור אירועי היום שעבר על 3 נרקומנים, עד שנכנסו לשתות בפאב של דליה. הצגת עליבותם של החיים בשוליים.