מסלול עלילתי אורך מלא

אווה

יואל נשוי לאווה. יש להם בת אחת ובית יפה ושליו, מול שדה זהוב. יואל הוא צבר חזק ושקט. כשהכירו, אווה הייתה פליטה צעירה, תלושה ופגיעה. יואל התאהב באווה ופרש עליה חסותו. בעיניו תמיד תהיה מסתורית ובלתי מושגת. יואל לא מבין ולא מעז לשאול איך שרדה את השואה. אהבה גדולה, אך גם סוד גדול. כשחלתה אווה, מחליט יואל לפרוש מעסקיו ולהקדיש זמן לטיפול בה. תוך כדי סידור מחסן ביתם מוצא יואל מסמך המעיד שבבעלותו דירה שעל קיומה לא ידע. מודע לפרטיותה של אווה מחליט יואל לבדוק את הנושא בדיסקרטיות. בדיקתו תשנה את חייהם לתמיד.

 

אויר קדוש

אדם, בחור משכיל ופנטזיונר מנצרת עיר הבשורה, חולם להיות איש עסקים מצליח. בעודו מובטל הוא פוגש את רוברטו, כומר איטלקי אשר מדריך צליינים בעיר. רעיון לסטארט אפ גאוני צץ במוחו, מכירת אוויר קדוש בבקבוקים. כשכבר הוא עומד להתעשר, משהו בלתי צפוי קורה.

 

אזימוט

מלחמת ששת הימים, 11.ליוני, יום אחרון למלחמה. 2 חיילים, ישראלי ומצרי, נקלעים למוצב או"ם נטוש ומבינים שאחד מהם בלבד יצא משם חי. לאחר קרב דמים כאשר זיכרונות מהבית ומהמשפחה עולים מוצאים פתרון...

 

אינרציה

בוקר אחד מירה סגל (40), עקרת בית חשוכת ילדים משכונת נווה-שאנן שבחיפה, מתעוררת מחלום בלהות ומגלה שבעלה יצא מוקדם מהרגיל לעבודה. ככל שמתקדם היום מתגנב בה החשד שמשהו אירע לבעלה. נדמה שבלעה אותו האדמה. מודאגת, היא פונה למשטרה ומדווחת עליו כנעדר. בתחנה מעודדים אותה לחזור הביתה ולהמתין. הימים הופכים לשבועות וחודשים, ואת הואקום אותו הותיר בעלה ממלאים אירועים מטלטלים ומפגשים שדוחפים את מירה להתמודד עם העולם הפחות צפוי שמחוץ לחיי הנישואין.

 

אל תשכחי אותי

זה היום הכי טוב של ניל כי חבר הציע לו להצטרף ללהקת הגאראז׳ המצליחה שלו. זה היום הכי גרוע של תום כי היא מאושפזת במחלקה להפרעות אכילה וחזר לה המחזור וזה אומר שהיא השמינה. מפגש מקרי ביניהם מוביל את ניל לעזור לתום לברוח מבית החולים וביחד הם נמלטים ממוסדות, משפחות וציפיות חברתיות. "אל תשכחי אותי" היא קומדיה שחורה על כך שבסופו של דבר, צריך להיות לא נורמלי כדי להתאהב.

 

בין העולמות

שתי נשים המגיעות מעולמות שונים נפגשות בבית חולים רגע אחרי פיגוע בירושלים. כשהן מתקרבות, האחת עושה הכל כדי להסתיר את זהותה. היא יודעת שעולמן הולך להשתנות. “בין העולמות” סרטה הארוך הראשון של מיה חטאב עוסק בנושאים של אמונה, אמת וקבלה.

 

בית בגליל

הזוגיות של גילי ויערה נקלעת למשבר על רקע החלטתם לעזוב את העיר ולבנות בית ביישוב קהילתי בגליל. בעוד בית חלומותיהם נבנה ומתגשם במציאות, כך הרעיון של ביתם המשותף של גילי ויערה הולך ומתערער, והיסודות של הזוגיות שלהם הולכים ונסדקים.

