מסלול עלילתי קצר - עד 40 דק'

אינטרגלקטיק סמוראי

לאחותה של ליה שיער חלק. כל סובביהן חושבים שמדובר בנס, אך הקנאה חזקה מליה, והיא גונבת את אחותה למסע בו שאין ניסים.

 

בדרך חזרה

אורי, איש משפחה ותושב הערבה, מנהל מערכת יחסים סודית עם עודד, בחור צעיר מהמושב. במהלך טיול משותף של השניים במדבר, הם נאלצים להתמודד עם ההשלכות הטרגיות של סוג הקשר שלהם

 

הגברים של אלה

כל ערב, בתפר שבין אוטוביוגרפיה לבדיה, גבר לאישה, אלה מרסקת לאביה כדורים, משכיבה אותו לישון ואז היא נרדמת, חוץ מימי שישי בהם היא יוצאת לרקוד. בשישי הזה, אלה מדליקה נרות שבת, רוקדת, סועדת את אביה ומחכה לאהובה.

 

הכלב הראשון שלי

עודד, תסריטאי המאחר לדדליין כיוון ששכח את הסיסמה למסמך השמור בענן, נוסע דרומה ללוות את אימו, עליזה, הסובלת מדמנציה, לבדיקת רופא. במהלך היום, הוא מנסה בנואשות לשחזר את הסיסמה, תוך שהוא מלווה את אימו בבדיקה, בקבלת אבחנה מהרופא ובמסע בלתי צפוי אל זכרון ילדות.

 

המטפל

ראג‘, עובד זר הודי, חוזר אחרי חופשת מולדת לביתו של הקשיש בו הוא מטפל. עם שובו הוא מגלה שהוחלף על ידי מטפלת פיליפינית בשם ג‘וי. בניסיון להשיב אליו את עבודתו וביתו, ראג‘ מבין שלאמת יש כמה פנים.

 

הרגלי צריכה

ענת, אישה אמידה כבת 45, פותחת את דלת ביתה. לפניה סוקרת צעירה, מתוקה למראה. לענת אין זמן ולא סבלנות לסקרים, ולפניה ערב גורלי. ערב שיכריע את עתידה המקצועי והפיננסי. ניצן עובדת בחברה שעורכת סקרים. היא עוברת מבית לבית, דופקת על הדלת ומבקשת להיכנס כדי לערוך סקר. לניצן כישורים מושלמים לעבודה מהסוג הזה - כל חייה היא דופקת על הדלת ומבקשת להיכנס. ענת מנסה לסרב אבל ניצן לא מוותרת ומשהו בעיניה של הילדה הזאת גורם לה בכל זאת להכניס אותה הביתה. היא לא יודעת איזה מחיר תצטרך לשלם כדי שתצא.

 

התנגשות

אם צעירה ומותשת, גבר עם ג‘יפ שחור גדול ומכונית אדומה אחת הרוסה באמצע הלילה ברחוב בתל אביב. ההתנגשות ביניהם היא כנראה רק עניין של זמן.

 

מאיר

מאיר, סניטר בבית אבות סיעודי, נאלץ להתמודד לראשונה עם שאלות קשות המתעוררות בעקבות תלונה על פגיעה במטופלת שלו.

 

מדריך לגינון

אריה, יולדת את לאו בציפייה למשפחה המושלמת, אבל כבר בלידתו, היא מגלה שהוא שונה - כאשר ענפים קוצניים מוטחים מגופו בעודו בוכה, מתרגש או אפילו שמח. חוסר התקשורת עם בנה ורגשות האשם על מצבו, יוצר קרע שהיא איננה יכולה או מוכנה להתמודד עמו והיא מסתירה אותו מהעולם ומתבודדת בעצמה. היא מגיעה להחלטה לנטוש אותו בקרחת יער, עם שאר הילדים ה׳שונים׳. הקשר בין לאו לאמו חזק יותר ממה שחשבה, ואריה מתחרטת ומנסה בכל כוחה לחזור לבנה.

 

מכתב אהבה למ"מ שלי

נועה, מפקדת טירונים מסורה בצה״ל, מקבלת מאחת החיילות שלה מכתב אהבה מסתורי. החשד שמאחורי המכתב מסתתרת כוונה לא אמיתית של החיילת, מאלץ אותה להתמודד עם הפער בין כללי המשמעת הצבאיים לבין הכמיהה שלה להרגיש ולו לרגע אחד, נאהבת.

 

פיקחי עינייך

אילנה מגיעה לטיפול חודשי במרפאת העיניים. הרופא שלה לא נמצא ומחליף אותו ד"ר חורי. אילנה אמנם רואה עצמה כאישה ליברלית, אך אין סיכוי שרופא ערבי ייתן לה זריקה בעין. היא מחליטה לעזוב. הבן שלה, יוחאי, שמלווה אותה ומבין שאימו הולכת ומתעוורת, לא נותן לה לברוח.

 

קילומטר 147

גופת גמל מוטלת באמצע כביש הערבה, בדיוק על הקילומטר ה-147, על גבול בין שני יישובים. אף אחד מהם לא מסכים לקחת עליה אחריות.

 

רכבת החופש

סיפור מסע המתחיל בתחנת רכבת עם אווירה כפרית ומסתיים בתל אביב ההומה. כאשר הנסיעה בתוך הרכבת עצמה, יהיה רגע קסום של שני אנשים "מחוץ לזמן ומקום", כאשר הם בתוך מכונת ענק מאיימת הדוהרת על פסי הרכבת.

 

תמונת משפחתי בשנתי הי"ג

אמרי מנסה לשחזר את האירוע שבו מת הכלב שלו על שפת הים כשהיה בין 13, בסרט שהוא מצלם בהשתתפות בני משפחתו. העבודה על צילומי הסצנה מסתבכת כשאמרי מגלה שאביו מאיר, אינו זוכר את האירוע הטראומטי באותו האופן.