סרטים עלילתיים קצרים - עד 40 דק'

212

יום חורף כמעט שגרתי בחייו של דורון בן ה-64, מנהל בית אבות עירוני- גשם, מישהו תפס לו את מקום החניה השמור, והדיירת בלה שור בחדר 212 נפטרה הבוקר.

 

אחותך

לגילי יש אג‘נדה ברורה ואלימה נגד גברים שתוקפים מינית. כאשר היא תגלה שאחיה הצעיר מושעה מבית הספר בנסיבות דומות, היא תתקשה להבין את מגבלות הכוח שלה לתקן את העולם.

 

אנא מן אל יהוד

עמית, מורה ירושלמי, שעומד להפוך לאב, פוגש לילה אחד את סבו המת שלא הכיר. מאותו הרגע, חייו השקטים משתנים, כשהמבטא העיראקי של סבו משתלט עליו. עמית נקרע בין הרצון לשכוח, לבין רוחו של סבו שמתעקשת להנכיח את העבר. בין תגובות הסביבה, ללחץ המשפחתי שמבקש להשיב אותו "למוטב". אלא שמה שנתפס כהפרעה אישית, מתפשט למגיפה שמאיימת על הציבור. כעת עמית נתפס לא רק כסיכון נקודתי, אלא כמי שעלול להוות את המקור לאיום קיומי רחב. עמית שהופך למטרה ונתפס על ידי כוחות הביטחון, נאלץ להחליט האם יישאר כלוא לנצח או ישתחרר לחופשי.

 

בן ממשיך

נועם, בחור הומו צעיר, מגלה בזמן השבעה על אבא שלו, שלמה, שלאביו היה רומן סודי עם גבר נשוי בארון. הוא עוקב אחרי המאהב של אביו ופוגש אותו מבלי לספר לו מיהו. עכשיו, הסוד של אביו הופך לסוד שלו.

 

דיוקנה של אישה יפה

להיות בת שישים זה לא קל. הילדים עזבו את הבית, את כמעט לא עובדת, ואף גבר לא מסובב את הראש אחרייך כשאת הולכת ברחוב. לגבי מלאו לה שישים וחשכו עיניה. ערב אחד היא מחליטה לא לסיים את היום מול הטלוויזיה במיטה. היא מתקשרת לחברה שלה והם יוצאים ברביעייה לפאב. היא דופקת הופעה, מצחיקה את כולם ומרוב התלהבות, היא פוצחת בשירה אופראית באמצע הבר. רפי, בעלה, מובך ממנה. ריקי נעלבת נורא. נמאס שכבר ארבעים שנים בעלה לא מבין אותה. באותו לילה היא נכנסת לכפכפיה, לוקחת את הכלב, ובורחת מהבית.

 

חוות בודדים

יפתח חוזר לחוות הכבשים של אביו, המקום שפעם היה לו בית. הוא נחוש להוכיח לאביו שהוא השתנה, שהוא כבר לא הנער חסר האחריות שהיה. הפעם הוא מגיע עם תכנית.

 

חייל לארג'

הימים הם ימי מלחמת יום כיפור וכל מה ששרי בת ה-15 רוצה זה חבר. התכתבות עם חייל מסתורי גורמת לה להאמין שהאהבה הראשונה שלה בדרך.

 

לים

שי היה מפקד טירונים קשוח בטירונות של יחידה מיוחדת. קדם היה טירון מתוסכל, הכבשה השחורה של המחלקה. דברים משתנים והגלגל מסתובב.

 

מכת חום

חן בת ה-13 ואמה ויקי עושות את דרכן לאילת. רק שלויקי יש תכניות אחרות שלא כוללות את חן.

 

מעבר לקו

חננאל ממהר הביתה לפני כניסת שבת. מפגש לא צפוי עם מונד‘ר, טרמפיסט עקשן ולא רצוי, מוביל את חננאל לרצף הסתבכויות שעד מהרה הופכות לשיעור בתקשורת, חברות ואהבה.

 

נפילות

את הבוקר הזה שלומי ועדי לא ישכחו לעולם, הבוקר שד"ר רוזן , רופא לטיפולי פוריות, מזמן אותם לטיפול הזרעה בבית חולים, ואולי סוף סוף יכנסו להריון. נקלעים השניים למצב אבסורדי, בדרך נזרקים טילים על תל אביב והסביבה, שלומי ועדי מוצאים את עצמם בתוך סערת רגשות חסרת תקדים, מסע שבסופו יחליטו באיזה נתיב בזוגיות שלהם הם עומדים לבחור.

 

רויטל היא חייזר

גבריאלה מאושרת שמצאה תינוקת בלתי מזוהה כי תמיד היא חלמה שתהיה לה בת. היא קוראת לה רויטל. רויטל גדלה והופכת להיות ילדה משונה בגוון ירקרק בעלת גוף קצר ושמנמן. למרות שגבריאלה משקיעה את כול כולה בטיפוח ביתה ובניסיון לגרום לה להיות מאושרת, רויטל היא יצור עצוב במיוחד. כשלראשונה עומדת בפניהן האפשרות לחיים אחרים, האהבה שלהן תעמוד למבחן הגדול ביותר.

 

שבע דקות

רועי יונש, טירון טרי בן 18, אמור לסגור שבת בבסיס יחד עם ליונל, חייל בודד מצרפת. בדקה התשעים מחליט מפקד המחלקה שהשניים בכל זאת יצאו הביתה עם כולם. שבע דקות זה כל מה שמפריד בין יונש לבין החופש הזמני שלו.

 

שבתון

מאיר, מורה להיסטוריה בשנת שבתון, נמלט מחיק משפחתו מרובת הנשים אל רחובותיה הריקים של חולון. מפגש מקרי עם תלמידיו לשעבר מעורר אותו רגשית וסוחף אותו ללילה של מרד נעורים ואחווה גברית.

 

שיר

סיפור התבגרות של שיר, נערה בת 17 המנסה לברוח מהזכרון אותו אי אפשר לשכוח. שיר מחליטה להבריז מבית הספר ביום הזיכרון ולהימלט מזרועות אמא המנסות למשוך אותה אל תוך המחוייבות הלאומית המוטלת עליה ביום שכזה. זהו סיפור המתמקד ביום המאוד ישראלי הזה, בתפר שבין השכול לשמחה, בין הכאב האישי ללאומי.