 

געגוע

אריאל בלוך הוא תעשיין אמיד בשנות החמישים לחייו, רווק וללא ילדים. כשחברתו מימי האוניברסיטה מבקשת לפגוש אותו במפתיע, הוא לא שש לקראת הפגישה אך מגיע. מי שהייתה אהובתו לפני עשרים שנה בדיוק, מספרת לו שני דברים מפתיעים - האחד, שכאשר נפרדו היא הייתה בהריון, ונולד להם ילד משותף עליו לא סיפרה לאריאל מעולם, ילד מקסים ומיוחד, קצת דומה לו. הדבר השני שתספר לו, ישנה את חייו לנצח. קומדיה עצובה, על האבסורד והנואשות שבהורות, על פספוס ועל הזדמנות שנייה.

 

דרייבר

נחמן רוזומני הוא ״דרייבר״ חרדי שמתפרנס מהסעת שנוררים בין כתובות של נדבנים ידועי-שם. הדיל ברור: הוא מביא את האינפורמציה, השנורר מביא את סיפורו קורע הלב, ובסוף הלילה הם חולקים בפדיון. לאחר שאשתו נעלמה בפתאומיות, נאלץ נחמן להתמודד לבדו עם גידולה של חני, בתו בת התשע. מתוך השבר עולה דמותה של דאון-טאון בני-ברק, סואנת, יקרה ואבודה, שהאנשים בשוליה מחפשים רגע אחד של נחמה שיספיק בדיוק.

 

הבן דוד

נפתלי (48, נשוי +2) יוצא מוקדם בבוקר ואוסף פועל ערבי, לשפץ לו את הסטודיו הצמוד לביתו שבישוב כפרי במרכז הארץ. באותו בוקר, מותקפת נערה בישוב והחשד של אנשי הכפר נופל על פאהד. נפתלי המאמין בחפותו של הפועל שלו, יוצא להגנתו. אלא שהמציאות גדולה על נפתלי ודברים משתבשים: השיפוץ שלו לא מתקדם, ביטחונו האישי של הפועל בסכנה, פגישה חשובה שלו נכשלת, היחסים עם האישה משתבשים... וכן, גם ביטחונו של נפתלי בחפותו של הפועל שלו מתרופפת... "הבן דוד" מתרחש במהלך כיממה. הסרט מותח ומצחיק ועם סוף מפתיע ומעורר מחשבה.

 

הדרישה

גיבורת הסרט תמרה זיסקינד אופנהיימר, דתייה לאומית, ילידת התנחלות, חובבת קולנוע ומטפלת בעורכת דין חולה מכפר שמריהו. שתי הנשים ממוצא גרמני-יקי נחושות להפיק סרט על יהדות גרמניה בישראל. כאשר היוזמה נדחית על ידי ראשי הקרן, הן מאשימות אותם בקומבינות ובאפליה על רקע פוליטי ועדתי. זאת מכיוון שהיועצת האמנותית של הקרן היא שמאלנית קיצונית ממוצא מזרחי. במעלליה, היא מגיעה לעיר היידלברג, גרמניה, כדי לתבוע פיצוי על נכסי סבי סביה, הטייקון היהודי יוסף זיסקינד אופנהיימר - היהודי זיס. אחרי מפגש שנוי במחלוקת עם גרמניה החדשה, תמרה זוכה בממון רב. היא שבה ארצה כאישה עשירה, מה שמאפשר לפתוח בניקוי האורוות בקרן.

 

הדרך לאן

יפו 1948. בית מגורים על יד הים שנעזב בבהלה על ידי דייריו הערבים, הופך להיות ביתם של ניצולי שואה שהצליחו למלט נפשם מהתופת באירופה. מתוך מצוקת הקיום היומיומית ובצל הסיכסוך המתמשך בין שני העמים, עולה זעקה נואשת לאהבה. מיכל בת-אדם אורגת פואמה אפית שנעה על ציר הזמן בין עבר והווה ומעלה תהיות על מהות הקיום שלנו.

 

החטאים

"החטאים", השעון על סיפור אמיתי, מתרחש במהלך שנת 1977, ובמרכזו שתי אחיות ירושלמיות, שאפתניות ותחרותיות. האחת עיתונאית חושפת שערוריות, המנהלת אורח חיים שערורייתי בעצמה, והשנייה תלמידה מחוננת ועצורה באקדמיה למוסיקה, שמנסה לפלס את דרכה בעולם הגברי והתחרותי של המוסיקה הקלאסית. בצל המהפך הפוליטי הגדול שאירע בישראל באותה שנה, שתי הגיבורות עוברות מהפך מטלטל משלהן.

