15 הסרטים הקצרים שנבחרו להשתתף בתחרות פרס אופיר

אלוהים יקר - 13 דק'

ירושלים העתיקה הפיוטית מנקודת מבטו של אהרון, שומר של הכותל המערבי. לאחר שאשה יפה ומסתורית טומנת באופן קבוע פתק באבני הכותל, מחליט אהרון להגשים את משאלותיה ובכך לומד להכיר את עצמו מחדש.

 

גלוריה - 15 דק'

ברודר, נער בעל נטיות לִיריות, סובל מנדודי שינה. הסיבה – תלמידתו וחברתו החדשה של אביו, גלוריה, שמתארחת בביתם מדי פעם. כשברודר נתקל בגלוריה עוזבת באישון לילה, הוא זוכה בהזדמנות להכיר אותה ואת עצמו, יותר מקרוב.

 

גשם של רחמים - 22 דק'

הסרט מקשר בין שני עולמות הרחוקים אחד מהשני: הוליווד, המכה של יוצרי קולנוע, ומורה ושני ילדים בדואים מהנגב, שקולנוע הוא תקוותם...

 

דפיקה בדלת - 10 דק'

אל תוך חייו של סופר מצליח מגיח אדם המצמיד אקדח לרקתו ותובע ממנו שיספר לו סיפור, ופתאום דפיקה בדלת, נכנס סוקר, שלמרבה הפליאה אף הוא מכוון אקדח לעבר הסופר ודורש סיפור. אחרי איש הסקרים מגיח שליח הפיצה ודורש גם הוא סיפור, המצב מסתבך והופך להיות לא נעים, מדמם ואלים יותר.

 

הביקור - 27 דק'

הגר הצעירה מגיעה לבקר את אביה בבית אבות סיעודי בירושלים. ביום שבת כל עובדי בית האבות הם פלסטינים תושבי מזרח העיר, המתקשים לטפל באביה העקשן והאלים. לא מסוגלת להתמודד עם מצבו, היא מעדיפה לברוח, אך סדרת טעויות מאלצת אותה להישאר.

 

הרי אני... הרי אתה... - 12 דק'

הסרט עוסק ברגע אחד בין זוג נשוי, בעיצומו של משחק מקדים פרוורטי, אשר כביכול אמור להוביל להגשמת פנטזיה סאדו מזוכיסטית, אך נתקע בשלב המאבק על השליטה...

 

השורד - 39 דק'

חזי לא הגיע לשום מקום בעולם הפשע. אין לו את מה שצריך בשביל זה. נינה היא האישה של הבוס. היא יפה ורזה. ביחד הם יוצאים לים לבצע משימת פשע שגרתית.

 

לזכור ולא לשכוח - 16 דק'

רועי, נער ישראלי בן 17, נוסע עם משלחת התיכון לפולין. המסע עובר בעיקר בין מחנות ריכוז והשמדה לאתרי זיכרון. אך זיכרון השואה אינו המטרה היחידה של המסע בעיני רועי; לאט ובזהירות הוא מחזר אחרי ורד, נערה בת כיתתו.

 

מכתב מהעבר - 40 דק'

28 שנים לקח למכתב להגיע מברלין, גרמניה המזרחית, לתל אביב, ישראל. אבל מה שמטריד את מנחם, הוא תוכנו של המכתב. הוא מפחד לגלות מה כתב לו שם אחיו, עימו ניתק קשר לפני 40 שנה.

 

מקום שאינו כאן - 28 דק'

בישראל הָחֳרָֽבָה, יונתן, מֵפַתח של מכונה המאפשרת לחוות מחדש זכרונות מוקלטים, שוקע באובססיה לזכרונות אשר נשארו לו מאישתו המנוחה.

 

ניווט גולם - 25 דק'

בניווט המסכם של קורס קצינות, שתי צוערות צועדות במדבר כשאחת מהן לפתע מבחינה שהיא שכחה משהו חשוב...

 

סמטאות הזעם - 6 דק'

ילד בן 12 חולם להיות מתאגרף, אבל יש חלומות שקשה להגשים.

 

על חבל דק - 8 דק'

דודי(35) הוא רווק גמלוני ומבולבל העובד כשליח של מתנות אירוסין בירושלים. הוא נוהג לנגן באקורדיון הישן שלו, לשיר שיר רומנטי קצר ולהעניק את הטבעת בדרך יצירתית.

 

פריז על המים - 29 דק'

בתיה שאלתיאל (80), שחקנית עבר מפורסמת מרגישה סוף סוף שחייה עומדים להשתנות. שנים היא חווה תסכול מקצועי במקביל לכך שהקריירה של בעלה רק הולכת ונוסקת. עכשיו הוצא לה תפקיד בסרט גרמני של במאי מפורסם והיא מרגישה שזאת ההזדמנות שלה לחזור לתודעה.

 

תעצמי עיניים - 16 דק'

מזי אוהבת את נחום, אבל לא יודעת איך להראות לו את זה. מיואשת היא פונה לחברתה הטובה רוחמה, וזו מסבירה לה כמה עובדות על החיים. אך האם הן יצליחו להחזירו לזרועותיה?