סרטים עלילתיים קצרים - עד 40 דק'

אדם

שלושה שוטרים זוטרים מקבלים משימה - להסיע פלסטיני, שוהה בלתי חוקי, מבית החולים בו הוא מאושפז אל ביתו ברשות הפלסטינית. מה שנשמע פשוט לכאורה מסתבך, כשאדם מגלה להפתעתו שהשב"ח פצוע קשה ושאיש אינו יודע את זהותו ואיש אינו לוקח אחריות. הם מנסים למצוא פתרונות, אך אוזלת היד והאדישות של מפקדיהם גורמים לתסכולם שהולך וגובר ומביא לתוצאה טראגית (מבוסס על סיפור אמיתי).

 

אנה

ביום קיץ חם אנה יוצאת למסע קטן בעיירה המדברית והנטושה בה היא חיה. היא מנסה למצוא גבר שיכול להעניק לה מגע מנחם ומרגיע, גם אם לרגע אחד קצר.

 

אשת השגריר

ירוסלם, אישה משכילה ויפה בת 30, שהייתה אשת שגריר אריתריאה בפריז, מגיעה לישראל כפליטה לאחר שבעלה נרצח בידי לאומנים קנאים. ירוסלם, שחיה חיים נעימים ובורגנים, נאלצת עכשיו להתגורר בשכונה מוזנחת בדרום תל אביב. היא לא מתכננת להישאר שם זמן רב, ובטוחה שקשריה עם השגריר האריתראי בישראל ואשתו יחלצו אותה כך שתוכל לחזור ולחיות את חייה הנוחים. בינתיים היא מתהלכת כמלכה בין הפליטים עם תיק לואי ויטון וממתינה להצעת עבודה שתהלום את מעמדה והשכלתה. המציאות בישראל תלמד אותה כמה דברים על עצמה ועל טבע האדם.

 

בייביסיטר

אילת, בת 17, מגיעה לבייביסיטר שגרתי, בשיכון מרובה כניסות. אבל הערב הופך ללילה אין סופי, שבו הגבולות בין ילדות, התבגרות ואימהות נפרצים.

 

בלקאאוט

בבוקר שלאחר מסיבה פרועה בביתה, ספיר קמה ללא כל זיכרון מליל אמש. מתוך רצון עז לברוח מהשעמום של החופש, מהבית המבולגן, ומהחברים הרכלנים ספיר וחבר שלה ליאב מתכננים נסיעה לסיני, אך כמה תחנות בדרך יזכירו לה את כל הדברים שהיא הייתה מעדיפה לשכוח.

 

גבולות

מאיה, שחקנית צעירה ושאפתנית, מתמודדת עם צילומי סצינה אינטימית. הקו הדק שבין משחק למציאות מטשטש וגבולותייה האישיים של מאיה עומדים למבחן.

 

הבת של הכלה

תרצה חיה בשגרה אפלולית ומנותקת שמשתבשת כאשר היא נאלצת לעבור מסע של התכסות, ביום חתונתה של אמה. דיילת יופי שהיא פוגשת בדרך עוזרת לה להתכונן לתפקידה בדיוקן המשפחתי, וגם מעניקה לה מקום לחזור בו אל עצמה.

 

הוצאתו לאור של המשורר המת

משורר צעיר מגיע נרגש להוצאה לאור עם ספר שיריו. לתדהמתו מגלה שאין בכוונת המו"ל להוציאו לאור בלי "רעש". מוצעות לו מגוון שיטות לפרסום מהיר - אם יספר שהוא חולה במחלה סופנית, אם ישב בכלא, או אם פשוט ישים קץ לחייו...

 

ולתפארת מדינת ישראל

אבי כהן מתבשר על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי נמצא שהוא תואם בדיוק מופלא ל"ממוצע" בחברה הישראלית בכל תחומי החיים. התקשורת מחבקת אותו והוא הופך בין לילה לסמל לאומי וסלבריטאי מהשורה הראשונה.

 

חם

בעיירה קטנה שבלב המדבר, בשעת אחר צהריים מנומנמת וקרה, מתאספים כמה צעירים בקיוסק של משה, אחד מותיקי העיירה. אסי מגיע עם שמועה בפיו כי דודה של אלי, המנהיג שביניהם, נאנסה וכי האנס הוא חברו הטוב של משה – מרואן, בדואי שחי בעיירה . בשעות שלאחר מכן מנסה החבורה למצוא את מרואן. משה בטוח בחפותו, אסי בטוח באשמתו, אלי עסוק בחקירה ורק הנער מביט בהכל מן הצד. הם מגיעים למרואן לאחר השקיעה, אך תשובותיו רק מגבירות את הספק עד שהעניינים יוצאים משליטה.

 

כלבי ציד

16 שנים שאיריס קדוש שומרת על מוצגים במוזיאון במסירות רבה ובדממה מופתית. עם הגעתה לעוד יום עבודה שגרתי היא מתבשרת כי מנהלת התפעול של המוזיאון עזבה והיא הולכת למלא את מקומה. הבשורה המשמחת מלווה במעורבותה של איריס בתאונה שגורמת לסגירתו של המוזיאון ולפתיחת חקירה בנושא.

 

לבד

רונה בת השנתיים עדה לתהליך הגירושין שעוברים הוריה. בעוד היא עצמה נמצאת על קו התפר הדק שבין תינוקת לילדה, היא חווה את המשבר דרך האינטראקציות המשפחתיות, המילים, הצלילים ותנועות הגוף. זהו סיפור על התפרקות המשפחה מנקודת מבטה של פעוטה.

 

מושקי

מושקי ושרי הן דתיות, עולות חדשות, שותפות, וחברות הכי טובות. כשמושקי נתקלת בבעיה רפואית, מפתיעה ומגרדת בנרתיק שלה, היא נאלצת להתוודות בפני שרי על החיים הכפולים שלה, ולהעמיד את החברות שלהן במבחן.

 

מיומנו של צלם חתונות

י. צלם חתונות מתחתן עם כלה אחת, הורג את השנייה וחוזר הביתה.

 

עיקרון החסד

ריטה אחות במקצועה מגיעה לביקורי בית מטעם הביטוח הלאומי, לאמוד את דרגת הנזקקות של מטופליה. אל ריטה מתלווה מלי, מתלמדת צעירה והיא נחושה להעביר לה בחומרה את נהלי הבדיקה. ביקור אחרון לאותו היום, מאלץ את ריטה להתבונן פנימה, לבחון מחדש את הנוקשות שלה ופותח בה לרגע מקום לחסד וחמלה.

 

עם הפנים לקיר

סורני בת ה-14 מתעוררת ליומה הראשון, במרכז קליטה בישראל. היא מסתגרת ואוטמת את אוזניה אל העולם החדש אליו הגיעה ומדמיינת כי היא עודנה עם אהובה אלי באתיופיה. ניסיונותיהם של בני משפחתה להוציאה מהמיטה עולים בתוהו. לאט לאט אמה, שבתחילה לא מצליחה לראות את סבל בתה, מצליחה להושיט לה יד ולעזור לה בתהליך הפרידה מן העולם אותו הותירו מאחור.

 

שן כריש

אורה (57) מגיעה אל סדנת מודעות רוחנית בלב המדבר, בנסיון להתקרב אל בתה טלי (35), לאחר שנים ארוכות של נתק ביניהן. ככל שמתקדמת הסדנה, צף ועולה המטען שמעיב על היחסים של השתיים, והן נאלצות להתמודד עם השלכותיו בפעם הראשונה.