 

היער שהיה

בדרכו ליום עמוס במקום עבודתו, מורי, איש משפחה מסור, אינו מודע לטעות הטרגית שעשה. סרט הנוגע בכשל אנושי בלתי נתפס ומעורר אימה.

 

הלומים

1973. שש שנים לאחר שחזר הלום קרב ממלחמת ששת הימים, מבין מנשה שהוא לעולם לא יהיה האדם שהיה לפני המלחמה. בתקופה בה לא הייתה מודעות ל"הלם קרב" מנסה אשתו, דפנה, לקבל עזרה מהצבא ולשמור על טיפת השפיות האחרונה של בעלה. במקביל מנסה שלומי בנם בן ה-10 להבין מה קרה לאביו ומדוע הוא לא כמו כל האבות.

 

המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה

"המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה" הוא מועדון ספרותי סודי לנשים בלבד, שחרט על דגלו את שנאת הגברים ושהמוטו המרכזי שלו הוא שאין אהבת אמת בעולם. בכל שבוע חברות המועדון מתחרות זו בזו על גביע "אשת השבוע" - מי הצליחה להביא לפגישת המועדון את הגבר האטרקטיבי ביותר, אותם הן רוצחות בהמשך הערב ואת בשרם טוחנות לנקניקיות. כשסופי פוגשת ביוסף, מועמד מושלם לניצחון בתחרות המועדון, עולמה של סופי מתערער. כעת היא חייבת להחליט בין נאמנותה למועדון, שהוא כל חייה, לבין הסיכוי האחרון שלה לאהבת אמת.

 

העדות

יואל, חוקר שואה, נמצא בעיצומו של מאבק משפטי סביב פרשת רצח אכזרי שהתרחשה בכפר לנסדורף שבאוסטריה בשלהי מלחה"ע השנייה. במהלך חקירת הפרשה הוא נחשף לעדות חסויה של אימו, ניצולת שואה בעצמה, שסודקת את זהותו ואת אורח חייו. יואל מבין שחשיפת האמת מוליכה אותו לדרך שאין ממנה חזרה. כהיסטוריון, שמחויבותו לאמת היא מוחלטת, יואל ממשיך בחקירותיו, גם במחיר קריסת חייו האישיים והמקצועיים.

 

ואז היא הגיעה

דן פרייליך (30) עובד במשרד עורכי הדין של אבא ובקרוב מתחתן עם תמר (30), חברתו הנצחית. אבל פגישה מקרית עם מירב לוי (27), מלצרית כורדיה, משנה את חייו. תמר מודיעה לו שאם לא יקבעו מועד לחתונה הם יעשו הפסקה בת 3 חודשים. במפתיע, דן לא נכנע לאולטימטום ובזמן ההפסקה הוא ומירב מתקרבים. רגע לפני פקיעת האולטימטום דן נבהל ושב לתמר אלא שהגעגועים למירב גורמים לו להתחרט. מירב, מפוחדת מכך שדן "גדול" עליה, מפוצצת הכל. הוא עומד לוותר אבל ברגע האחרון עולה לירושלים ועורך מופע כורדי מתחת לחלונה של מירב. האהבה מנצחת.

 

זוג יונים

זוג נשוי החוגג בפנטזיה מינית את יום הנישואין העשירי שלהם בבית מלון, פנטזיה שהופכת קשה וכואבת יותר ויותר ככל שנחשפים השניים למאהבים סודיים, כאבים, סודות, בגידות ותשוקות חבויות אחד של השנייה.

 

כמעט מפורסמת

דרמה קומית המבוססת על ספריה של מיכל בכר, "כמעט מפורסמת". בעולם שבו תכניות הריאליטי ותחרויות הכישרונות תופסות נתח גדול מאוד מלוח השידורים העולמית והישראלית, נערה מחוננת בשם שיר כרמי שהכישרון היחיד שלה הוא להיות חכמה. לא כישרון שנחשב בעיניה או עוזר לה במיוחד להיות מקובלת ולהצליח לזכות בתשומת לב מהנער שבו היא מאוהבת ,הופכת בין רגע בזכות תומר אחיה הגדול בן ה-22, שמתקבל לתוכנית ראליטי שירה, למקובלת. העולם שלה ושל הסובבים אותה משתנה, המשפחה המאוחדת מתפרקת והמציאות שתוך כדי תוכנית הריאליטי משנה את חיי כולם.

 

לא פה, לא שם

בדירת שותפות בתל אביב נפגשות לילא, סלמה ונור - שלוש צעירות פלסטיניות ישראליות החיות הרחק מעיני החברה הערבית, בלב החברה הישראלית הליברלית. סצנת האנדרגראונד הפלסטינית בתל אביב משמשת מרחב פעולה חדש לבדיקת גבולות החופש שהן תובעות לעצמן. דרך הקריירות שלהן וחיי האהבה שלהן, בין דייטים, מסיבות, סיגריות ואלכוהול - יצטלבו שלושה סיפורים שונים לכדי גורל משותף אחד. "לא פה, לא שם" הוא סרטה הראשון של מייסלון חמוד – דרמה מלאת הומור, מרעננת ופורצת גבולות שסחפה את הקהל והמבקרים כאחד בפסטיבל חיפה וברחבי העולם.

 

מבצע ביצה

קומדיית הרפתקאות לכל המשפחה. ביצת נשרים נדירה מועברת מהספארי ברמת גן לשמורת גמלא שברמת הגולן. בינתיים בתכנית בישול, שני מתמודדים נכלוליים ננזפים על ידי המנחה שהם מרמים כל הזמן. הוא מצווה עליהם להביא לתכנית הגמר מנה שלא טעם מעולם. השניים מחליטים לחטוף את ביצת הנשרים הנדירה כדי להוסיף אותה לתבשיל. כך מתחיל מרדף ברחבי ישראל אחרי הביצה, שנשמרת על ידי חיים, טיפוס תמים אותו הם מנסים להפליל. נויה סגנית מנהל הספארי מובילה אותו למלכודות. בר, ביתו הפקחית של מנהל שמורת גמלא, מנסה שוב ושוב לסדר אותם ולהציל את הביצה והגוזל שבוקע מתוכה, הביתה.

 

מדינת הגמדים

לחבורה של ארבעה ילדים המתגוררים בשכונה של אנשי קבע, יש מחנה סודי בשטחו של בסיס צבאי נטוש. כשפורצת מלחמה האבות נשלחים לחזית והאימהות צמודות לדיווחי החדשות. כאשר הילדים חוזרים אל המחנה, הם מגלים שני חיילים עריקים אשר מסתתרים בשטחו. מתחיל מאבק בין הילדים, המבקשים להשיב לידיהם את המחנה, לחיילים, המחפשים בו מקלט. הילדים מכירים רק דרך אחת להשיג את מבוקשם.

 

מוטלים בספק

אסי, תסריטאי ומשורר אשר תקוע בחייו האישיים המלאים בספקות, במחשבות טורדניות וחוסר מנוחה קיומי, נידון לעבודות שרות בגין תאונת אופנוע שהיה מעורב בה כתוצאה מנהיגה בשכרות. את עבודות השרות הוא נשלח לבצע עם נערים עבריינים, הכלואים במעצרי בית ומחויבים להגיע למפגשים עם אסי במקלט השכונתי כתנאי לשחרורם. אופיים הקיצוני, האנרגיות המשתוללות שלהם וקסמם מעוררים בו סקרנות וממשיכה, וביחד הם פורצים את גבולות המסגרת השיקומית.

 

מכתוב

סטיב וצ׳ומה, 2 עבריינים, גובים דמי חסות עבור ארגון הפשע הירושלמי של קסלסי. כשהם מסיימים גבייה באחת מהמסעדות בשוק מחנה יהודה, מחבל מתאבד נכנס פנימה לפוצץ את עצמו. הם מגלים לתדהמתם שהם הניצולים היחידים של פיגוע הטרור. בעקבות כך, הם מחליטים לשנות את דרכם ולהפוך למלאכים בשר ודם. הם יוצאים למסע של הגשמת משאלות לאנשים, שהכלי העומד לרשותם הוא הפתקים שאנשים שמים בכותל המערבי. דרך הגשמת המשאלות, מוצאים עצמם סטיב וצ‘ומה, מתמודדים לראשונה בחייהם עם סודותיהם הכמוסים ומשאלות ליבם.

 

מסתור

ליסה חדד, בת למשפחה לבנונית עשירה, עובדת בשביל ישראל. ועכשיו כבר כולם יודעים את זה והיא מחולצת במהירות על ידי המוסד, מועברת לאירופה שם היא עוברת ניתוח פלסטי כדי שתוכל לעטות על עצמה זהות חדשה. היא זקוקה לשבועיים התאוששות והמוסד מחליט למקם אותה בדירת מסתור בהמבורג. נעמי רימון, סוכנת מוסד, נושאת עימה כאב אישי גדול ורגשות אשמה שרק הולכים ומתגברים. ההצעה לשמור על "איזו לבנונית אחת" נשמעת לה כמו רעיון טוב. ההגנה המוענקת לליסה אמורה להיות מוחלטת ומושלמת - אך אין דברים מושלמים, לא בעולם הזה.

 

משפחה

בעולם מושלם, לילי הייתה גדלה במשפחה אחרת... לאב שהיה רוצה בנוכחותה, אם שלא מכורה לכדורים, אחות בעלת מצפון ואח שלא רוצה לשכב איתה. אבל אי אפשר לקבל הכל בחיים האלה... ולילי מוצאת את עצמה בסלון ביתה בוהה בארבע גופות. "משפחה" היא פורטרט מושלם של כל משפחה - אם היא מצולמת בחושך.

 

סיפור אהבה ארץ ישראלי

"סיפור אהבה ארץ ישראלי" מבוסס על סיפור אמיתי - פרשת אהבתם של מרגלית (פנינה גרי) בת נהלל ועלי בן צבי, בנם של רחל ינאית ויצחק בן צבי. העלילה מתרחשת בשנים 1947 ו- 1948. פגישה מקרית מציתה במרגלית אהבה ממבט ראשון לעלי בן צבי (24) המוכתר של קיבוץ "בית קשת". ההתחלה קשה - עלי שקוע בפעילות הגנתית הקשורה באירועים שקדמו להקמת המדינה. לאט, לאט הבעיות נפתרות - עלי מגלה את מרגלית העוברת לגור איתו, הם קובעים תאריך לחתונה, אך המציאות הארץ ישראלית, חזקה מאהבתם.

 

פוקסטרוט

פוקסטרוט מספר את סיפורם הטראגי של אב ובנו. האב נמצא בדירתו בת"א ובנו, החייל, משרת הרחק ממנו, במוצב מבודד שתקוע בשממת בוץ ערפילית. האב עובר אירוע טראומטי, מגיב במהלך דרמטי שנראה הגיוני ומתבקש לעשותו, וגוזר על עצמו עונש כבד מנשוא. העונש שנראה כמו צירוף מקרים אומלל, נעשה פתאום הגיוני, והופך לחיסול חשבונות אכזרי של הגורל.

 

פיגומים

אשר בן ה-17 תמיד היה הנער ה‘מופרע‘ בתיכון. הוא גר עם אביו מילו (יעקב כהן), בעל עסק לפיגומים, איש קשה ודומיננטי, שנוהג איתו ביד קשה. אשר עובד כל יום עם אביו בפיגומים, ומילו מצפה ממנו שייכנס להחליף אותו בעסק. כשמורה חדש לספרות בשם רמי (עמי סמולרצ‘יק), נכנס לכיתה של אשר, הוא מוצא בו מודל לחיקוי, ולראשונה מצליח לדמיין לעצמו עתיד אחר ממה שאביו הכתיב לו.

 

רוח חדשה

דרמה המספרת את סיפורם של שני האחים יעקב ושמואל, אשר גדלו במשפחה מסורתית קשת יום. בבגרותם שמואל הופך ליהודי חרדי בעוד יעקב מתקרב לאמונה המשיחית והופך לרועה יהודי משיחי המאמין בישוע מלך היהודים. שמואל והקהילה החרדית כולה מתייחסים ליעקב כמיסיונר וכופר קיצוני. הוא נאשם בגנבת נשמות יהודיות טהורות. העימות בין האחים מגיע לאלימות של ממש בה נעשה ניסיון להתנקש בחייו של יעקב, ניסיון היוצא משליטה וגורם לפירוקה של המשפחה כולה.